VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

24.7.2017

Město chce opravit Dělnickou ulici z dotací

Pardubice – Krajské město chce opravit komunikaci důležitou pro obslužnost průmyslové zóny v Černé za Bory. Na opravu Dělnické ulice chce v příštím roce získat z dotace desítky milionů korun. 

24.7.2017

Do Chvojence přiletěla rogala

Chvojenec - Zhruba dvacítka rogal se v pátek a v sobotu slétla do Chvojence na Pardubicku.

23.7.2017

Hrady CZ nabídly skvělé hudební zážitky

Kunětická hora - Pastviny pod hradem Kunětická hora v pátek a v sobotu zaplnili hudební fanoušci. Konal se zde totiž festival Hrady CZ, který nabídl velmi zajímavý program.

22.7.2017

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Hlinsko – „Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

22.7.2017

Na Hradech CZ dnes zahraje Arakain s Lucií Bílou, Anna K. i Tomáš Klus

Kunětická hora – Také druhý den hudebního festivalu Hrady CZ, který se od včerejška koná na pastvinách pod hradem Kunětická hora, nabídne známé české i slovenské interprety.

22.7.2017

Letní kino promítne snímek Lion

Pardubice – Pardubické letní kino, které se nachází v areálu bývalých jatek, dnes od 21.30 hodin uvede drama Lion. 

21.7.2017

Ulicemi Holic a Pardubic projedou šlapací vozítka

Holice, Pardubice – Závody šlapacích vozítek se v následujících dnech uskuteční v Holicích a Pardubicích. 

21.7.2017

Začíná hudební festival Hrady CZ

Kunětická hora – Vypsaná fiXa, Visací zámek, Horkýže slíže, Olympic, Rybičky 48 a další účinkující dnes vystoupí na pastvinách u hradu Kunětická hora. 

21.7.2017

Trolejbusové trati prodlouží o pět kilometrů

Pardubice – O pět kilometrů prodlouží Dopravní podnik města Pardubic trolejbusové tratě. Do konce letošního roku by mělo být hotové prodloužení trolejbusové trati ze zastávky Polabiny-Sluneční přes Trnovou do Ohrazenice v trase stávající autobusové linky číslo 6 a také prodloužení trolejbusové trati v Pardubičkách ze stávající točny u záchranné služby na zastávku Zámeček.

21.7.2017

Bezva ženskou na krk si v letním kině vezme Ondřej Vetchý

Pardubice - Letní kino vedle Tyršových sadů dnes promítne český film Bezva ženská na krku producenta Jiřího Vejdělka. 

20.7.2017

Mistrovství na pardubickém závodišti nabídne umění koní, jezdců i řezbářů

Pardubice – Ve čtvrtek začalo na pardubickém závodišti Mistrovství České reubliky ve všestrannosti. Na účastníky čeká v dráze více než sto skoků. Některé jsou koním a jezdcům známé třeba z minulého roku, třicítka skoků je ale nová.

20.7.2017

OBRAZEM: Je čas na plavbu mezi stromy

Pardubice - Když se utiší vítr a je ideální viditelnost, nastávají vhodné podmínky pro let balonem. Nad krajinou plují v létě nejčastěji brzy ráno nebo vpodvečer. Na snímcích je start horkovzdušného balonu nad obcí Čečkovice.

20.7.2017

Ve filmu o Janu Palachovi si zahrají také obyvatelé Pardubic

Pardubice – Několik scén celovečerního filmu o Janu Palachovi se natočí v září v Pardubicích. Zahrát si v něm mohou i obyvatelé Pardubic, musejí přijít na casting, který se uskuteční zítra od 8 do 19 hodin v budově Magistrátu města Pardubic.

20.7.2017

Nový most ve Valech bude, petice Mělických nepomohla

Valy/Mělice – Úzký a původně jen provizorní most přes Labe, který spojuje Valy a Mělice, vystřídá do dvou let plnohodnotný silniční most, který bude na rozdíl od toho současného obousměrný a unese i nákladní auta. Právě toho se ale obyvatelé Mělic děsí. 

20.7.2017

Tomáš Klus, Lucie Bílá s Arakainem, Richard Müller i Anna K. Hrady CZ se blíží

Kunětická hora – Na známé kapely a zajímavá jména láká putovní hudební festival Hrady CZ, který se uskuteční zítra a pozítří na pastvinách pod hradem Kunětická hora.

20.7.2017

Do kina přijede Dívka ve vlaku

Pardubice – Mysteriózní drama s názvem Dívka ve vlaku natočené podle knižního bestselleru Pauly Hawkins uvedou organizátoři letního kina u Tyršových sadů dnes ve 21.30 hodin.

19.7.2017

Pardubice hostí festival nepočítačových her

Pardubice – V pardubickém Kulturním domě Dukla ve čtvrtek začíná největší festival nepočítačových her v republice zvaný Gamecon. Až do neděle zde bude možné vyzkoušet nejrůznější aktivity od deskových her, přes vodní bitvu až po pozorování noční oblohy. 

19.7.2017

Sucho nahrává kůrovcům. Stromy mají méně síly

Pardubický kraj – Sucho a kůrovec. Tato dvojice nyní ohrožuje české lesy. Oslabené dřeviny jsou náchylnější vůči cizopasným houbám i škůdcům. Teplotní extrémy oslabují lesní porost. Nejvíce je tímto vývojem ohrožen právě smrk a jeho hlavním škůdcem je právě kůrovec.

19.7.2017

Zvolte jiné město. Ubytovací zařízení jsou plná až po víko!

Pardubice – Pomyslný ubytovací kotel pořádně vře… Po dobu trvání Czech Open, tedy zhruba tři týdny, jsou pardubická ubytovací zařízení naplněná až po víko. Proto ani nemá cenu otevírat internetové stránky a hledat pobyt v krajské metropoli.

AKTUALIZOVÁNO
19.7.2017

Policie pátrala po nezvěstné ženě

Pardubice - Pardubická policie pátrala po nezvěstné 45leté ženě.

19.7.2017

Kraj protínají desítky stezek vhodných pro bruslaře

Pardubice - Cesty s hladkým povrchem najdou bruslaři i v krajském městě. Nejoblíbenější trasa, která se drží břehu Labe, vede sportovce z Pardubic až pod Kunětickou horu. Její délku si jezdci volí sami podle toho, v jaké části Pardubic se na stezku napojí.

19.7.2017

Proboha! Pode mnou je tříkilometrová díra...

Pardubice - Sportovní redaktor Deníku dostal k narozeninám tandemový seskok. V otevřených dveřích letadla si uvědomil, že se volnému pádu nevyhne

19.7.2017

„Klienta musím dostat bezpečně na zem. Někdy i bez jeho pomoci“

Kolín – Záchranář, psycholog, farář. Ne, nemusíte mít k tomu tři vysoké školy. Stačí se stát instruktorem tandemového skákání. Jako JAROSLAV BARTL. Dřív nechtěl buzerovat lidi za překročenou rychlost, teď jim zprostředkovává zábavu na letišti v Kolíně. Přesněji řečeno – ve vzduchu. 

19.7.2017

Letní kino dnes uvede snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Pardubice – Pardubické letní kino, které každý den promítá v areálu bývalých jatek u Tyršových sadů, má dnes na programu snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem. 

18.7.2017

Odvážným pouť nabízí i výstup na věž kostela

Lázně Bohdaneč – V sobotu, kdy slaví svátek všechny Magdalény, se ve městě uskuteční Magdalénská pouť. Zahájena bude ve 13 hodin mší v kostele sv. Maří Magdalény, po které následuje vystoupení kapely akustické hudby z Vysočiny Žalozpěv. 

18.7.2017

Horní Jelení bude plné mladých hudebníků

Horní Jelení - Ve středu začíná v Horním Jelení 21. tábor mládeže. Do zotavovny Radost se sjede okolo 170 mladých hudebníků ve věku od 8 do 19 let z různých koutů České republiky i ze Slovenska, Litvy, Turecka, Ruska a USA.

18.7.2017

Univerzita láká také seniory

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice se v září vrátí i senioři. Filozofická fakulta pro ně chystá Univerzitu volného času a nově i cyklus přednášek k dějinám Pardubic.

18.7.2017

Paní Pávová čeká poprvé na pardubickém zámku

Pardubice – První ročník akce s názvem Paní Pávová čeká se uskuteční v prostředí pardubického zámku 27. července od 15 hodin. 

17.7.2017

Přelouč si připomíná svého rodáka Františka Filipovského

Přelouč – Nejznámějšího přeloučského rodáka Františka Filipovského si tamní obyvatelé připomínají každoročně v září předáváním cen za dabing, se kterým je Filipovský nejvíce spojován. To však místním nestačí a kulturní centrum tak připravilo stálou panelovou expozici v jednom z domů na Masarykově náměstí, která má o českém herci a dabérovi zvýšit povědomí.

17.7.2017

Lidé, kteří bojují s chudobou, budou v bývalé škole doma

Holice – Před časem chtělo město zbourat zchátralý dům v Hradecké ulici, ve kterém ubytovává lidi s nízkými příjmy, i sousední opuštěnou základní uměleckou školu. Získalo by tak cenný pozemek v centru Holic. Dnes plánuje úpravy a opravy těchto objektů za několik milionů korun. Budou totiž dál sloužit sociálně slabým. Dokonce oba.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení