VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

včera 19:25

Zemědělci a silničáři se dohodli. Archeologové nastoupí až po žních

Časy – Došlo k tomu, co se zdálo ještě před několika dny nemožné: zemědělci a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se dohodli. Polím na trase budoucí dálnice na Olomouc, na kterých mají zemědělci zaseto a proti jejichž poškození ostře protestovali, se těžká technika zatím vyhne. Archeologický průzkum na druhém úseku trasy Časy-Ostrov tedy začne až později.

29.4.2017

Čarodějnice o víkendu pořádají slet, hasiči budou v pohotovosti

Pardubicko - Původní oslavy svátku Beltine plánují Keltové v Nasavrkách.

29.4.2017

Chvaletický kostel jako nový

Chvaletice – Nová omítka, nové lavice a řada dalších oprav. Evangelický kostel v Hornické čtvrti ve Chvaleticích v pátek hostil koncert Jiřího Stivína a Václav Uhlíře u příležitosti dokončení hlavních oprav tohoto svatostánku.

29.4.2017

OBRAZEM: Den bezpečnosti v Pardubicích

Pardubice - Pátek byl ve městě dnem bezpečnosti. Policisté, strážnici, záchranáři i hasiči předváděli své umění a dovednosti. Podívejte se v naší fotogalerii.

28.4.2017

Rekonstrukce přednádraží pokračuje podle plánu

Pardubice – Rekonstrukce prostoru před pardubickým nádražím by měla být hotová v plánovaném termínu tak, aby radnice mohla získat švýcarské dotace, které mají činit až 85 procent nákladů. Závěrečné vyúčtování musí radnice odevzdat do 14. června.

28.4.2017

Opozice chce potrestat Služby za cestu do JAR. Pardubáci hrozí trestním oznámením

Pardubice – Kauza Služeb města Pardubic (SMP), jejichž vedení za veřejné peníze vyrazilo na cestu do Jihoafrické republiky, stále nekončí. Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva totiž opozice požadovala odvolání představenstva a dozorčí rady SMP, sdružení Pardubáci pak dokonce vyzvalo vedení města, aby hospodaření této společnosti nechalo prověřit orgány činnými v trestním řízení.

28.4.2017

Zloděj při vloupání nechal na místě vizitku. Lékařskou zprávu

Moravany – Recidivista, kterého policie na Pardubicku zná doslova jako své boty se v minulých dnech vloupal do rodinného domu v Moravanech. 

28.4.2017

Železniční muzeum v Rosicích o víkendu zahájí sezonu

Pardubice - O prodlouženém víkendu se otvírá rosické železniční muzeum. Na nádraží Pardubice-Rosice nad Labem bude každý den k vidění něco trochu jiného. "Sobota je vyloženě železničním dnem, kdy kromě parkové železničky s možností svezení, bude ke zhlédnutí zahradní železnička LGB, výstava kolejových vozidel spolku, komentovaná prohlídka nejstaršího motoráčku v ČR a jednoho z nejstarších v Evropě," uvedl za pořadatele Oldřich Čížek.

27.4.2017

Terminál polyká miliony. Uživí se?

Pardubice – Budovat nový letištní terminál pro 250 tisíc cestujících má smysl. Tvrdí to analýza tržního potenciálu a strategie, kterou pro společnost East Bohemian Airport (EBA), jež letiště provozuje, zpracovala firma Lufthansa Consulting.

27.4.2017

Národní házená: Pět plusových gólů nestačilo

Pardubice – Přitahují je jako magnet. Co? Remízy! Opatovičtí národní házenkáři ve čtvrtém jarním duelu již potřetí remizovali. Doma proti Vítkovicím se ale nadějném po průběhu jedná o zcela zbytečnou ztrátu.

27.4.2017

Do sportu letos kraj investuje téměř 50 milionů korun

Pardubický kraj – Více než trojnásobně vzrostly od roku 2013 krajské dotace do sportu. Letos do něj jde téměř 50 milionů korun. Podpora se týká velkých sportovních svazů i malých turnajů.

27.4.2017

Loupit jezdili až z Polska. Co nakradli, si přitom i nafotili

Pardubice – Poláci spoléhali na to, že krást sto kilometrů od hranic se jim vyplatí. Přepočítali se.

26.4.2017

Pardubická studentka je mezi nejlepší třináctkou v České Miss

Pardubice - Studentka z Pardubic Tereza Jedličková postoupila mezi 13 nejlepších účastnic soutěže Česká Miss. Pomohlo ji k tomu hlasování na oficiálních webových stránkách soutěže o královnu krásy.

26.4.2017

Kluci našli na zemi ležet osm tisíc. Poctivě je odevzdali

Pardubice - Příkladné a poctivé chování prokázali dva žáci základní školo povinní. Osm tisíc korun, které našli na zemi v Atriu Pardubice totiž ihned za doprovodu jednoho z tatínků odnesli na městskou policii.

26.4.2017

Byty jsou drahé. Nekupujte, prodávejte, radí makléř

Pardubicko - Jestli chcete vlastních třicet metrů čtverečních v paneláku na některém z pardubických sídlišť, musíte si připravit minimálně milion a sto tisíc korun. Ceny zejména menších bytů jsou v krajském městě na rekordní výši.

25.4.2017

Obce musí provoz pošty dotovat

Pardubicko – Česká pošta chce, aby za osm let na území republiky převažovaly takzvané pošty Partner, tedy pobočky provozované obcemi, obchodními řetězci či soukromníky. Ve svém vlastnictví si chce tento státní podnik ponechat jen asi 700 provozoven z celkových 3200. „Pro oblast východní Čechy je cílový stav v roce 2025 stovka vlastních provozoven a 484 pošt Partner," uvedl včera za Českou poštu ředitel pobočkové sítě Východní Čechy Libor Černý.

25.4.2017

Polští pašeráci utíkali od cigaret, čeští dopláceli pokuty

Pardubice - Zásilku neproclených cigaret a a také léků na výrobu drog zajistili o víkendu celníci v Pardubickém kraji.

25.4.2017

Pardubický Febiofest připomněl díla architekta Josefa Gočára

Pardubice – Kinematografii a architekturu spojila pardubická část 24. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Volba padla na významného tuzemského představitele architektonické moderny Josefa Gočára.

25.4.2017

Noc mladých výzkumníků nabídne pokusy i kulturu

Pardubice – Program plný vědy, techniky, zajímavostí a vědeckých hrátek dnes od 16 hodin do půlnoci čeká na návštěvníky pardubického zámku. Koná se tam totiž Noc mladých výzkumníků.

24.4.2017

Žena i přes pomoc boj prohrála

Živanice – Na pomoc pacientce v bezvědomí do obce Živanice vyjížděla včera ráno nejen posádka záchranné služby.

24.4.2017

Ze silnice I/35 je na dva měsíce jednosměrka

Jaroslav – Uzavírka jednoho pruhu a objízdná trasa. Přijet nákladním autem do Pardubic od východu se čím dál více komplikuje. Tentokrát za to může další uzavírka a to přímo na páteřní silnici I/35.

24.4.2017

Banka, která chrání před hladem

Pardubice – Jitka z Pardubicka má muže ve výkonu trestu a sama se stará o sedm dětí. Stačí nečekané vydání navíc, třeba nezbytné léky nebo škola v přírodě pro jednoho z potomků, a na konci měsíce se rodině nedostává na jídlo.

24.4.2017

Ze dvou Spartaků nakonec zvítězil ten plzeňský

Pardubice – Poměrně těžká volba stála před manažerem mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro Pavlem Novotným. Když jej po loňském úspěšném přijetí baletu Sergeje Prokofjeva Romeo a Julie požádal umělecký ředitel Josef Krečmer o zařazení některého ze špičkových tanečních představení z repertoáru českých scén i do programu letošního 39. ročníku festivalu, rozhodl se pro Spartaka slavného arménského hudebního skladatele Arama Chačaturjana.

24.4.2017

V Pardubicích vzniká unikátní muzeum kouzel. Největší u nás

Pardubice - Exponáty, které mizí, nebo nechávají zmizet jiné. V Pardubicích uvidíte dějiny magie.

24.4.2017

Chodník sportovní slávy odhalí ve středu

Pardubice – Ve středu v 15.15 hodin bude v prostoru před Tipsport arenou otevřen chodník slávy pardubického sportu.

24.4.2017

Ryanair stále míří na letiště v Pardubicích

Pardubice - Během čtvrtka se na některých webových serverech objevila informace, že společnost Ryanair ruší plánované lety z letiště Pardubice. Jednalo se však o nedorozumění. Jak EBA, ověřila přímo u společnosti Ryanair, lety z Pardubic se neruší.

24.4.2017

Kraj bude na další tři roky nakupovat energie centrálně

Pardubický kraj – Elektrickou energii a plyn bude Pardubický kraj v období let 2018 až 2020 pro krajský úřad a pro organizace jím zřizované nakupovat na jedné ze tří komoditních burz, na Power Exchange Central Europe Praha.

24.4.2017

Pardubičtí pěvci zazpívali guvernérce Tokia o lásce

Pardubice/Tokio - Osm dní japonského turné má za sebou chlapecký sbor BONIFANTES, do České republiky se 24 pěvců vrátí v úterý. Kromě naplánovaných koncertů je potkala i jedna nečekaná událost - zazpívali pro guvernérku Tokia Yuriko Koike.

24.4.2017

Rudolfův pohár: V sobotu maraton, v neděli parkur

Kladruby nad Labem - Všude koně a kočáry. Tak to vypadá v Kladrubech nad Labem běžně, od čtvrtka do neděle byla ale tato hřebčínová rutina zpestřena závody. Národní hřebčín Kladruby nad Labem totiž pořádal mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár. 

23.4.2017

Festival s duší pomohl i duševně nemocným

Pardubice - V sobotu proběhl v polabinském Café Robinson Festival s duší. Jeho součástí byl i bleší trh, cirkusový workshop s vystoupením či dvě fotografické výstavy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies