VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rybářům se kapr nevyplatil.
 Hádka u výtahu přešla v bitku

Hradec Králové – Hradecký krajský soud od pondělního dne hledá pravdu ve dvou protichůdných tvrzeních. Na jedné straně obžalovaný Juraj Németh tvrdí, že pokud mu obžaloba klade za vinu zločin těžkého ublížení na zdraví s až dvanáctiletou sazbou, je to jen výmysl a snůška lží.

12.6.2012 1
SDÍLEJ:

Juraj Németh u Krajského soudu v Hradci Králové.Foto: Deník/ David Taneček

Protistrana si však stojí za svým a v Némethově chování žalovaný zločin spatřuje.

Jediná shoda: napadení u výtahu

A co se vlastně stalo? V polovině listopadu loňského roku došlo v rychnovské bytovce k šarvátce mezi obžalovaným a dvěma důchodci, Stanislavem P. a Jiřím B. Ti po incidentu skončili se zraněními dolních končetin v nemocnici.

Podle Németha byl incident vyvrcholením dlouhodobých sousedských sporů s Jiřím B. „V tom baráku žiju dva roky a sousedovi asi vadí, že jsem  cikán. Několikrát na mě dokonce poslal policii," řekl Németh a dodal, že v inkriminovaný den měl u sebe v bytě 
návštěvu.

„Pouštěli jsme si trošku nahlas hudbu. Pak však přišla policie a řekla nám, ať ji ztišíme, že rušíme sousedy. To jsme udělali. Chvilku nato jsem si šel dolů do restaurace koupit cigarety. Na zpáteční cestě jsem potkal souseda s jeho kamarádem," uvedl obžalovaný s tím, že se měl jen Jiřího B. zeptat, proč při sebemenším náznaku problémů volá policii a nepřijde si o tom s ním promluvit. „On však na mě vyjel a začal mi nadávat. Pak se proti mně ohnal francouzskou holí a i s kamarádem odjeli výtahem," řekl soudu Németh, který si prý takové jednání nechtěl nechat líbit a za oběma muži se vydal druhým výtahem.

„Dohonil jsem je a chtěl jsem se zeptat, proč mě napadl. Jeho kamarád mě však okřikl a začal se na mě sápat. Roztrhl mi košili a řetízek. Odhodil jsem ho na zem a tím jsem mu nejspíš zlomil nohu. V tu chvíli mě Jiří B. znovu napadl holí a také mě udeřil do tváře. Také jsem ho odstrčil. Najednou tam byli policajti a já za chvilku ležel v kozelci na zemi," uvedl Németh. Dodal, že v tu dobu měl v sobě asi šest piv, ale necítil se být pod vlivem alkoholu.

„Na druhou stranu vím, že jsem alkohol pít neměl, protože ho mám zakázaný. Ale je třeba dodat, že jsem se jen bránil proti útoku dvou důchodců. Poté jsem se jim chtěl omluvit, ale oni moji omluvu nepřijali," uvedl obžalovaný.

Jeho popis události však vůbec nekorespondoval s výpověďmi zraněných mužů či svědků.

„Toho dne za mnou přijel Standa a přivezl mi kapra. V tu dobu jsem byl totiž krátce po operaci a na ryby jsem chodit nemohl. Najednou jsme uslyšeli z chodby nějak rámus. Nějak jsme si toho nevšímali a klidně si dál povídali," řekl před soudem Jiří B. a dodal, že když jeho kamarád odcházel, chtěl jít na cigaretu. „Najednou na mě volá manželka, že pan Németh bezdůvodně Standu u výtahu mlátí. Vzal jsem si tedy hůl a šel jsem za nimi. Oni však odjeli výtahem dolů," řekl Jiří B. s tím, že se za oběma muži tedy vydal.

„Dole jsem pak už jen viděl, jak Standa leží na zemi a úpí bolestí. Pan Németh se na mě vrhl, dal mi pěstí a povalil mě na zem. Víc si toho nepamatuji," uvedl Jiří B.

Výpověď Stanislava S. dala soudu další střípek do mozaiky. „Vyšel jsem od Jirky z bytu. Všude byla tma,  a tak jsem si chtěl rozsvítit. Najednou na mě pan Németh vybafnul s tím, co jako jsem dělal u něj v bytě. Řekl jsem mu, že jsem u něj vůbec nebyl. To mu však nestačilo a začal do mě žďuchat. Odjel jsem výtahem a dole se na mě vrhl. Pak už si také nic nepamatuji. Probudil jsem se až v nemocnici," přečetl předseda trestního senátu Miroslav Veselský mužovu výpověď.

Autor: Petr Vaňous

12.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení