VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

4.7.2017

Pardubické dny úrazové chirurgie

Pardubice – Odborníci na poranění pánve a dolní končetiny se sešli na osmém ročníku Pardubických dnů úrazové chirurgie v Kongresovém centru Kunětická hora. Mezi odborníky z České republiky a Slovenska přijali pozvání i dva renomovaní zahraniční hosté – Pol Maria Rommens z Univerzitní nemocnice v německém Mainzu a Stephen Andrew Sems z Mayo Clinic z amerického Rochesteru. 

4.7.2017

Pro život s handicapem je nezbytný smích a nadhled

Pardubice - „Rozlitá voda je v levé půlce stolu, blíže k oknu,“ říká neznámá žena. Číšnice jí odpovídá: „Už ji vidím, jdu na to,“ a ze všech koutů autobusu se ozve smích. Servírka totiž nic nevidí, je slepá. A nic nevidím ani já, nacházím se v naprosté tmě. Právě totiž sedím v autobusové Kavárně potmě, jejímž cílem je ukázat zdravým lidem, jaký je život ve tmě. 

4.7.2017

Školní jídelnu čeká přes prázdniny velké bourání

Pardubice – Že s koncem školního roku nastane ve školách klid není pravda. Obzvlášť to platí na pardubickém sídlišti Dubina, kde se začíná předělávat kuchyně.

4.7.2017

Archeologové našli předměty z doby bronzové. Stavbu D35 to neohrozí

Pardubice – Archeologové již třetí měsíc pracují na trase budoucí dálnice D35, a to v úseku z Opatovic do Časů. Zatím mají pokryto prvních sedm kilometrů z celkem osmadvaceti tohoto úseku.

4.7.2017

Na náměstí Dukelských hrdinů se vrátí kulturní život

Pardubice – Dlouho očekávaná oprava náměstí Dukelských hrdinů včera začala. Vyjde na devět milionů korun. Rekonstruovat se bude rozbitá betonová plocha, která je plná výmolů a opravu potřebuje víc než nutně. Prostor ve středu náměstí bude i nadále sloužit jako parkoviště, své místo však najdou i kulturní akce. Hotovo má být na konci listopadu.

3.7.2017

Národní hřebčín usiluje o zapsání na seznam UNESCO. Místní se obávají

Kladruby nad Labem – Hřebčín v Kladrubech ročně navštíví zhruba 35 tisíc lidí. Jejich počet by mohl vzrůst až desetinásobně.

3.7.2017

V letním kině promítnou Pata a Mata

Pardubice – V letním kině vedle Tyršových sadů dnes organizátoři promítnou animovaný rodinný film Pat a Mat ve filmu.

3.7.2017

Letní kino zahájili filmem Anděl Páně 2

Pardubice - Po dvou letech se v pátek znovu rozeznělo Pardubické letní kino v centru města. Dvouměsíční promítání v areálu bývalých jatek odstartovala projekce snímku Anděl Páně 2, na kterou dorazila i filmová delegace v čele s režisérem Jiřím Strachem.

3.7.2017

Na medobraní tekl med proudem

Pardubice – V areálu Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic se o víkendu uskutečnilo medobraní. 

1.7.2017

Čtyřicet zastávek je na znamení

Pardubice – Od soboty Dopravní podnik města Pardubic zavádí v městské hromadné dopravě čtyřicet zastávek na znamení. 

1.7.2017

Chodníky v centru města přes léto čeká rekonstrukce

Pardubice – Jako pěst na oko působí vedle opravené třídy Míru rozbité chodníky na ulici 17. listopadu v Pardubicích. To se ale nyní změní.

1.7.2017

V letním kině promítnou La La Land

Pardubice – V letním kině, které se nově nachází vedle Tyršových sadů, dnes organizátoři promítají muzikál La La Land. 

30.6.2017

S dětmi budou vařit, uklízet a učit se. Jako v domácnosti

Pardubice - Dětské centrum Veská připravilo pro děti byt, ve kterém se budou učit žít jako v běžné rodině.

30.6.2017

Látal: Kritiku od táty beru, něco dokázal

Pardubice – Jméno Látal si fotbaloví příznivci pamatují nejen z evropských šampionátů v letech 1996 a 2000. Právě syn bývalého reprezentanta Radoslava Látala od minulé středy trénuje s fotbalisty Pardubic, kam přišel na zkoušku z Olomouce.

30.6.2017

K čemu se také hodí dobré vysvědčení? Jedničkáři zastavili vlak

Pardubický kraj - Dobré vysvědčení se hodí i při cestování, jak se v pátek přesvědčil jeden premiant ve vlaku z Pardubic v České Třebové.

30.6.2017

Vysvědčení jsou rozdána, začínají prázdniny

Pardubice - Končí školní rok. Na školách se rozdávala vysvědčení a byli jsme u toho.

30.6.2017

Bytový dům opraví. Podle nájemníků je za tím ale snaha je z domu vypudit

Pardubice – Hned dvakrát mohla na posledním zasedání zastupitelstva zbývajícím nájemníkům bytového domu u pardubického nádraží, který je odsouzen k demolici, svitnout naděje, že dům k zemi nepůjde. Opoziční zastupitelé se totiž pokusili nejdříve bourání alespoň pozastavit, následně ho zrušit úplně. Ani jeden návrh ale neprošel.

30.6.2017

Připomenou sté výročí bitvy u Zborova

Pardubice – Sté výročí bitvy u Zborova si v sobotu připomenou zástupci města, české armády, Československé obce legionářské a Masarykovy společnosti u památníku obětem světových válek na Zborovském náměstí v Pardubicích.

30.6.2017

Do letního kina dorazí Jiří Strach

Pardubice – Svůj úspěšný film Anděl Páně 2 dnes přijede do Pardubického letního kina uvést režisér Jiří Strach. Zahájí tím dvouměsíční promítání kina, které nově sídlí vedle Tyršových sadů.

29.6.2017

Pojďte potmě do kavárny!

Pardubice – Autobusová Kavárna Potmě, ve které zákazníky v absolutní tmě obslouží nevidomí kavárníci, zaparkuje v pátek na Masarykově náměstí. 

29.6.2017

Na konec školního roku cesta kolem světa

Pardubice - Na cestu po světadílech se vypravily děti z pardubické Mateřské školy Závodu Míru, aby se , jak je již dlouholetou tradicí, rozloučily se školním rokem.

29.6.2017

Oprava zavře část frekventované křižovatky

Pardubice – Část frekventované křižovatky u bývalého Domu služeb se na týden uzavře. Důvodem je oprava jedné z vozovek, která je v havarijním stavu, pravděpodobně jde o propad kanalizace. Oprava začne v pondělí a uzavírka je plánovaná do neděle 9. července.

29.6.2017

Centrum Veská získalo nové přístroje pro nemocné děti

Veská – Těžce nemocným dětem, o které pečuje zdravotní oddělení Dětského centra Veská, slouží nový generátor kyslíku, inhalátor a odsávačka. 

29.6.2017

Architekti chystají opravu Zámečku

Pardubice - Přímo u Památníku Zámeček se uskutečnil workshop pro osm uchazečů o nejlepší návrh na rekonstrukci této památky. Své návrhy na její modernizaci pak musí odevzdat nejpozději do 7. září.

29.6.2017

Sezemický dopravní problém zaměstnává i strážníky

Sezemice – Od minulého pondělí vede městem Sezemice objízdná trasa, která do města přivádí dopravu, která kvůli opravám silnice I/35 normálně projíždí Býští. A od prvního dne také nastal dopravní kolaps.

29.6.2017

Kvůli zákazu se víc kouří na zahrádkách a na stojáka

Pardubice – Antitabákový zákon má za sebou první měsíc praxe. Kuřáci byli vyhnáni z výčepu ven, kde využívají pohostinnosti zahrádky, pokud jí podnik disponuje, nebo kouří na chodníku „na stojáka".

29.6.2017

Na zámku začala výstava Emila Filly

Pardubice – Díla jednoho z nejvýznamnějších českých malířů a grafiků 20. století Emila Filly jsou od včerejška k vidění v prostorách Východočeské galerie na zámku. 

29.6.2017

Letní kino odstartuje Andělem Páně 2

Pardubice – Po dvou letech se v pátek od 21.30 hodin v centru města znovu rozezvučí Pardubické letní kino. To se z areálu vedle skateparku přesune k Tyršovým sadům, kde bude promítat každý večer až do konce prázdnin.

28.6.2017

Rozsáhlé opravy jsou u konce. Přednádraží opět slouží veřejnosti

Pardubice – Cestujícím z pardubického hlavního nádraží se po více než půl roce ulevilo. V úterý dopoledne totiž bylo slavnostně otevřeno zrekonstruované přednádraží. Lidé ho tak po osmi měsících mohou znovu plně využívat.

28.6.2017

Nemáme tak velkou republiku, aby letectvo létalo jen nad neobydlenými oblastmi

Pardubice – V úterý zahájila svou operační činnost z pardubického letiště 21. základna taktického letectva Čáslav. S letouny JAS-39 Gripen, L159 Alca a L39 Albatros tu bude až 160 vojáků dva měsíce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení