VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

6.4.2017

Gauč a lednička k popelnicím nepatří. Hrozí za to i pokuty

Pardubicko – Jarní úklid je věc chvályhodná. Nic se ale nemá přehánět a i tak úklid má svá pravidla. Například ta, že odpad třídíme a také to, že některý odpad k popelnicím nepatří.

6.4.2017

Divadlo vypustilo Zvířata na ulici. Kvůli natáčení

Pardubice - Jako zvířata jezdí řidiči po Pardubicích. Tuhle větu doslova ztvárnili herci Východočeského divadla v Pardubicích. Divadlo totiž natáčí propagační videoklip, který má divákům ukázat cestu na Malou scénu ve dvoře.

6.4.2017

Knihařství jako sociální podnik

Pardubice - Den otevřených dveří připravilo malé knihařství a vazačství Létho, které působí v centru Pardubic. Funguje jako sociální podnik a zaměstnává lidi s hendikepem.

6.4.2017

Hledaní a ještě jeli "načerno". Skončili na policii

Pardubice – Dva čtrnáctileté chlapce bez platné jízdenky v trolejbuse linky číslo 2 přistihl revizor dopravního podniku v Pardubicích. Jenže tím celý příběh jen začal.

6.4.2017

Stávka: Řidiči slibují, že pojedou. I když někteří ve vestách

Pardubice - Do celodenní stávky kvůli nesplněným slibům o zvýšení mezd se dnes zapojí v České republice zřejmě stovky řidičů autobusů. Na Pardubicku prý hromadná stávka nehrozí, tvrdí to zástupci kraje i odborů.

5.4.2017

Koloběžci mají plán: Přejet celý ostrov Kypr za jeden den

Pardubice, Kypr – Bláznovství, fantas, nemyslitelné. Cíl mezinárodní výpravy vypadá nesplnitelně. Přejet ostrov Kypr na koloběžkách za méně než 24 hodin. Je to nemožné? To se teprve ukáže v neděli 16. dubna. Nikdo předtím se o to ještě nepokusil.

5.4.2017

Strážníci zařizovali budíček

Pardubice – Hned dvakrát museli strážnici v Pardubicích budit spáče. V tom prvním případě museli ke školce, kde si na zemi ve spacáku ustlal opilý bezdomovec. Z místa jej vykázali.

5.4.2017

Na demolici bytového domu zastupitelé neschválili peníze

Pardubice – O jediný hlas na posledním zasedání zastupitelstva neprošlo schválení finančních prostředků na demolici bytového domu na náměstí Jana Pernera v Pardubicích. Ten má být zbourán kvůli výstavbě terminálu B u hlavního železničního nádraží. Cena demoličních prací se odhaduje přibližně na 7,5 milionu korun.

5.4.2017

Lidstvo bojuje se škůdci bodci i zbraněmi. Ale zatím nevítězí

Pardubice, Chrudim – Města bojují s holuby a jejich agresivním trusem, rybáře trápí kormoráni, volavky a vydry. Regulace počtu těchto zvířat je nutná.

5.4.2017

Workshop představí polytechnické dílny

Pardubice – Přímo v Automatických mlýnech v Pardubicích by mohly fungovat Centrální polytechnické dílny, které mají navazovat na průmyslovou a technickou historii města. Projekt je zaměřen na žáky a studenty, ale sloužit bude i veřejnosti.

5.4.2017

Zápisy startují na pardubických základních školách v jednu odpoledne

Pardubice – Dnes začínají zápisy do pardubických základních škol. Konají se od 13 do 18 hodin, pokračovat budou ve stejnou dobu ještě i zítra. Povinná školní docházka ve školním roce 2017/2018 začíná pro děti narozené do 31. srpna 2011.

4.4.2017

Matka autisty: Svět, ve kterém žije moje dítě, je krásný

Pardubice - „Moje dítě je úžasné a svět, ve kterém žije, je krásný. Nemůžu být šťastnější, než jsem ve chvílích, kdy mě do něj pustí," říká maminka čtyřletého Jakuba. Její syn je autista.

4.4.2017

Mysleli modře. Podpořili autisty

Pardubice - Téměř 700 lidí se včera zúčastnilo v centru města Modrého průvodu na podporu rodin s dětmi s poruchami autistického spektra. 

4.4.2017

Kulturní památky dostanou víc peněz

Pardubický kraj – Na podporu kulturních aktivit, na preventivní péči o sbírky muzeí a galerií a zejména na obnovu památek v Pardubickém kraji půjde letos celkem o šest milionů korun více než v loňském roce.

3.4.2017

Registrace na soutěž Do práce na kole už běží

Pardubice – Po celém Česku už je možné registrovat se do sedmého ročníku soutěže Do práce na kole. Pardubice se k akci připojují od prvního ročníku a stejně tomu bude i letos.

3.4.2017

Pardubice prodají Ideon za téměř 20 milionů korun

Pardubice – Hlasování o bodu číslo 7, prodej nemovitosti – Ideon. Zelená obrazovka. Nápis Schváleno. Přesně v tomto okamžiku se vedení Pardubic na posledním zasedání zastupitelstva asi pořádně ulevilo. Ideon se totiž snažilo prodat už dlouhodobě.

3.4.2017

Na silnicích v kraji loni zemřelo 38 lidí

Pardubice – Počet dopravních nehod, které zavinili řidiči pod vlivem alkoholu, byl v roce 2016 nejnižší za posledních 10 let, v Pardubickém kraji bylo zaznamenáno 231 případů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil Český statistický úřad. 

3.4.2017

Na trati v Pardubicích zabránili sebevraždě

Pardubice - Pokus o sebevraždu byl důvodem, proč se v pondělí ráno zastavil provoz na hlavním železničním koridoru v Pardubicích.

2.4.2017

Po 75 letech znělo Potůčkovo: Zůstal jsem sám, udejte nástupce

Lázně Bohdaneč – Je 31. března 1942 nad ránem. Telegrafista Jiří Potůček usedá na půdě domu čp. 148 na okraji Lázní Bohdaneč k radiosoupravě Libuše a začne vysílat zprávu pro zahraniční odboj v Londýně.

2.4.2017

Svět složený z půl milionu kostiček

Pardubice – Městečko s přístavem a zábavním parkem, scény z filmů o Hvězdných válkách nebo svět středověkých pirátů – to vše postavené ze stavebnice Lego mohou od pátka obdivovat návštěvníci Východočeského muzea v Pardubicích. Výstava nazvaná Svět kostiček se koná v multifunkčním sále Zámku Pardubice, otevřena je denně kromě pondělí, od 10 do 18 hodin.

1.4.2017

Duklu s přednádražím spojí lávka. Opozici navzdory

Pardubice – Dvouhodinová debata předcházela rozhodnutí pardubického zastupitelstva, zda přednádraží se sídlištěm Dukla propojí lávka, nebo podchod. Nakonec podle očekávání zvítězila první varianta, vedení radnice ostatně lávku prosazuje už delší dobu.

1.4.2017

Houba byla místo dětí plná zkouřených mladých mužíčků

Pardubice – Stížnost na dýmající houbu řešili strážníci v Pardubicích. Nejední se o pokračování kauzy „Hořící pařez" z Brněnska, ale o případ z dětského hřiště v parku Na Špici.

1.4.2017

Do Londýna se bude z Pardubic létat už od podzimu

Pardubice – Na podzim tohoto roku skutečně začne z Pardubic létat irská letecká společnost Ryanair, jež bude provozovat pravidelnou leteckou linku Pardubice – Londýn. V minulých dnech to schválila valná hromada společnosti East Bohemian Airport, která pardubické letiště provozuje.

1.4.2017

Po železniční dálnici do Prahy za 20 minut

Pardubice – Z Pardubic do Prahy vlakem za 20 minut a z Prahy do Brna za hodinu? To není pouhá fantazie, ale budoucnost s vysokorychlostními tratěmi, na kterých jezdí vlaky 250 kilometrů v hodině i víc.

1.4.2017

Martin Kolovratník: Trasa ostřešanské spojky by se měla změnit

Pardubice – Ve čtvrtek a v pátek se do Pardubic sjeli všichni, kdo něco znamenají v železniční dopravě, a to nejen v České republice, ale i v celé Evropě. V prostorách pardubického zámku se uskutečnila mezinárodní Železniční konference Pardubice 2017.

1.4.2017

Silnice na Holice projde opravou. Uzavírka nažene kamiony do obcí

Holice – Samá jáma, samá díra, a opravy zatím jen provizorní. Silnice mezi obcemi Horní Ředice a Časy je zralá na generální opravu, a té se také dočká. Od pondělí 3. dubna až do 31. května tak budou muset řidiči volit trasu oklikou.

1.4.2017

Pardubice budou svítit modře

Pardubice – Modrým volejbalovým turnajem o pohár starosty Městského obvodu Polabiny II. začíná dnes ráno v areálu Univerzity Pardubice dubnový program ke světovému dni porozumění autismu. Zítra naváže celorepubliková kampaň Rozsviťme se modře s mottem Jiní, ne horší.

31.3.2017

Červený kříž dostane dotaci

Pardubice – Částku ve výši 25 tisíc korun obdrží od Pardubického kraje oblastní spolek Českého červeného kříže v Pardubicích. Peníze jsou určeny na podporu projektů bezpříspěvkového dárcovství krve. Informoval o tom mluvčí kraje Dominik Barták. 

31.3.2017

Pardubáci se snaží o společenskou rehabilitaci místní rodiny Vokolkových

Pardubice – Pardubáci se snaží o společenskou rehabilitaci místní rodiny Vokolkových, která patřila k české umělecké avantgardě 30. let 20. století. Od úterý jsou ve městě přístupné dvě výstavy z díla výtvarníka Vojmíra Vokolka, a to ve Východočeské galerii a v galerii Art Space NOV.

31.3.2017

Z České Miss vypadla, zpět jí mohou pomoci hlasy diváků

Pardubice – Pardubická zástupkyně v České Miss Tereza Jedličková po soustředění v Tatrách ze soutěže vypadla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies