VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O Stavbě roku v Pardubickém kraji můžete rozhodnout i vy!

Pardubický kraj - Cílem soutěže je seznámit veřejnost s úrovní současného stavebnictví a architektury

21.5.2013
SDÍLEJ:

Muzeum barokních soch a rekonstrukce klášterních zahrad Chrudim, vítězná Stavba roku v Pardubickém kraji v roce 2011 v kategorii stavby občanské vybavenosti. Foto: Archiv úřadu Pardubického kraje

Šestý ročník veřejné soutěže Stavba roku v Pardubickém kraji je tady! „Naším cílem je seznámit odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architektury a projektování v Pardubickém kraji. Snažíme se podpořit a ohodnotit kvalitní  stavby v regionu," řekla krajská radní Ludmila Navrátilová, která má na starosti investice a majetek.

Stavby ohodnotí osm porotců

Předsedou poroty pro letošní rok se stal první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který je původní profesí stavební inženýr.
„V současnosti, kdy stavebnictví neprožívá jednoduché období, je potřeba ukázat, že vznikají  architektonicky zdařilá a stavebně propracovaná díla v našem okolí," zdůraznil význam veřejné prezentace staveb Roman Línek.
Dalšími členy poroty jsou Ludmila Navrátilová za Pardubický kraj, Radim Loukota a Drahomír Ježek za Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Jiří Požár a Jiří Mottl za Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR a za odbornou veřejnost architekti František Příborský a Miroslav Řepa.

Soutěž je vyhlášena ve čtyřech kategoriích, a to rodinné a bytové domy, stavby občanské vybavenosti, stavby pro průmysl, zemědělství a vodní hospodářství a stavby inženýrské a dopravní, veřejná prostranství.
„Do soutěže mohou být přihlášena pouze ta stavební díla, která byla zhotovena, zkolaudována nebo uvedena do provozu od 1. 1. 2011 do 30. 6. 2013," konstatovala Zuzana Nováková z oddělení komunikace a vnějších vztahů pardubického krajského úřadu.
Hodnotit se bude architektonická kvalita stavby – její funkční, prostorové a výtvarné řešení, začlenění stavby do okolního prostředí, kvalita stavebních prací a spokojenost stavebníka. „Porota se bude zabývat i zvláštními přínosy díla, například vlivem stavby na životní prostředí nebo originálním konstrukčním řešením," nechala se slyšet Zuzana Nováková.

Vyhlašovatel na základě doporučení poroty určí v každé kategorii jednu stavbu, které udělí titul Stavba roku 2013 v Pardubickém kraji.

Vyhodnocení je plánováno na září

Do soutěže se však může zapojit i veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, na jehož základě bude udělena Cena veřejnosti. „Vyhodnocení soutěže se uskuteční v průběhu září," dodala Zuzana Nováková.

Autor: Redakce

21.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pak Na Špici.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

BEÁTA AUGUSTINOVÁ se narodila 13. srpna ve 22 hodin a 58 minut. Měřila 48 centimetrů a vážila 3000 gramů. Maminku Barboru podpořil u porodu tatínek Ondřej. Bydlí v Chrtníkách a doma na ně čeká tříletý Šimon.
6

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Na Dašické ulici v Pardubicích zasahovali hasiči. Zachránili člověka.

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Pardubice - Fotbalisté Pardubic vyhráli v nové sezoně Fortuna národní ligy i druhé domácí utkání. O klíčové trefy se postaral v úvodu druhého poločasu Michal Petráň, v závěru vstřelil svůj první druholigový gól střídající Ladislav Mužík.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení