VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

17.7.2017

Cena města Holic pro ženu, která přežila Terezín a Osvětim

Holice – Třem občanům byla udělena Cena města Holic pro rok 2017. 

17.7.2017

Srnec si dal vlastní gól

Pardubice – Fotbalově naladěnou srnku zachraňovali v Pardubicích strážníci městské policie. 

17.7.2017

Na závodišti zahrály Wanastowi Vjecy

Pardubice - Závodiště v sobotu patřilo hudební akci Létofest. Na ní se představili známí čeští hudebníci – Wanastowi Vjecy, Marek Ztracený, Ewa Farna, Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy, Slza a Čechomor. 

17.7.2017

Zázrak na řece Hudson v letním kině

Pardubice – Letní kino, které se nachází v areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů, v úterý od 21.30 hodin promítne životopisné drama Sully: Zázrak na řece Hudson. 

17.7.2017

Rozdělí další miliony z Unie

Pardubice - Stamilionové dotace z Evropské unie poputují do kultury, dopravy i vědy.

16.7.2017

Doprava v kraji narůstá. Obchvaty však stále chybí

Pardubický kraj - Intenzita silniční dopravy v Pardubickém kraji se zvyšuje. Nejvyšší nárůst byl zaznamenán v Hlinsku, v Moravské Třebové a v Holicích. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu.

15.7.2017

Oni bydlí zadarmo, města platí statisíce

Pardubicko - Město Holice tento týden soudně vystěhovalo z bytu notorickou neplatičku nájemného. Radnice se k tomuto kroku uchýlila po velice dlouhé době. Následovat ale budou pravděpodobně další.

14.7.2017

Než dobu bronzovou pohřbí dálniční asfalt

Pardubický kraj - Obchvat Dašic a nedalekého Rokytna na Pardubicku bude jedna z prvních investic kraje, které souvisejí se začínající stavbou dálnice D35 z Opatovic na Vysoké Mýto a Olomouc.

14.7.2017

Záchranářský batoh pro policii

Pardubice - Velitel Vojenské policie pro Čechy Roman Bis převzal od města nový speciální batoh se zdravotnickým materiálem pro poskytnutí předlékařské pomoci, uvedla to Iveta Koubková z tiskového úseku magistrátu města Pardubice.

13.7.2017

Město staví jen část cyklostezky

Pardubice - Stavba dlouhodobě slibované cyklostezky, která by měla spojit Pardubice s Chrudimí, včera začala. Postaví se zatím ale jenom její část.

13.7.2017

Pardubice hospodařily vyrovnaně

Pardubice - Zhruba o 80 milionů korun byly vyšší příjmy než výdaje města Pardubice v loňském roce. Pardubičtí zastupitelé schválili řádnou účetní závěru, díky které mohli posoudit hospodaření města a jeho městských obvodů.

12.7.2017

Na Dukle by mohlo vzniknout zázemí pro aikido

Pardubice - Starý a zchátralý objekt přezdívaný Bobr, který se nachází v dukelském lesoparku v Pardubicích, najde nové využití. Mohl by v něm mít své zázemí spolek Aikido Pardubice.

11.7.2017

Skupina architektek chce oživit dvůr Automatických mlýnů

Pardubice - V areálu bývalých mlýnů má vzniknout komunitní bar i koutek pro děti.

11.7.2017

Lidé si budou v Tyršových sadech navzájem hledět z očí do očí

Pardubice – Netradiční akce nazvaná Z očí do očí, jejíž náplní je oční kontakt, se uskuteční dnes v Tyršových sadech v Pardubicích.

11.7.2017

Město odpustí téměř třicetimilionový dluh

Pardubice - Sokolové ze 37milionového dluhu zaplatí Pardubicím pouze 8,8 milionu korun.

10.7.2017

Kuchyň v domovu pro seniory bude mít novou podobu

Pardubice – Domov pro seniory U Kostelíčka se dočká nové kuchyně. Schválili to pardubičtí radní, kteří v minulých dnech zahájili zadávací řízení na výběr dodavatele.

10.7.2017

Jak přežít prázdniny? Nezvěte si zloděje a seznamte se s Drozdem

Pardubický kraj - Aby bylo po prázdninách na co vzpomínat, je dobré se na problémy připravit.

10.7.2017

Zavřené Staré Čívice. Kolony aut lze čekat až do září

Staré Čívice - Uzavřená křižovatka znamenala objížďku přes Starý Mateřov.

9.7.2017

V Pardubicích závodila koňská spřežení

Pardubice – O víkendu se uskutečnil závod v koňském spřežení s názvem Cena hejtmana Pardubického kraje.

8.7.2017

Kraj pomůže ukrajinské Koločavě. Přispěje nemocnici

Pardubice - Pardubický kraj podpoří koločavskou nemocnici v Zakarpatské oblastí Ukrajiny, kterou v případě potřeby využívají také čeští turisté cestující do oblasti Syněvirského národního parku.

8.7.2017

Své řemeslo představí kovář, bude se ale také tavit sklo

Pardubice – Festival tradičních řemesel na nádvoří hradu Kunětická Hora u Pardubic v neděli představí známá i méně známá řemesla. Návštěvníci budou moci nahlédnout pod ruce kováři nebo se seznámit s tím, jak se taví sklo, soustruží dřevěné hračky či jak se přede na kolovrátku.

8.7.2017

Dne 7. 7. se vzalo patnáct párů

Pardubice - Včera si v Pardubicích řeklo své „ano“ patnáct párů. V celém kraji jich pak magického data 7. 7. 2017 využily desítky. 

8.7.2017

V letním kině dnes uvedou drama Moonlight

Pardubice – V letním kině v Tyršových sadech dnes promítnou film, který vypráví příběh o dospívání a hledání sama sebe. Drama s názvem Moonlight natočil v roce 2016 režisér a scénárista Barry Jenkins. 

7.7.2017

Spojí nemocnici s rychlodráhou. Silnici to ale uzavře na 9 měsíců

Pardubice – Most u Pardubické nemocnice v Kyjevské ulici, který převádí silniční dopravu přes železniční trať vedoucí z Prahy na Českou Třebovou, vlečku a přes místní komunikace, se dočká rekonstrukce. Zároveň dojde k napojení Kyjevské ulice na rychlodráhu, tedy na ulici kpt. Jaroše. Frekventovanou silnici a hlavní příjezdovou trasu k nemocnici to ale uzavře na devět měsíců.

7.7.2017

Pomáhali řidiči nákladního auta. Ne s kolem, ale s bolavým zubem

Pardubice – Kamion jedoucí z Chrudimi do Pardubic musel neplánovaně zastavit. Příčinou nebyla ale závada u vozidla ale u řidiče. 

7.7.2017

Jak se povedlo přednádraží? Prokouklo, chybek je jen pár

Pardubice - Rozsáhlá rekonstrukce pardubického přednádraží překreslila nejen tvář prostoru, ale i jízdní mapu. A tak jsme některé změny ohodnotili.

6.7.2017

Koňská spřežení budou soutěžit o účast na Zlaté podkově

Pardubice – O víkendu 8. a 9. července se na dostihovém závodišti v Pardubicích konají Závody spřežení Cena hejtmana Pardubického kraje. Jedná se o jedno z kvalifikačních kol závodu spřežení Zlatá podkova a pro místní je to zároveň Mistrovství Východočeské oblasti. 

5.7.2017

Statisícové odstupné Tomkové zůstane

Pardubice – Je to paradoxní situace. Audit, který si pardubická radnice nechala zpracovat u nezávislé advokátní kanceláře, jasně prokázal, že cesta tehdejšího vedení Služeb města Pardubic (SMP) do Jihoafrické republiky nebyla pracovní.

5.7.2017

Východočeské muzeum vystavuje v New Yorku sbírku mincí

Pardubice/New York – Východočeské muzeum slavnostně otevřelo v Českém domě v New Yorku výstavu From the Silver Czech Thaler to the US Dollar, tedy Od stříbrného českého tolaru k americkému dolaru. 

4.7.2017

Billiardový turnaj v Pardubicích

Pardubice - Mezinárodní billiardový turnaj Pardubice Stabedo open 2017 se uskuteční od čtvrtka do neděle v pardubické Tipsport areně. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení