VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

7.6.2017

Handicapované děti se utkají v běhu, skoku, hodu a štafetě

Pardubice – Handicapovaní dětští sportovci míří na Školní atletický parapohár. Jeho v pořadí devátý ročník se koná dnes od 9.30 hodin na pardubickém Městském atletickém stadionu na Dukle a spolupořádají ho spolek Atletika Bez Bariér Pardubice a škola SVÍTÁNÍ. 

7.6.2017

Zrcadlo umění nabídne taneční a hudební vystoupení, ale i vědecký jarmark

Pardubice – Představení, koncerty, soutěže, workshopy, výstavy, výtvarné akce a další kulturní události budou součástí tradiční přehlídky amatérské scény Zrcadlo umění, která se v Pardubicích koná od čtvrtka do soboty.

7.6.2017

Den Pardubického kraje s Michalem Nesvadbou a Helenou Vondráčkovou

Pardubice – Výrobky z Pardubického kraje, ukázky práce integrovaných záchranných složek či celníků-kynologů nebo bohatý hudební program, to vše nabídne Den Pardubického kraje, který se koná v pátek v centru města od 10 hodin dopoledne do devíti hodin večer. 

6.6.2017

Špičkoví architekti posoudí, co pardubický zámek potřebuje

Pardubice – Poradní tým architektů zvučných jmen, jehož cílem je usměrňovat rozvoj areálu pardubického zámku, má za sebou první schůzku. Tým tvoří význačné osobnosti architektonické scény u nás – Ladislav Lábus, Josef Pleskot a Petr Všetečka.

6.6.2017

Vilu postavenou na černo v parku zlegalizoval. Teď od ní vyhání lidi míchačkou

Pardubice - Přijdete na veřejné hřiště určené ke sportování, řádně zaplatíte pronájem, ale klid na hraní nemáte, protože majitel sousedního pozemku se vám snaží hru kazit. Argumentací, překážením na hřišti a nakonec hlukem stavební míchačky. Nejde o scénu absurdního divadelního dramatu, ale příběh z pardubického parku Na Špici.

6.6.2017

Sendvičová generace: Přibývá žen vtlačených mezi péči o rodiče a děti

Pardubice – Jak bez technických pomůcek dostat téměř nemohoucího pacienta z postele na vozík, jak zavést hadičku skrz břišní stěnu do žaludku, jak mluvit s člověkem postiženým demencí a jak s umírajícím. To všechno a mnoho dalšího často potřebují znát takzvaní domácí pečující – blízcí, kteří se o své nesoběstačné seniory a nemocné starají v domácím prostředí, přestože zpravidla nemají žádné zdravotnické vzdělání ani zkušenosti.

6.6.2017

Bazén zatím nebude. Chybí dotace i dodavatel stavby

Pardubice – Koupání v pětadvacetimetrovém bazénu, jehož stavba měla v dohledné době začít, si obyvatelé Pardubic jen tak neužijí. Radnice totiž jeho výstavbu odloží.

6.6.2017

Harfa a zpěv: Na zámku zazní slavné písně z muzikálů

Pardubice – Notoricky známým muzikálovým melodiím občas prospěje, předělá-li je někdo do nečekaných a neotřelých aranží. 

5.6.2017

Hasičský květen. Pardubicko vede ve výjezdech nad zbytkem kraje

Pardubice - Z celého kraje byly za poslední dobu nejvíce zaměstnaní hasiči na Pardubicku. Za uplynulý měsíc květen vyjížděli hasiči celkem k 512 událostem. Z toho se 193 stalo právě na Pardubicku.

5.6.2017

Japonci v Pardubicích otevřou novou výrobnu

Pardubice – Nový zahraniční investor bude působit v Pardubicích. Svou pobočku totiž v areálu SemtinZone otevře japonská firma Central Glass, která se zabývá výrobou elektrolytů do baterií pro elektromobily.

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2017

Terminálem začaly projíždět trolejbusy

Před pardubickým nádražím už jezdí trolejbusy městské hromadné dopravy (MHD). Začal zde totiž zkušební provoz. 

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2017

Oprava přednádraží finišuje

Pardubice – K závěru se chýlí rekonstrukce pardubického přednádraží. Cestující proto čekají další změny.

5.6.2017

Severovýchodní obchvat by se měl začít stavět příští rok

Pardubice – Kolabující doprava, kamiony jezdící centrem města, dlouhé kolony. Taková je denní realita Pardubic. O nutnosti vybudování obchvatu se ve městě mluví už řadu let. Vzniklo i několik plánů, jenže u toho zůstalo. Do země se nekoplo.

5.6.2017

Ocenění Nejlepší spolupráce roku putuje na Univerzitu Pardubice

Pardubice – Speciálně sestavená odborná porota ocenila tým Jana Macáka z Centra materiálů a nanotechnologií Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a společnosti Pardam cenou za Nejlepší spolupráci roku 2017.

4.6.2017

Bohdanečtí hasiči slavili. Výročí 140 let i dvě nová auta

Lázně Bohdaneč - Kulaté výročí 140 let od založení sboru si v sobotu připomenuli dobrovolní hasiči v Lázních Bohdaneč. A oslava výročí se neobešla bez náležitých dárků. V případě Bohdanče šlo dokonce o dárky dva, a ne ledajaké.

4.6.2017

Ženou regionu je novinářka, která dokumentuje válku v Sýrii

Pardubice – Pátečnímu předání ocenění Žena regionu dominovalo téma lidských práv. První místo v Pardubickém kraji získala novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová z Poličky, druhé obsadila její spolupracovnice, taktéž novinářka, Lenka Klicperová, původem z Pardubic. Společně napsaly knihy Islámskému státu na dostřel I a II, které zachycují příběhy lidí ve válečných oblastech na severu Sýrie. Také založily sbírku SOS Kobaní, díky níž už se podařilo získat na obnovu válkou zničeného syrského města Kobaní jeden milion korun.

3.6.2017

Začal tradiční folklorní festival

Pardubice – Oblíbenou Pernštýnskou nocí včera začal Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové. Připraven byl staročeský jarmark plný tradičních řemesel, se svými stánky nechyběli ani lidoví výrobci.

AKTUALIZOVÁNO
3.6.2017

OBRAZEM: Aviatická pouť 2017 v Pardubicích

Pardubice - Nejen nebe bylo na pardubickém letišti plné krásy. Račte se porozhlédnout v naší fotogalerii.

3.6.2017

Aviatická pouť bude i zastávkou Legiovlaku

Payrdubice - Legiovlak, souprava historických vagonů, která vznikla za podpory Ministerstva obrany ČR a mnoha dalších institucí, připomíná boje československých legií za samostatnost našeho státu. Na víkendovou Aviatickou pouť přijede 10 zrekonstruovaných vagonů, jakými se desetitisíce čs. legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrálev letech 1918–1920.

2.6.2017

OBRAZEM: Aviatická pouť nejsou jen letadla

Pardubice - Aviatická pouť nemusí být vždy jen o letadlech. Děvčata z Pin Up & Vintage Studia jsou také pěkná éra. V sobotu i neděli je můžete potkat na pardubickém letišti, ale v pátek odpoledne si takhle vyrazily do centra Pardubic.

2.6.2017

FOTO: Už se to slétá na Aviatickou pouť

Pardubice - Pro nedočkavce tu máme snímky prvních králů nebe, kteří v sobotu vystoupí na Aviatické pouti v Pardubicích. Račte vstoupit do galerie.

2.6.2017

Pardubická kasárna se otevřela civilistům

Pardubice - Nastoupit do kasáren a přitom nemuset vstoupit do armády mohli zájemci v pátek v Pardubicích.

2.6.2017

Když rodina nefunguje, zázemí těhotným poskytne azylový dům

Pardubický kraj – Do azylového domu pro těhotné ženy přišla slečna Markéta nešťastná, zmatená a na začátku gravidity, která v ní spíše než šťastné pocity vzbuzovala strach.

2.6.2017

Dostaňte se na letiště včas. Vlakem, autem i na kole

Pardubice - Až třicet tisíc lidí by se podle odhadů mohlo zúčastnit víkendové Aviatické pouti. Po oba dny bude letiště pro veřejnost otevřené od 8 do 20 hodin, program začíná vždy v 11 hodin. Kudy a jak se co nejlépe dostat do areálu? Přinášíme Dopravní rozcestník k Aviatické pouti.

2.6.2017

Spitfire v nových barvách

Pardubice - Aviatická pouť uctí také československou stíhací legendu, pilota RAF Otto Smika.

2.6.2017

Pořadatelům mistrovství chybí miliony. Kvůli Peltově aféře

Pardubice – Sáhnutí hluboko do finančních rezerv, zadlužení, paralýza dalších sportovních aktivit. S takovými problémy se potýká Českomoravský svaz hokejbalu, který v Pardubicích pořádá hokejbalové mistrovství světa, jež včera začalo. Důvod? Peltova aféra.

2.6.2017

Dobrovolní hasiči v Bohdanči oslaví 140 let a pokřtí nová auta

Lázně Bohdaneč - Dobrovolní hasiči města Lázně Bohdaneč mají tuto sobotu slavný den. Sbor oslaví 140 let fungování a při té příležitosti si hasiči nadělí hned dva dárečky. 

1.6.2017

Na nádraží už dohlíží socha Jana Pernera

Pardubice - Před nádražím, kde finišuje rozsáhlá rekonstrukce, už stojí bronzová socha Jana Pernera, muže, který se v 19. století nejvíce zasadil o vybudování železnice do Pardubic a tím i o další rozvoj města.

1.6.2017

Francouzští akrobaté na českých křídlech. Nebe rozhýbe Breitling team

Pardubice - V programu letošní Aviatické pouti se poprvé v její dosavadní sedmadvacetileté historii představí světová akrobatická skupina na proudových letadlech. A to ne ledajakých.

1.6.2017

Exnarovy obrazy zaplní expozici skla Východočeského muzea

Pardubice - Dramatická malba rozmáchlými tahy štětcem i špachtlí, obrazy převážně výrazně barevné, ale i potemnělá plátna s nádechem mystického tajemna jakéhosi skrytého poselství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies