VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miloš Zeman oznámil, že se chystá navštívit vojáky v Afghánistánu

Pardubický kraj - Třídenní návštěva prezidenta v Pardubickém kraji pokračuje na Svitavsku. O tom, kam všude hlava státu zavítá, vás budeme stejně jako ve čtvrtek informovat on-line. Pro aktualizaci stránky stiskněte klávesu F5.

13.9.2013 AKTUALIZOVÁNO 13.9.2013
SDÍLEJ:

Návštěva prezidenta Miloše Zemana na vojenské škole v Moravské TřebovéFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

14:35 - Vážení čtenáři - online z pobytu pezidenta Miloše Zemana v Pardubickém kraji tímto končí. Zachovejte nám i nadále přízeň. Zpravodajství a zhodnocení návštěvy prezidenta najdete v sobotní vydání svého regionální Deníku nebo na našich webových stránkách.

14:15 - Miloš Zeman se z Moravské Třebové do zámkuv v Lánech nepřesune automobilem. Z nádvoří vojenské školy jej odvezl vrtulník.

13:50 -
Prezident republiky Miloš Zeman na tiskové konferenci v Moravské Třebové oznámil, že se chystá na návštěvu českého vojenského kontingentu v Afghánistánu. Stal by se tak prvním prezidentem, který tuto zemi navštívil. Termín odmítl prozradit s tím, že jde o vojenské tajemství. „Termín se dozvíte až poté, co se vrátím," uvedl s úsměvem Miloš Zeman, který je jako prezident také vrchním velitelem Armády České republiky.

13:35 - Začíná tisková konference s prezidentem Milošem Zemanem. Má zhodnotit jeho návštěvu v Pardubickém kraji.

12:10 -
Prezidentská kolona přijela do areálu Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Miloš Zeman se nejprve sešel s vedením školy, nyní jej v hale čeká setkání se studenty.

11:25
- Setkání s občany končí, lidé měli spoustu dotazů. Na mnohé z nich se nedostalo. Miloš Zeman se přesunuje na moravskotřebovskou radnici, čeká ho jednání se zastupiteli města. Zpola zaplněné náměstí mu aplauduje, v Moravské Třebové se prezident dočkal zatím nejvřelejšího přijetí.

11:15 - Nejzajímavější dotazy, které Miloš Zeman dostává, jsou od dětí. Ptají se ho například na to, co říká na parodie své osoby na youtube.com. Miloš Zeman: "Nikdy jsem ten server neviděl, ale pokud je parodie vtipná, tak se jí rád zasměji." odopvěděl prezident.

11:10 - Miloš Zeman se pustil do tradiční kritiky médií: "Jediný televizní kanál, který sleduji, je ČT2"

11:04 - Ohlasy na prezidentovu návštěvu v Pardubicích  - "Nejsem z cukru ani z pardubického perníku," řekl prezident na náměstí  - Celý článek čtěte ZDE
Jedním z vrcholů návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Pardubicích bylo setkání s občany na Pernštýnském náměstí. Po prezidentově projevu měli lidé možnost se jej zeptat na své otázky. Ty se nejvíce týkaly sociálních témat. A jak návštěvníci Pernštýnského náměstí celou besedu hodnotili a proč na ni vůbec zavítali?

10:45 -
Prezident Miloš Zeman přijel na náměstí v Moravské Třebové, kde jej přivítal početný dav včetně bývalého hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka.  První otázka přítomných směřovala na řešení Srbské krize.

9:42 - Každá návštěva prezidenta je výjimečná, říká Zbyněk Kusý. Článek Čtěte ZDE

9:27 - Grafička předá dárek symbolizující sílu města. Článek čtěte ZDE.

Dobrý den. Zdravíme čtenáře u třetího on-line přenosu z prezidentské návštěvy v Pardubickém kraji. Prezident Miloš Zeman s doprovodem dnes zavítá do Moravské Třebové a Pardubic.

Příjezd prezidenta do Moravské Třebové se očekává v 10:45 hodin a Miloš Zeman navštíví tamní radnici a setká se s občany. Dále jej jako vrchního velitele armády čeká prohlídka Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany.

Čtvrteční návštěvu Miloše Zemana na Orlickoústecku jsme sledovali celý den. Článek najdete ZDE

Prezident Miloš Zeman v Zemi krále Miroslava neodolal guláši z kotlíku

Sotva Miloš Zeman vystoupil z auta a přivítal ho starosta obce Jan Stránský, začal se shánět po „králi Miroslavovi". Na návštěvu vesnice nedaleko České Třebové byl dobře připraven, přítomné mile překvapil svou znalostí přezdívky Země krále Miroslava i Sdružení pro veselejší současnost. „Pan prezident mi řekl, že se těšil do Země krále Miroslava, že se mu naše sdružení úžasně líbí a chtěl se se mnou setkat," svěřil se „král" Miroslav Veselý.
Prezident Miloš Zeman ochutnával v Přívratu guláš

Na náves v Přívratu si ve čtvrtek hodinu po poledni našly cestu více než tři stovky „prozemanovsky" naladěných lidí. Publikum svého prezidenta přivítalo potleskem. On se mu odvděčil svými typickými bonmoty, vtípky, letmým popovídáním při podání ruky i tím, že si vyzkoušel darovanou kšiltovku a ochutnal hovězí a kančí guláš, který na návsi vařila družina krále Miroslava. „Vítězí hovězí guláš," rozhodl prezident, který s radostí ochutnal, ale musel si nechat rezervu na pečenou kachnu.

„Tato návštěva by měla být jakýmsi poděkováním, protože je to obec mimořádně aktivní a já jsem rád, že takové obce jsou v našem okolí," uvedl na adresu Přívratu hejtman Martin Netolický a přidal subjektivní hodnocení: „Přívrat je Přívrat." „Když jsem teď byl v podniku CZ Loko, viděl jsem usměvavé tváře zaměstnanců, včera v podniku Explosia naštvané tváře zaměstnanců. Když někam přijedu, dívám se, jestli se lidé usmívají, nebo mračí. Tady vidím většinou úsměvy, chtěl bych vám poděkovat. Přál bych si, aby úsměv vstoupil i do politiky, aby na sebe politici neštěkali, dokázali si dělat legraci ne jenom jeden z druhého, ale i sami ze sebe," řekl prezident Přívratským.

Debata s občany se točila kolem zlatých padáků, konce Nečasovy vlády i předčasných voleb. Přemysl Maixner z nedalekých Němčic přijel, aby, jak řekl, se přimluvil o státní vyznamenání pro Miroslava Zikmunda. „S panem Zikmundem jsem před týdnem mluvil, už je nositelem  medaile za zásluhy první třídy," reagoval Miloš Zeman a pokračoval: „Prozradím tady v Přívratu, že ten seznam asi třiceti vyznamenaných zahrnuje podobné osobnosti, jako je Miroslav Zikmund, ale budou tam také lidé, kteří desítky let dávali lidem úsměv a pohodu. Jako jediným a prvním vám prozradím, že mezi nimi bude třeba Jiřina Bohdalová. Rozdávat úsměv je něco, co každý nedokáže."

Ani při loučení prezident republiky publikum nezklamal. Čekalo ho totiž několik schůdků z pódia. „Připravte si kamery, možná se skutálím z těchto schodů, možná uvidíte pád, po něm tlumené zaklení a prezident se dopustí několika sprostých slov," rozloučil se s Přívratskými.

Autor: Redakce

Místo události:
13.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pardubické letní kino.

V Proseči letní kino ustoupilo počasí

Ilustrační foto

Kolo mu ukradli, ale stopy zlodějů se majitel nepustil

Vnučku na drogách pomohli babičce krotit policisté

Pardubice - Pod vlivem drog řádila ve čtyři ráno.

Bronzový Prskavec vyměnil pádlo za tužku

Pardubice - Sportovní park Pardubice navštívil bronzový medailista Olympijských her v Riu Jiří Prskavec. Kajakář se nejprve oháněl tužkou při rozdávání autogramů. U trenažéru pak rozdával rady začínajícím závodníkům.

Cyklistický závod zavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.

Na Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se tento víkend naplní chovateli koček a samozřejmě též jejich chlupatými svěřenci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení