VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

13.6.2017

Školy shání další babičky a dědečky. Nedostává se jich

Pardubice – Eliška Lokajíčková z Pardubic je již v důchodu, ale téměř každý všední den dochází do Mateřské školy Závodu míru, kde vypomáhá jako dobrovolnice. Povídá si s dětmi, obléká je, tráví s nimi čas venku. Děti jí říkají paní učitelko, nebo prostě jen Eliško.

13.6.2017

Na fotbalové Nemošice volají: Nemožice!

Pardubice – Nemožné Nemošice, nebo-li Nemožice… Po domácí prohře od Mikulovic, které potřebovaly nutně vyhrát, si toto přejmenování zaslouží. Jejich přemožitel se dostal mimo sestupové příčky okresního fotbalového přeboru. Polepšila si také moravanská rezerva. Za to Opatovice se budou ještě klepat. Zdaleka vyhráno ještě nemá ani Újezd.

13.6.2017

Začala záchrana Larischovy vily. Pro věžičku už ale pozdě

Pardubice - Celková rekonstrukce vily vyjde minimálně na 55 milionů korun. Nenápadná zpustlá stavba, která ale byla svědkem jedné z největších národních tragédií v moderních dějinách. Larischova vila. Zde sídlil německý policejní oddíl odpovědný za popravy vlastenců v době heydrichiády. V jejích sklepích před popravou odpočítávali poslední okamžiky života občané Ležáků.

13.6.2017

Odborníci hovoří o německé reformaci

Pardubice/Kutná Hora – Včera pokračovala konference Evropská reformace v Čechách, kterou spolupořádá Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Za její dějiště bylo vybráno město Kutná Hora, kam se také sjela více než stovka odborníků ze sedmi zemí. 

13.6.2017

Výstava modelů nabídne i zmenšeniny reálných staveb

Přelouč – Výstavu Co se vešlo do vitrínky, která představuje výtvory z LEGO kostiček, můžete zhlédnout ve výstavním sále přeloučského kulturního a informačního centra na Masarykově náměstí v čp. 26. 

13.6.2017

Pernštejn(l)ove podruhé na pardubickém zámku

Pardubice – Zajímavý program připravil na léto Zámek Pardubice. Nádvoří, rondel i sály budou patřit divadlu.

12.6.2017

S hořko-sladkou komedií o tom, jak si udržet živé manželství

Pardubice - Vím, že víš, že vím… S hořko-sladkou komedií o tom, jak si udržet živé manželství zavítala do Kulturního domu Hronovická oblíbená herečka SIMONA STAŠOVÁ.

12.6.2017

Dopravní podnik od prázdnin zavede zastávky na znamení

Pardubice – Na novinku si od 1. července budou muset zvyknout cestující v pardubické hromadné dopravě. Vybraných čtyřicet zastávek totiž bude celodenně na znamení. Jsou mezi nimi například zastávky v Černé u Bohdanče, Rábech, Lánech na Důlku, Sezemicích, Srchu či Svítkově.

12.6.2017

Hledané vozidlo se našlo. Bez řidiče

Pardubice – Do pátrání po vozidle se v Pardubicích pustili policisté státní i městské policie. „Hlídky obdržely zároveň informaci, že řidič vozidla je zároveň i hledaným pachatelem. 

12.6.2017

Gripeny se usídlí ve městě. Od 22. června

Pardubice – Pardubické letiště poskytne dočasný azyl bitevním a stíhacím letounům. 22. června se sem nastěhují letouny z opravované základny v Čáslavi. Zdrží se u nás dva měsíce nejdéle. 22. srpna mají poslední stroje Pardubice zase opustit.

12.6.2017

Mladí lidé se do zemědělství nehrnou. I kvůli nízkým platům

Pardubicko – Do zemědělsky zaměřených středních odborných škol a učilišť se v uplynulých třech letech investovalo 150 milionů korun. Přesto je zájem o tyto obory u žáků malý.

12.6.2017

Východočeské divadlo mělo pro děti oponu dokořán

Pardubice - Den dětí přichystali na neděli ve Východočeském divadle v Pardubicích. Při cestě plné úkolů divadlem došli až do pohádkového zámku, kde je čekalo setkání s tajemným Zvířetem, Kráskou a družinou oživlých soch.

11.6.2017

Hokejbalem „pro míchačku“

Pardubice – Pardubice tento víkend žily hokejbalem. Zatímco ale svět sledoval finálová klání mistrovství světa, město sledovalo úplně jiný zápas. Ten, který se odehrál v parku Na Špici a místo o tituly se v něm hrálo na vzdor proti šikaně.

11.6.2017

Přelouč zažila pořádnou koncentraci síly

Přelouč - Devět chlapů silných jako bejk v sobotu doslova uhranulo přeloučské náměstí. Siláci na třetím ročníku Přeloučského strongmana předváděli výkony za hranicí běžných smrtelníků – stokilovou činku nad hlavu jednoruč nebo pohazování s pneumatikou, která váží 450 kilogramů a další kousky. Domácí prostředí ale mimořádně motivovalo domácího borce Josefa Mazače, kterého zastavilo až první místo na výsledkové listině.

10.6.2017

Holečkova míchačka stojí na pozemku města

Pardubice – Vyhánění sportovců Milošem Holečkem z hřiště v pardubickém parku Na Špici zapnutím míchačky, které minulou neděli natočil a na Facebook umístil Josef Luňák, bude mít tuto neděli dohru.

10.6.2017

Studánecký les se pomalu mění v odpočinkové místo

Pardubice – Z neprostupného a zarostlého Studáneckého lesa se stává oblast vhodná pro rekreaci. Prochází totiž rozsáhlou regenerací. Hotová už je první etapa, která vyšla na 1,74 milionu korun. Z 93 procent ji pokryla dotace.

10.6.2017

Bosch Fresh festival aneb Ochutnej svět na pardubickém závodišti

Pardubice – Pardubické závodiště se připravuje na Bosch Fresh Festival s podtitulem Ochutnej svět, který se zde uskuteční 17. a 18. června. Bude připraveno hned několik pódií, na nichž se vystřídají taková kuchařská esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Oldřich Sahajdák, Petr Stupka, Radek David a další, se svými živými show.

9.6.2017

Festival zakončí Pirate Swing Band

Pardubice – Festival Zrcadlo umění v sobotu od 22.30 hodin na Pernštýnském náměstí zakončí Koncert pro Pardubice, kde vystoupí Jiří Ševčík se svým Pirate Swing Bandem zaměřeným na swingové aranže rockových a popových hitů. „Představíme repertoárové novinky a překvapení, ale především se těšíme, že si užijeme fajn mejdan v srdci města," řekl Ševčík.

9.6.2017

V Ideonu soutěžily chleby. I ty bez mouky

Pardubice – Výstaviště Ideon naplnila tento týden libá vůně. Konal se tam totiž 23. ročník dnů chleba, jehož součástí byla i soutěž o nejlepší chléb spojená s ochutnávkou soutěžních vzorků a rozsáhlá prezentace pekárenských technologií. K vidění tak kromě chlebů a rozličných druhů pečiva byl třeba strojek na potisk chleba jedlými potravinářskými etiketami.

9.6.2017

Nádraží se dočká velkých oprav. Vyjdou na miliardy

Pardubice – Zatímco rekonstrukce pardubického přednádraží za 176 milionů korun se chýlí ke konci a prostor po dlouhých letech začíná dostávat reprezentativní vzhled, samotná nádražní budova chátrá dál. I to by se ale do dvou let mohlo začít měnit. Nádražní budovu totiž také čeká rozsáhlá oprava - stejně jako samotný železniční uzel. Celkové náklady se blíží ke 4 miliardám korun.

9.6.2017

Návštěvníci si během Noci kostelů smlsnou i na hostiích

Chrudimsko, Pardubicko – Programy pro děti, duchovní hudba, zvonění zvonů, ale i klidná meditace při svíčkách a příběhy k zamyšlení. Na to vše se mohou těšit ti, kdo navštíví dnešní Noc kostelů.

8.6.2017

Správa železniční dopravní cesty pozastavila přípravu ostřešanské spojky

Pardubice – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pozastavila zpracování záměru projektu a dokumentace pro územní rozhodnutí takzvané ostřešanské spojky. Zareagovala tak na odpor obcí proti výstavbě této plánované železniční trati mezi Pardubicemi a Chrudimí.

8.6.2017

Z loděnice v sobotu vyjedou dračí lodě

Pardubice – Sportovní klub Dračí legie Pardubice připravuje na sobotu 10. června závody dračích lodí. Konat se budou na veslařské loděnici Arosa. 

8.6.2017

Problémový Holeček je i problém politiků

Pardubice /KOMENTÁŘ/ - Holečkova míchačka by byl dobrý název kapely. Bohužel je to zatím synonymum „tiché" Čičákové války, která trochu připomíná okřídlený cimrmanovský citát: „Pořídil si hospodu, ale chodili mu tam lidi."

8.6.2017

Čerstvě pasovaní čtenáři si smlsnou na Lapáliích v Lampálii

Pardubice – Přes dvě stě prvňáčků bude v červnu pasováno na čtenáře. Prvním z nich se této cti dostalo včera. Ceremoniál se uskutečnil v Krajské knihovně v Pardubicích za přítomnosti krále Vendelína VIII. 

7.6.2017

Rozhodnuto. Dotaci na bazén radnice nezíská

Pardubice – Dvacetimilionová dotace od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na výstavbu druhého bazénu do Pardubic definitivně nedoputuje.

7.6.2017

„Míchačkový teror“ hlaste městské policii

Pardubice – Míchačkový teror, kterým Miloš Holeček znepříjemňuje užívání hřiště sportovcům v pardubickém parku Na Špici už vyvolává protiakci. Holeček tvrdí, že jde o stavební práce. S tím ale svědci nesouhlasí.

7.6.2017

Porotci vyberou nejlepší chléb

Pardubice – Ve čtvrtek se v centru Ideon uskuteční Dny chleba a národní soutěž Chléb roku 2017. Zároveň se koná od 10 do 16 hodin výstava dodavatelů pekárenského oboru. Zahajovací ceremoniál, spojený s aktem svěcení chleba, se uskuteční v 11 hodin.

7.6.2017

Vznikl dokument o Vokolkových

Pardubice – Jarní akce v Pardubicích i setkání členů rodiny a pamětníků využila dokumentaristka Tereza Brázdová k vytvoření filmového dokumentu nazvaného Vokolkovi. 

7.6.2017

Koupaliště se připravují na nadcházející sezonu

Pardubice, Chrudim – Pardubickým milovníkům vodních radovánek a atrakcí letos hrozilo, že místo dvou venkovních koupališť bude v provozu jen jedno. Oblíbená letní pláž pardubického aquacentra totiž měla být letos uzavřena kvůli stavbě 25metrového bazénu. K jejímu zahájení ale kvůli dotační aféře na ministerstvu školství, od kterého měla pardubická radnice slíbených 20 milionů korun, zatím nedojde. Pardubické aquacentrum tak narychlo připravuje letní pláž k provozu, aby mohla být otevřena co nejdříve pro veřejnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies