VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

28.7.2017

Řečany staví komunitní dům, kde si budou senioři pomáhat navzájem

Řečany nad Labem – Paní Zdeňka je vynikající kuchařka a ráda navaří a napeče i pro své sousedy. Třeba pro pana Františka, který jí ochotně ze samoobsluhy nosí nákupy. Život v komunitním domě pro seniory, který právě dokončují v Řečanech nad Labem, by měl být založen na podobné sousedské výpomoci. Čtrnáct bytů 1+kk bude uživatelům předáno začátkem září. O místo v pořadníku byl velký zájem. 

28.7.2017

Kluci sedli do špatného autobusu, hlavu ale neztratili

Pardubice - Školák a předškolák samostatnou cestu autobusem nezvládli, poradit si však uměli.

28.7.2017

Do letního kina zavítá režisér Špuntů na vodě Jiří Chlumský

Pardubice - Ačkoliv se má před víkendem umoudřit počasí, které tento týden letnímu kinu kvůli silným dešťům nepřálo, jeho dramaturgie opět pustí na plátno napnuté vedle Tyršových sadů vodu proudem. Tentokrát v podobě projekce filmu Špunti na vodě, jehož režisér Jiří Chlumský má k Pardubicím velmi blízko.

27.7.2017

Do Perníkové chaloupky vstoupíte už jedině s heslem

Pardubice – Pokud se chystáte na návštěvu Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou, musíte si připravit heslo. Provozovatel turistické atrakce Luděk Šorm se rozhodl nevpouštět do areálu voliče Andreje Babiše a hnutí ANO.

27.7.2017

Pardubice z dotace podpoří krajskou nemocnici

Pardubice – Město Pardubice chce finančně podpořit Pardubickou nemocnici. Dotace, která čeká na schválení zastupitelstvem, by měla přispět především ke zvýšení komfortu a kvality služeb, které nemocnice poskytuje.

27.7.2017

Univerzita Pardubice vypisuje na šesti fakultách druhá kola

Pardubice – Ti, kteří stále neobdrželi z žádné vysoké školy dopis o přijetí, mají ještě šanci. Univerzita Pardubice vypisuje druhá kola do bakalářského studia na šesti ze sedmi fakult.

27.7.2017

Centrem Pardubic tekla voda. Neprasklo potrubí, odkaluje se

Pardubice – Chodce na křižovatce ulic Palackého a 17. listopadu ve středu po třetí hodině odpoledne zaskočila voda valící se přes přechod frekventované křižovatky až na Palackého ulici. Kolemjdoucí asi metr široký proud vody přeskakovali se slovy, že zřejmě prasklo potrubí. Nejednalo se však o havárii na vodovodním potrubí.

27.7.2017

Záchranáři čekají na nové výjezdové základny

Pardubický kraj – K patnácti stovkám lidí, jejichž zdraví a život je v ohrožení, vyráží během roku záchranáři, sestry a řidiči z holické základny zdravotnické záchranné služby (ZZS). Už na výjezdu ze stanice se ale potýkají s komplikacemi, které je stojí cenné vteřiny. 

27.7.2017

Příběh Edwarda Snowdena vystřídají v kině Špunti na vodě

Pardubice – V pardubickém letním kině v Tyršových sadech dnes ve 21.30 promítnou snímek, který vypráví příběh Edwarda Snowdena, jenž jako bývalý pracovník tajných služeb do světa vypustil informaci o tom, že bezpečnostní služby Spojených států amerických špehují občany – sledují telefony i elektronickou komunikaci.

27.7.2017

Žně začaly. Sklizni zralého obilí ale brání déšť

Pardubický kraj - Po suchém jaru přišel deštivý začátek prázdnin. Pro spoustu zemědělců je to dobrá zpráva, deště a vlhko však komplikují práci těm, kteří se právě chystají na sklizeň obilí.

27.7.2017

Šlapací vozítka budou závodit na pardubické třídě Míru

Pardubice – V sobotu se na pardubické třídě Míru objeví neobvyklé stroje.

26.7.2017

Mlýny Open Air jako pardubické Colours of Ostrava

Pardubice – Kde dříve stály na nádvoří Automatických mlýnů žoky s moukou, tam vyroste zítra (v pátek) pódium, na němž se vystřídají rozličná hudební uskupení. 

26.7.2017

Pardubická nemocnice bude mít moderní psychiatrii

Pardubice - Jen velmi omezené možnosti mají v celém Pardubickém kraji pacienti trpící některým z psychiatrických onemocnění. Nenachází se zde žádná psychiatrická léčebna a i počet akutních lůžek je jen velmi nízký. Většina pacientů se tak musí léčit v jiných krajích.

26.7.2017

Město dostane další semafory. Na křižovatce u Doubravic

Pardubice – Nepřehledná a místy nebezpečná křižovatka se má od základů změnit.

26.7.2017

Na pardubickém zámku chystají hudební večírek

Pardubice – První ročník akce Paní Pávová čeká odstartuje ve čtvrtek na pardubickém zámku. Podle účastníků jde o klasifikační hudební večírek živočichů v pro ně netradičním prostředí.

26.7.2017

Želvy Ninja 2 na plátně v letním kině

Pardubice – V Pardubickém letním kině u Tyršových sadů dnes na plátně promítnou akční fantasy snímek Želvy Ninja 2. 

25.7.2017

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj – Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou. 

25.7.2017

V kavárně zazní Pocta pro prsty

Pardubice - Ve středu večer se prostory pardubické kavárny U Čtyř prstů rozezní tóny živé hudební produkce s názvem Pocta pro Prsty. 

25.7.2017

Starokladrubští bělouši zářili na závodech v Cáchách

Pardubice - Historického úspěchu dosáhl Jiří Nesvačil junion se čtyřspřežím starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s nimiž reprezentoval Českou republiku na prestižních mezinárodních jezdeckých závodech v německých Cáchách.

25.7.2017

Opraví kostel Zvěstování Panny Marie

Pardubice – Pardubický kraj přispěje na projektovou dokumentaci opravy vnějšího pláště kostela Zvěstování Panny Marie, nejstaršího farního kostela ve městě, který založili roku 1359 arcibiskup Arnošt z Pardubic a jeho bratři. 

25.7.2017

Otevřeli cyklověž. Trvalo to měsíc

Pardubice – S velkou pompou otevírali na konci června pardubičtí politici zrekonstruované přednádraží. Jednou z jeho dominant už tehdy byla i moderní cyklověž pro 118 kol. Ta však zůstávala dlouho zavřená. 

25.7.2017

Pardubický dopravní podnik změní ceny jízdného

Pardubice – Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) od 1. září upraví stávající tarify jízdného. Většina jízdenek zdraží, některé časové jízdenky však budou levnější.

25.7.2017

Od září v novém. Kraj vybaví učebny tří středních škol

Pardubice – Modernizace učeben se dočkají tři střední školy na Pardubicku a Chrudimsku. 

25.7.2017

Památkáři oceňují nejen povedené opravy

Pardubický kraj – Národní památkový ústav (NPÚ) i letos uděluje cenu Patrimonium pro futuro. „Udělujeme ji od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili,“ řekl mluvčí NPÚ Jan Cieslar. Pardubický kraj v letošním roce reprezentují dva projekty.

25.7.2017

Středoškoláci si vyzkoušeli, jak pohodlné jsou poslanecké lavice

Pardubice – Tři středoškoláci ze škol v Pardubickém kraji usedli do poslaneckých lavic, byť jen na zkoušku. Jednalo se o vítěze soutěže Staň se poslancem na jeden den, v níž měli soutěžící za úkol zamyslet se formou eseje nad tím, jak zvýšit zájem mladých lidí o správu věcí veřejných, tedy politiku. 

25.7.2017

Bridget Jonesová v letním kině

Pardubice – Pardubické letní kino dnes od 21.30 hodin uvede snímek Dítě Bridget Jonesové. 

24.7.2017

Hala, která zřejmě nikdy nebude stát, přišla město na 7 milionů

Lázně Bohdaneč – Město zaplatilo sedm milionů korun za projekt sportovní haly, kterou s velkou pravděpodobností nikdy nepostaví. Nemůže si ji dovolit.

24.7.2017

Závodiště hledá pár, který si řekne ano u Taxisu

Pardubice – Plánujete svatbu a obdivujete koně? Pak máte jedinečnou příležitost: v neděli 3. září se můžete vzít u Taxisova příkopu na pardubickém závodišti. Dostihový spolek hledá snoubence, jejichž vzájemné ano se stane součástí doprovodného programu výstavy s podtitulem Kůň a svatební veselí. 

24.7.2017

Z Pardubic létá víc cestujících i nákladu. Zlepšení slibuje linka do Londýna

Pardubice – Statistiky by mohlo vylepšit druhé pololetí díky letním dovoleným i nové lince.

24.7.2017

Rozvoj pardubického zámku posoudí přední architekti

Pardubice – S dalším rozvojem areálu pardubického zámku si jeho vlastník, Pardubický kraj, nechá poradit od špiček české architektury. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení