VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

9.8.2017

Pernštejn(l)ove přilákal přes 1500 lidí. Chodilo se i na erotickou poezii

Pardubice – Druhý ročník divadelního open air festivalu Pernštejn(l)ove přilákal do areálu pardubického zámku jeden a půl tisíce návštěvníků. Dramaturgové již dnes přemýšlejí o tom, jaké soubory pozvou příští léto.

9.8.2017

Řidiči, pozor. Vjezd do „Smilovky“ bude složitější

Pardubice - Vjezd do Smilovy ulice bude od čtvrtka komplikovanější. V souvislosti s opravami chodníků v ulici 17. listopadu budou na vjezdech do „Smilovky“ budovány zpomalovací pruhy. Vjezdy budou upravovány ve dvou etapách.

9.8.2017

Nedostatek praktických lékařů řeší kraj dotací

Pardubický kraj – Krajští radní chtějí řešit nedostatek praktických lékařů, který by za pár let mohl být velkým problémem. V současné době je mnoho praktických lékařů v předdůchodovém věku, proto zejména ve venkovských oblastech regionu hrozí, že jich nebude dostatek.

9.8.2017

Čápi doručují v letním kině holčičku

Pardubice – Pardubické letní kina dnes opět promítá film pro děti. Na programu je animovaná komedie Čapí dobrodružství. 

9.8.2017

Pardubice odsunuly demolici bytového domu u nádraží

Pardubice – Bytový dům na pardubickém náměstí Jana Pernera, který byl odsouzen k demolici, stále stojí a stát bude dál. Rada města zrušila výběrové řízení na firmu, která by provedla plánovanou demolici. 

9.8.2017

Chtěl na záchytku, prý aby přestal pít

Pardubice - Bezdomovce přepadl buď náhlý světlý moment, nebo touha po noclehu zdarma.

9.8.2017

Kandidátku Realistů v kraji povede publicista Tomský

Pardubický kraj – Krajským lídrem Realistů pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny se stal politolog a publicista Alexander Tomský.

8.8.2017

Hradby pardubického zámku střeží "varhany"

Pardubice - Od hradeb dále. Z valů zámku shlíží nyní dvě repliky kanónů, tak zvaná varhanová děla. Veřejnosti se představí dnes od sedmnácti hodin. 

8.8.2017

Předškoláci patří do školek, nařídil stát. Někteří rodiče ale neslyší

Pardubice – Rodiče devadesáti pětiletých dětí z Pardubic zatím ignorují nový zákon a nezapsali své potomky do mateřských škol. Pokud je nepřihlásí, dopustí se přestupku a hrozí jim pokuta.

8.8.2017

Letní kina dnes: v Pardubicích Správní chlapi, v Opatovicích Řachanda

Pardubice - Dvě kina, dva filmy. To je dnešní nabídka pro příznivce tradičního letního biografu. 

7.8.2017

Dotace na bazén je znovu ve hře

Pardubice – Novou naději na dotaci na stavbu pětadvacetimetrového krytého bazénu má pardubická radnice. O tu předchozí město přišlo kvůli kauze pochybného přerozdělování dotací na ministerstvu školství. Nyní ale ministerstvo vyhlásilo další dotační titul.

7.8.2017

Domov mládeže prošel úpravou. Má více lůžek

Pardubice – Pardubický domov mládeže v Rožkově ulici od září rozšíří své služby, které nabízí studentům středních škol. Ti přijíždí do Pardubic za vzděláním z celé České republiky. Největší novinkou je šest desítek nových lůžek. 

7.8.2017

Předvedli historické koňské stříkačky

/FOTROGALERIE/ V soutěži historických koňských hasičských stříkaček, která se o víkendu uskutečnila na hřišti v Mělicích u Přelouče, čekala na hasiče řada úkolů včetně těch netradičních, jako je tlačení obří pneumatiky, skákání v pytli, jízda s trakařem, řezání dřeva, chůze na chůdách či skládání puzzle.

7.8.2017

Záhada opuštěného surfu na hladině Opaťáku

Opatovice nad Labem - Hledá se majitel opuštěného plavidla. 

7.8.2017

Turisté se Egypta nebojí. Cestuje jich tam více než vloni

Egypt/Pardubický kraj – V době útoku v egyptské Hurghadě si tam svou dovolenou užívali i lidé z Pardubického kraje. „Bydleli jsme na periferii Hurghady, v den útoku jsme byli zrovna v poušti. Doma se o nás hrozně báli, protože se s námi nešlo spojit,“ vzpomíná na svou dovolenou Michal Procházka z Chrudimi.

7.8.2017

Školská sportoviště nutně potřebují rekonstrukci

Pardubice – Školy v Pardubicích se dočkají opravy svých sportovišť. Podle analýzy, která zmapovala všech sedmnáct pardubických základních škol, nepotřebují rekonstrukci pouze budovy škol a stravovací zařízení, ale právě také sportovní areály.

5.8.2017

Návštěvníci letního kina se dočkají dvojitého dobrodružství

Pardubice – Organizátoři Pardubického letního kina dnes opět promítají pro děti, připravený je animovaný rodinný film s názvem Kubo a kouzelný meč.

5.8.2017

Na projekt lávky dohlédne město. Původní návrh sklidil kritiku

Pardubice – Na výstavbu lávky přes pardubické nádraží, o kterou se postará Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), dohlédne zástupce města – architekt Milan Košař. První verze návrhu projektu totiž mezi zastupiteli sklidila kritiku.

4.8.2017

Galerie může po letech nakupovat. Uvažuje také o Vojmíru Vokolkovi

Pardubice – Několik let Východočeská galerie nenakupovala nová díla. Nemohla. Na rozšiřování sbírek neměla v rozpočtu peníze. Až pro letošní rok krajská rada vyčlenila jeden milion korun. 

4.8.2017

V dohledné době nebude líp. Proč?

Východní Čechy - Cena másla se v posledních měsících zvýšila i v Německu. I když ne o tolik jako u nás, v akci je tu v přepočtu k dostání někdy i za 35 korun.

4.8.2017

Máslo je teď nejdražší v historii. Proč?

Pardubický kraj sice patří k regionům s levnějším máslem, přesto i tady dosáhla jeho cena 200 korun za jeden kilogram. Máslo za poslední rok zdražilo o polovinu a v obchodech už běžně stojí kolem 50 korun. Leda v akci a těch je teď u másla minimálně ho lze pořídit pod 45 korun.

4.8.2017

Minifestiválek „tvrdších“ kapel rozezvučí Ponorku

Pardubice – Letní koncertní přestávku v hudebním klubu Ponorka přeruší v neděli minifestiválek „tvrdších“ kapel s názvem Homeland Dividend Tour. 

4.8.2017

Ruská zpěvačka Marta Kolesnik umí árie, populární hity i lidovky

Pardubice – Sobotní večer v kavárně První republika na konci Machoňovy pasáže zpříjemní ruská zpěvačka Marta Kolesnik. 

4.8.2017

Na hřiště se sjedou historické stříkačky. Některým je už více než 120 let

Mělice - Devátý ročník soutěže historických koňských hasičských stříkaček se uskuteční v sobotu od 13 hodin na hřišti v Mělicích. Na hasiče čeká spousta úkolů, včetně těch netradičních, jako je tlačení obří pneumatiky, skákání v pytli, pití piva, řezání dřeva, chůze na chůdách či skládání puzzle. 

4.8.2017

Čestmír Kopecký v letním kině uvede snímek Všechno bude fajn

Pardubice - Pardubické letní kino na dnešní večer chystá druhé premiérové uvedení jednoho z nejdiskutovanějších filmů poslední doby - snímku, který vyvolal bouřlivé reakce pouhých pár hodin po své středeční premiéře na brněnském Špilberku. Jedná se o film Všechno bude fajn, který satirickým způsobem zaznamenává proměny moravské metropole v posledních letech se všemi jejími hybateli, včetně typických brněnských figurek, svérázných umělců i komunálních politiků. 

4.8.2017

Mrazivý příběh a komedie na zámku

Pardubice – Festival Pernštejn(l)ove uvede na nádvoří pardubického zámku dnes večer dvě představení. 

3.8.2017

Zdechovický zámek patřil šlechtě i vojákům, v sobotu ho ovládne zábava

Zdechovice – Zdejší zámek a jeho okolí zítra (sobota) ožije pátým ročníkem Zdechovického festivalu. Potrvá celý den, od desáté dopolední až do půlnoci. 

3.8.2017

Kraj připravuje velké investice

Pardubický kraj – Do dopravy, školství, sociálních služeb, zdravotnictví a kultury v kraji by v následujících letech mělo jít téměř 6,5 miliardy korun. Schválili to krajští radní na svém posledním zasedání.

3.8.2017

Nová česká plavecká jednička nese jméno Čejka

Pardubice – Říkal si Hurikán. Ano, v jeho případě platí slova z písně, kterou zpívá Dalibor Janda, ale spíše ho charakterizuje věta: Říkal si pan osobní rekord… V maďarském Györu se konal Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) a pardubický plavec Jan Čejka na něm překonával osobáky jako na běžícím pásu. A třešničkou na dortu mu byla jedna bronzová medaile. 

3.8.2017

Horké koupaliště ožilo charitou

Pardubice – Charitativní den na koupališti Cihelna v úterý zorganizoval pardubický Lions Club. Návštěvníci si vyzkoušeli disciplíny, které jim představili handicapovaní sportovci, a zasoutěžili si v jízdě na tobogánech na čas a na laserovém střeleckém trenažéru. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení