Na červenou? S bezpečností si chodci hlavu nelámou

Pardubice – Jak vypadá běžná realita na některých pardubických přechodech, to se v minulých dnech vydali zjistit místní policisté. A místy se nestačili divit.


Diskutovat (3) 8.3.2010 17:04

Policisté místo prevence sáhli také k pokutovým blokům
Policisté místo prevence sáhli také k pokutovým blokům
Autor: DENÍK/Jiří Sejkora

Že se na přechodu pro chodce opatřeného semaforem přechází až na zeleného panáčka, to se na dopravních besídkách s policisty učí i malé děti. Preventivně proto chtěli policisté zapůsobit i na chodce v ulicích města – konkrétně na světelné křižovatce před AFI Palácem. Jenže preventivní působení museli po čase policisté přehodnotit.

Jak se ukázalo, od přecházení na červenou někoho neodradí ani fakt, že přímo naproti nim stojí u přechodu policista. A tak kromě původně zamýšlených preventivních letáčků přišly ke slovu také pokutové bloky. Ve všech případech byl důvod stejný. Chodci vstoupili do vozovky již ve chvíli, kdy na semaforu svítila červená.

„Smyslem bylo, aby si každý člověk uvědomil, že přecházení na červený signál na semaforu nebo mimo vyznačené přechody je nebezpečné pro něj, ale také pro další účastníky silničního provozu. Upozornili jsme chodce na rizika neukázněného chování a u některých osob jsme bohužel zjistili, že neznají své povinnosti, které jim ukládá zákon,“ komentovala preventivní akci na pardubických přechodech policejní mluvčí Klára Kováčová.



Diskuse k článku obsahuje 3 příspěvků

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality