VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

včera 17:57

Dva tonoucí. Jen jeden měl štěstí

Mělice, Opatovice nad Labe – Dvakrát tento víkend vyjížděli záchranáři k případu tonoucích osob. Úspěšní byli pouze jednou.

23.6.2017

Peníze na odkup spalovny zastupitelé opět neschválili

Pardubice – V patové situaci zůstávají pardubičtí zastupitelé i po svém čtvrtečním zasedání. Znovu totiž neschválili peníze na odkup spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. A to i přesto, že na minulém jednání její odkup odsouhlasili.

23.6.2017

Pardubice se v sobotu vrátí do roku 1942. Do heydrichiády

Pardubice /VIDEO/ – Odvaha československých výsadkářů kontra temná doba brutálních represí, které následovaly po smrti tyrana Reinharda Heydricha. Na jeho likvidaci se podíleli také členové paraskupiny Silver A Alfréd Bartoš, Jiří Potůček a Josef Valčík, kteří našli své zázemí v Pardubicích a okolí. Výročí jejich činů si tuto sobotu po 75 letech připomenou i Pardubice.

23.6.2017

Pardubice se staly domovem stíhačů a bitevníků

Pardubice - Dva mají v Pardubicích zůstat bitevníky L39 a 159 a stíhací letouny JAS-39 Gripen ze základny Čáslav. Ty včera kolem poledne postupně přelétly na pardubickou základnu. Dráha jejich domovského letiště se bude opravovat minimálně dva měsíce. Do té doby bude jejich domovem právě pardubické letiště. Piloti zde budou absolvovat běžný výcvik, byť s omezením letových časů. Zároveň stíhači drží i ostrou pohotovost.

22.6.2017

Bouřka Pardubicko jen "lízla", padlo pár stromů

Pardubicko - Prudká čtvrteční bouře si většinu sil schovala na Německo.

22.6.2017

Dynamo je ve ztrátě 14 milionů korun

Pardubice - Když v lednu pardubičtí zastupitelé kupovali hokejové Dynamo, mohli se uklidňovat, že sezonu dokončí maximálně s mírnou ztrátou. Ukázalo se však, že ztráta za poslední neúspěšnou extraligovou sezonu je 14 milionů korun. A klub nyní bude chtít po městu další peníze.

21.6.2017

Do domu odsouzenému k demolici dají další miliony

Pardubice – Kauza kolem bytového domu u pardubického nádraží, který je určen k demolici, má nečekanou zápletku. Město totiž do něj bude ještě před plánovaným zbouráním znovu investovat.

21.6.2017

Vláda dá miliardy na přivaděče k D35

Pardubicko – Téměř tři miliardy korun se zavázala vyčlenit česká vláda na výstavbu přivaděčů k dálnici D35 na území Pardubického kraje.

21.6.2017

Studio Laik hledá mladé herce

Pardubice – Na Malé scéně Východočeského divadla se ve čtvrtek od 16 hodin uskuteční doplňující konkurz do Mladého divadelního studia Laik pro dívky a především chlapce ve věku od 8 do 17 let.

21.6.2017

Na letiště se stěhují Gripeny

Pardubice - Pardubické letiště se ve čtvrtek stane hlavní základnou stíhacího a bitevního letectva. S opravou vzletové dráhy čáslavského letiště se do Pardubic přesouvají bitevníky L159 a L39 a také stíhací letouny JAS 39 Gripen. 

21.6.2017

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

21.6.2017

S dopravou pomohou mobilní kamery

Pardubice – Město Pardubice hledá nové řešení dopravy také pro Palackého třídu. Pomůže s tím také kamerový systém. Mobilní kamery nyní budou hlídat provoz po této ulici a křižovatkách. Data se využijí pro aktuální dopravní model.

21.6.2017

Pardubičtí logistici mají nové náklaďáky

Pardubice - Pardubický 14. pluk logistické podpory rozšířil vozový park. Devět kusů nové techniky tvoří Tatry T-815-7 MLF určené k přepravě velkokapacitních kontejnerů po silnici, tak i těžkým terénem. Robustní náklaďáky si rozdělí 141. a 143. zásobovací prapor v poměru 4 ku 5.

21.6.2017

Holečkovi vykoupali míchačku

Pardubice – Dění kolem vily Miloše Holečka v Pardubicích dostalo další spád. Míchačku, kterou majitel domu používal k vyhánění lidí z parku totiž neznámo kdo shodil do přilehlé strouhy. Celé kauze jsme se věnovali detailně v předchozích článcích.

21.6.2017

Pozdravy slunci pomohou Rebece, která trpí nemocí motýlích křídel

Pardubice – Tradičním jógovým rituálem ve středu od 17.30 hodin v Tyršových sadech podpoří účastníci akce 108 pozdravů slunci Rebeku Čihákovou, jež se narodila s nemocí motýlích křídel.

21.6.2017

Kapela Javory pod hradem nezahraje

Pardubice – Koncert folkové kapely Javory, která měla zahrát ve středu na Kunětické hoře, byl přesunut na sobotu 7. října. 

20.6.2017

Seniorka se chtěla utopit v Labi. Vytáhli ji kolemjdoucí

Pardubice - Záchranáři, ale především kolemjdoucí, zachránili v úterý život seniorce u Wonkova mostu v Pardubicích.

20.6.2017

Východočeské divadlo se zítra rozloučí s Koncem masopustu

Pardubice – Derniéru Konce masopustu uvede ve středu od 18 hodin Východočeské divadlo v Pardubicích. Úplně poslední reprízu však uvidí až pražští diváci po prázdninách v Divadle v Dlouhé. 

20.6.2017

Muzeum připravilo pro New York výstavu o původu dolaru

Pardubice/New York – Od českého tolaru k americkému dolaru. Tak se jmenuje výstava, kterou připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích a k vidění bude v Českém domě v New Yorku. Manhattan tak může ocenit pardubické sbírky a připomenout si vznik ikonického slova dolar.

20.6.2017

Do oprav škol letos putují desítky milionů

Pardubice – Žáky o prázdninách v řadě základních i mateřských škol nahradí řemeslníci. Pardubice v letošním roce investují do oprav školských zařízení necelých 90 milionů korun. Největší investice půjdou do rekonstrukcí kuchyní na Základní škole Erno Košťála či Mateřské škole v Rosicích nad Labem.

20.6.2017

Rybářská síť Josefa Drobílka, která zaujala i porotu, začne fungovat každým dnem

Pardubický kraj – Vítězem regionálního kola soutěže T-Mobile Rozjezdy, která vyhledává a podporuje zajímavé podnikatelské záměry, se v Pardubickém kraji stal Josef Drobílek z Chocně a jeho neotřelý projekt Rybářský portál.

19.6.2017

Pardubice znovu získaly označení město cyklistů

Pardubice – Pardubané i letos ukázali, že žijí ve městě cyklistů. V sedmém ročníku soutěže Do práce na kole skončily Pardubice šesté, soutěžily přitom s dalšími dvaatřiceti městy. 

19.6.2017

Audit: Cesta do Jihoafrické republiky nebyla pracovní

Pardubice – Podrobný dvacetistránkový audit, který si u nezávislé právnické společnosti nechala zpracovat pardubická radnice, hovoří jasně. Cesta tehdejšího vedení Služeb města Pardubic (SMP) do Jihoafrické republiky nebyla pracovní.

19.6.2017

Královna ticha v Divadle 29

Pardubice – V Divadle 29 se v úterý od 19 hodin uskuteční promítání polského dokumentu Královna ticha, který je uváděn jako součást projektu KineDok.

AKTUALIZOVÁNO
19.6.2017

Sto metrů od tragedie. Policisté strhli ženu z kolejí

Přelouč – Doslova za pět minut dvanáct se hlídka přeloučských policistů objevila na místě, aby zabránila tragedii.

AKTUALIZOVÁNO
19.6.2017

Začal nadávat před odletem, do letadla už ho nepustili

Pardubice - Agresivního cestujícího krotili na pardubickém letišti. Vyhrožoval bombou.

19.6.2017

Pardubice se vrátí do roku 1942, bude se vzpomínat

Pardubický kraj – Osudy členů výsadku Silver A i obyvatel Ležáků si připomeneme tuto sobotu.

19.6.2017

Den nemocnice výjimečně ukáže i pitevnu

Pardubice – Možnost ověřit si svůj zdravotní stav, projít si nemocnici v roli návštěvníka, prohlédnout si Pardubice z ojedinělé vyhlídky a večer prožít před filmovým plátnem. To vše nabídne Den Pardubické nemocnice, který se uskuteční ve středu.

18.6.2017

OBRAZEM: Kuchařský guru v Pardubicích

Pardubice - Gurmánský Bosh Fresh Festival na pardubickém dostihovém závodišti tradičně pro návštěvníky připravil dobré jídlo a pití, klasickou i netradiční gastronomii, zahraniční speciality, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý sobotní a nedělní program.

18.6.2017

Na jevišti se bude kouřit dál

Pardubice – Takzvaný protikuřácký zákon, který platí od 31. května, nedělá problémy jen hostinským. Vypořádat se s ním museli i na poněkud překvapivých místech. Příkladem je Východočeské divadlo v Pardubicích. Důvod? V některých inscenacích se totiž kouří přímo na jevišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies