VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

3.8.2017

Romeo a Julie v rytmu capoeiry

Pardubice – Netradiční pojetí Shakespearova Romea a Julie předvede dnes od 18 hodin divadlo Q10 na nádvoří pardubického zámku. 

3.8.2017

Noční jízda začne v Kuněticích a skončí v parku Na Špici

Kunětice – Zítra večer se uskuteční historicky první noční paddleboardová jízda z Kunětic do pardubického parku Na Špici. 

3.8.2017

Pardubický kraj chce pomoci s rozvojem gruzínského venkova

Pardubický kraj – Zkušenosti s fungováním místních akčních skupin v Pardubickém kraji, krajský Program obnovy venkova, ale také rozvoj cestovního ruchu prezentoval gruzínským akčním skupinám ve městě Stepansminda hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. 

3.8.2017

Mráz připravil ovocnáře o sklizeň za půl miliardy korun

Pardubický kraj – Pozdní příchod jara a následně i léta negativně ovlivnil české zemědělce. I ovocnáři tak sčítají ztráty, které zapříčinil dlouhý mráz. Podle předsedy České ovocnářské unie Martina Ludvíka přijdou pěstitelé ovoce o velký obnos peněz.

3.8.2017

Festival ve zdechovickém zámku pobaví celou rodinu

Zdechovice – Zdechovický zámek v sobotu ožije pátým ročníkem Zdechovického festivalu. 

3.8.2017

Letní kino v srpnu nabídne komedie, dramata, thrillery i filmy pro děti

Pardubice – Do druhé poloviny vstupuje promítání Pardubického letního kina, které se přesunulo do areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů. 

2.8.2017

Prohlídka s kouzelníkem jako průvodcem

Pardubice - Museum kouzel sídlící na třídě Jana Palacha rozšířilo paletu českých muzeí. 

2.8.2017

Pardubický oštěpař si zahází na olympijském stadionu

Pardubice – Ve Wimbledonu si mohou zahrát čtyřhru… Touto tenisovou terminologií lze uvést článek o královně sportu. Na světovém šampionátu v Londýně totiž nebudou startovat tři čeští oštěpaři, ale hned čtyři. 

2.8.2017

Žena vyhrožovala sebevraždou

Staré Ždánice – Oznámení o tom, že nejmenovaný muž pohřešuje svou ženu, která odešla po hádce z písníku se slovy, že se jde utopit, přijali dnes ráno pardubičtí policisté. 

2.8.2017

Obyvatelé Mělic a Lohenic šílí. Okolí písníků je plné aut

Přeloučsko – Písníky u Mělic lákají v horkých dnech tisíce návštěvníků. Pro stálé obyvatele osad Mělice a Lohenice jsou to nejhorší měsíce v roce. Trápí je živelné chování rekreantů a zatarasené vozovky. Volají po zákazu parkování na silnici, která vede z Živanic do Mělic a z Mělic do Lohenic.

2.8.2017

Koloběžkáři nejsou chodci

Pardubice – Koloběžky se v ulicích Pardubic vyskytují čím dál častěji. Jezdci na koloběžce často nevědí, zda jsou chodci či dopravními prostředky. 

2.8.2017

Do Pardubic přijela britská velvyslankyně

Pardubice – Velvyslankyně Velké Británie v České repubice Jan Thompson navštívila Pardubice. Během své návštěvy krajského města hovořila s hejtmanem Martinem Netolickým o ekonomické situaci v regionu, ale také o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. 

2.8.2017

Ve středu patří letní kino dětem. Scooby Doo předvede psí kusy

Pardubice – Na své si v Pardubickém letním kině přijdou i děti, středa je již tradičně věnovaná právě nejmladším filmovým fanouškům. 

1.8.2017

Kraj chce přímé letecké spojení z Kazachstánu do Pardubic

Pardubice – Pardubice by mohly mít přímé letecké spojení do Kazachstánu. Kraj chce využít mezery na trhu, která vznikla po zrušení pravidelné linky z Prahy do kazašské Almaty.

1.8.2017

Moderní průmyslové technologie pomohou studentům se uplatnit

Pardubice – Studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické v Pardubicích budou pracovat s moderními průmyslovými technologiemi. Mají jim pomoci lépe se uplatnit na trhu práce. 

1.8.2017

Léto s dechovkou, tentokrát z Holic

Pardubice – Ve středu přijede Dechový orchestr Kulturního domu Holice. Koncert dechové hudby se uskuteční v Bubeníkových sadech.

1.8.2017

Lidovce povede na podzim do voleb ředitel gymnázia

Pardubice - Krajské vedení KDU-ČSL představilo svou kandidátku pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jejím lídrem je ředitel pardubického Gymnázia, Mozartova Marek Výborný, který zvítězil v zimních lidoveckých primárkách.

1.8.2017

Blonďaté hřívy zavlají v Pardubicích

Pardubice – Od pátku do neděle se na pardubickém závodišti představí plemeno malých koní hafling. Koní s blonďatou hřívou, kteří původně pocházejí z Tyrolska, bude na závodišti asi stovka, přijedou z celé České republiky, Rakouska, Slovenska a Německa. 

1.8.2017

Letní kino promítne Sámskou krev

Pardubice - Švédský večer dnes čeká návštěvníky Pardubického letního kina, které sídlí u zdymadla. Od 21 hodin zde bude k vidění snímek Sámská krev. Toto strhující drama odhalí temnou část švédské koloniální historie a přinese inspirativní příběh mladé Elle Marje, která jde za svým snem o novém životě. 

1.8.2017

Skotské lidovky i zhudebněné básně

Kunětická hora – V Rytířském sále hradního paláce na Kunětické hoře zahraje dnes od 19 hodin trio Michal Hromek Consort, které se věnuje nejen úpravám skotské a irské lidové hudby, ale čerpá inspiraci v dědictví evropského baroka a renesance. 

31.7.2017

Handicapované děti soutěžily na závodišti, jedly i perník na čas

Pardubice – Tomáš Born je mladý dospělý muž, který se rád baví s lidmi a zajímá se o dění kolem sebe. Od jeho vrstevníků ho však dělí to, že je handicapovaný, na svět se dívá z vozíčku. Ale i přes své postižení rád sportuje.

31.7.2017

Sportoviště zůstávají přes prázdniny otevřená

Pardubice – Pardubická sportoviště zůstávají otevřená i v době letních prázdnin. Děti tak nemusí sedět doma u počítačů a tabletů, mohou vyrazit za pohybem na čerstvý vzduch a to hned na několik míst po celém městě. Celkem je v Pardubicích otevřeno dvacet jedna sportovišť, která nabízejí vybavení pro různé druhy sportů. Kromě hřišť několika sportovních klubů otevře své sportovní areály také osm základních škol.

31.7.2017

Do kraje jezdí málo turistů, na Dolní Moravu ale až moc

Pardubice - Do Pardubického kraje míří nejméně turistů ze všech 14 českých krajů. Na chvostu zůstal Pardubický kraj i v loňském roce, kdy do něj zavítalo 443 717 návštěvníků, což je necelého 2,5 % celorepublikového úhrnu. Vyplývá to z nejnovějších dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

31.7.2017

Zámecký open air festival Pernštejn(l)ove začne muzikálem Cyrano

Pardubice - Ve středu startuje na pardubickém zámku druhý ročník open air festivalu Pernštejn(l)ove, potrvá do soboty. 

31.7.2017

Při letní sportiádě si i zdraví mohou vyzkoušet basketbal na vozíčku

Pardubice - V pořadí osmý ročník Letní sportiády, spolupořádané Základní a Praktickou školou Svítání a Dostihovým spolkem, se letos uskuteční v domově Velké pardubické. V pondělí se tu od 9 hodin odehraje netradiční pětiboj pro děti se zdravotním postižením, ale i jejich zdravé vrstevníky. Součástí programu budou i disciplíny, které prověří sportovní nadání VIP kapitánů družstev. Ty vypuknou v 11 hodin. 

30.7.2017

Závodníci v Pardubicích šlapali jako o život

Pardubice - Čeští a francouzští závodníci ve šlapacích vozítkách sváděli o víkendu tuhé boje na pardubické třídě Míru. 

29.7.2017

Velkou pardubickou poběží děti na zmenšených překážkách

Pardubice – Dnes se na dostihovém závodišti uskuteční Letní dostihový den. Již druhým rokem se pojede také závod Dětská Velká pardubická. 

29.7.2017

Cyklověž za 10 korun je fér cena, shodují se čtenáři Deníku

Pardubice /VIDEO/ – Deset korun za uložení kola na den je cena akorát.

29.7.2017

Letní kino nabídne drama u moře a sci-fi Star Trek

Pardubice – Letní kino vedle Tyršových sadů dnes (v sobotu) od 21.30 hodin uvede americké drama režiséra Kennetha Lonergana Místo u moře. 

28.7.2017

U armády je stále místo. Táhnou platy i dobrodružství

K pardubickému 141. pluku logistické podpory nastoupí ročně na 150 vojáků. Vojáci by potřebovali i víc. Česká armáda sice hlásí nárůst zájmu o službu, ale stále není zájemců dostatek. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení