VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman 
o školách: Bez emocí!

Pardubice – „Odmítám emotivní útoky a vystoupení na krajském zastupitelstvu. Debata musí být odborná a věcná," řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

19.12.2013 1
SDÍLEJ:

Martin NetolickýFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Ten se prý nehodlá smířit s tím, že by „kvůli nečinnosti kraje došlo k neřízenému zániku některých škol a důležitých oborů, zejména v ohrožených regionech kraje, jako je například Králicko".

Neudržitelný stav

Podle hejtmana není pochyb, že výrazný demografický pokles a nízká naplněnost v jednotlivých školách, která je doprovázená snížením finančních prostředků na platy učitelů ze strany státu, si vyžádají i další zásahy kraje.
„Stávající stav je neudržitelný. Jsem si vědom toho, že nutná optimalizace středního školství při dramatickém úbytku žáků je citlivou problematikou. Proto na počátku roku osobně navštívím nejvíce ohrožené školy. Zároveň požádám o svolání mikroregionů k dané problematice. Výsledkem musí být kompromis, který zabrání nekontrolovatelnému rozpadu oborové struktury," sdělil hejtman.
Ten považuje za správné o chystaných změnách jednat se všemi dotčenými stranami.

Jasno v únoru?

„Požádal jsem odbor školství, aby důvody těchto změn představil na dnešním zasedání zastupitelstva. Definitivně se rozhodneme až na únorovém jednání po dostatečném prodiskutování s řediteli a zaměstnanci škol, samosprávami a odbornou veřejností," uvedl Martin Netolický.

Pro další etapy optimalizace uložila rada kraje odboru školství zpracovat studii oborové struktury vývoje ve středním školství, a to na základě skutečností roku 2013.
Odbor studii předloží radě do 30. dubna 2014 a zastupitelstvu k projednání do 30. června. „Cílem opatření, která vzniknou v návaznosti na tuto studii, bude zachování oborové nabídky dostupné všem. Změny musí umožnit i lepší finanční ocenění učitelů a další zvyšování odborné úrovně učitelů, škol a jejich vybavení," uzavřel hejtman.

Iveta Koubková

Autor: Redakce

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení