Proč se tedy jejich cesty rozešly a Kalabza byl v pátek odsouzen Krajským soudem 
v Hradci Králové k pokutě 30 tisíc korun za zneužití informací a postavení v obchodním styku?

Je to celkem jednoduché. Kalabza se v březnu 2012 rozhodl, že už nebude zaměstnancem K2, ale založí si vlastní firmu. A jejím prostřednictvím bude dál spolupracovat s K2.

Jaké jsou provize?
Realitní kaceláře mají svůj etický kodex, ale také doporučení, jak vysoké mají brát provize. Tento návrh vydala Česká komora realitních kanceláří.
Výše výdělku se pohybuje od tří procent (při zakázce za více než 20 milionů), po pět až sedm procent. Tato sazba se týká nejobvyklejších nemovitostí v ceně 500 tisíc až 2,5 milionu.

„Byli jsme tedy partneři 
s jeho firmou," řekl Hušta při vyšetřování následujících událostí. Na přelomu roků 2012 a 2013 totiž přišel zvrat. „Tehdy jsme zjistili, že podvádí zákazníky," prozradil Hušta, jednatel a jediný společník realitky K2.

Kalabza, jenž odmítl vypovídat, se pokusil o dvě akce, 
z nichž mu měla do klína spadnout celá provize pro realitní kancelář, ač byl i nadále ve vztahu s K2.

Poprvé se jednalo o nemovitost v Bousově, kde nejprve uzavřel s prodejcem smlouvu za K2 a poté, kdy sehnal kupce a dohodl se na snížení ceny, kontrakt zrušil. Pak domluvil podepsání nového pod hlavičkou své firmy Royal Reality Invest. Podobně se zachoval i v případě, kdy se jednalo 
o dům v Břehách u Přelouče.

„Začal si převádět klienty pod Royal Reality, proto jsem navrhla 17. dubna 2013 ukončit spolupráci," řekla Hana Valentová, jež měla na starosti pardubickou pobočku K2.

Poté došlo i na soud. Pokud Kalabza pokutu nezaplatí, půjde na tři měsíce do vězení.