VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

15.5.2017

Pardubice Londýn už v září

Pardubice - Nízkonákladová letecká společnost Ryanair zahájí své lety z Pardubic do Londýna téměř o dva měsíce dřív, než bylo původně v plánu. Důvodem je prý rekordní zájem o letenky na této nové lince.

14.5.2017

Majáles letos nabídl pestrý program plný kvalitní muziky

Pardubice – Přehlídku rozmanitých hudebních stylů od popu přes folk, country, rock až po punk nabídl majáles, který se uskutečnil v pátek a v sobotu u koupaliště Cihelna v Pardubicích. A opět zvedl svou laťku ještě výš.

14.5.2017

Východočeské divadlo uvedlo Lovecké scény z Dolního Bavorska

Pardubice – Předposlední premiérou letošní sezony ve Východočeském divadle v Pardubicích byla o víkendu inscenace hry německého dramatika Martina Sperra Lovecké scény z Dolního Bavorska. Režie se ujal Filip Nuckolls a v hlavní roli se představí Petr Borovec.

13.5.2017

OBRAZEM: Výstava ježků. Vítejte v ráji bodlin

Pardubice - 5. celostátní výstava exotických ježků v Pardubicích.

AKTUALIZUJEME
12.5.2017

Majáles odstartovaly známé kapely. Program pokračuje i v sobotu

Pardubice - Na louce u koupaliště Cihelna v pátek odstartovaly tradiční studentské oslavy příchodu jara - majáles. Představily se například kapely ATMO music, Prague Conspiracy, Horkýže slíže, J.A.R., Rybičky 48, Jelen či UDG.

12.5.2017

V sobotu se bude v centru města férově snídat i cvičit jóga

Pardubice – V sobotu od 10 hodin se na Pernštýnském náměstí uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů s názvem Férová snídaně NaZemi.

12.5.2017

Politici řešili toulavé kočky. Chtěli zakázat jejich krmení

Pardubice – Toulavé kočky. Právě to trápí obyvatele pardubického prvního obvodu. Alespoň podle místní radnice. Obvod se totiž pokusil do městské vyhlášky o veřejném pořádku prosadit klauzuli, která lidem zakazuje na jeho území toulavé kočky krmit a stavět jim obydlí.

12.5.2017

Spalničky straší i Pardubický kraj. Některé zdravotníky v nemocnicích přeočkují

Pardubice – Nejsilnější epidemie spalniček za poslední roky sužuje Českou republiku i další státy Evropy. V Pardubickém kraji zatím hygienici neevidují žádný případ této infekční choroby. Přesto se společnost Nemocnice Pardubického kraje rozhodla, že některým pracovníkům svých pěti nemocnic nabídne a zaplatí očkování.

12.5.2017

Pardubice slaví 65. narozeniny trolejbusové dopravy

Pardubice - V sobotu v 9 hodin se v rámci oslav 65. výročí trolejbusové dopravy otevřou brány vozovny pardubického dopravního podniku. Návštěvníci si budou moci prohlédnout moderní i historické vozy.

12.5.2017

Defibrilátor z Opatovic zachraňoval život

Pardubice - Strážníci obecní policie a jednotka sboru dobrovolných hasičů Opatovice nad Labem v pátek po poledni vyjížděla na žádost záchranné služby do Podůlšan na Pardubicku na pomoc staršímu muži, u kterého došlo k náhlé zástavě srdce.

11.5.2017

Registrace vozidel v Černé za Bory by měla být plynulejší

Černá za Bory – Oddělení registru vozidel v Černé za Bory má nově vyčleněné přepážky pro hromadné přihlašování vozidel do registru. Využívají je zejména prodejci automobilů k přihlášení prodaných vozů do registru.

11.5.2017

J.A.R., Jelen, Mig 21, Vypsaná fiXa, Wohnout. Majáles nabídne pestrý program

Pardubice – Tradiční studentská oslava příchodu jara - majáles - bude opět v Pardubicích dvoudenní. Odstartuje v pátek po poledni a potrvá do sobotní půlnoci. Konat se bude na třech pódiích na louce u koupaliště Cihelna.

11.5.2017

Šest obcí bude usilovat o titul Vesnice roku 2017

Pardubice – Šest obcí z Pardubicka se přihlásilo do soutěže Vesnice roku 2017. O titul budou usilovat Břehy, Horní Ředice, Chvojenec, Poběžovice u Přelouče, Veliny a Voleč. Konkurence je velká, Pardubický kraj bude reprezentovat 27 obcí a celkem je z celé republiky 212 soutěžících.

11.5.2017

Festival plný rozmanitosti začíná jarmarkem

Pardubice – V pátek začíná Festival plný rozmanitosti s podtitulem Svět je náš. Každý ročník festivalu je spojován s jiným tématem. Tím letošním je trvale udržitelný rozvoj, ekologie, příroda a přístup k nim z pohledu různých kultur.

11.5.2017

Pardubický zámek vsadil na víno. Bílé i červené

Pardubice – O pardubickém zámku, ve kterém sídlí Východočeské muzeum, je opět slyšet. Tentokrát se spojil s exkluzivní řadou vín. Mají nést poselství o náboženské toleranci jeho stavitele Viléma z Pernštejna a také trochu připomínat 19. století, kdy se na zámeckých valech víno skutečně pěstovalo.

11.5.2017

Univerzity na Tchaj-wanu a v Pardubicích si vyměňují studenty

Pardubice – O náboženské problematice na Tchaj-wanu a o mezikulturním porozumění v úterý diskutoval se studenty Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Johnny Shieh, který působí na univerzitě Kao Yuan na Tchaj-wanu. Včera přednášel na ekonomicko-správní fakultě o vzdělávání a obchodním výhledu na Tchaj-wanu a přidal také tipy, jak uspět v obchodování v Číně.

11.5.2017

Na závěr Pardubického hudebního jara vystoupí Eva Urbanová

Pardubice – Vskutku důstojným způsobem bude zakončen letošní 39. ročník mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro. Na jeho závěrečném koncertu, který se uskuteční v neděli 14. května od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby, totiž vystoupí přední česká pěvkyně, sopranistka Eva Urbanová.

11.5.2017

To není soví pošta, to je plastový výr a plaší ptáky

Pardubice – „Á, někdo z Bradavic dostal soví poštu!" To je asi první myšlenka při spatření výra sedícího poblíž oken bytového domu. Jenže velká sova za oknem nemusí být jen z kouzelného světa Harry Pottera.

11.5.2017

OBRAZEM: U Labe vyrazili na ptáky se sítěmi

Pardubice - Odchyt, lákání a kroužkování ptáků do sítí se ve středu konalo v Pardubicích u řeky Labe jako doprovodný program výstavy o tažných ptácích s názvem "Táhni,.. ale vrať se!"

AKTUALIZOVÁNO
10.5.2017

V Pardubicích spadly troleje, vlaky na hlavní trati stály i 5 hodin

Pardubice - Hodinová zpoždění a zastavený hlavní železniční koridor. To vše má na svědomí utržená trolej.

10.5.2017

Historik: Stávající zákon funguje

Pardubice – Nová evropská legislativa kvůli zbraním je pro Českou republiku zbytečná. Stávající funguje. Tvrdí to historik Východočeského muzea Pardubice a odborník na zbraně Jan Tetřev.

10.5.2017

Budou bitvy bez zbraní?

Pardubický kraj - Přelouč, Pardubice, Králíky, Mladějov. Místa, kde se i letos uskuteční vojensko historické akce, které mají připomenout tvrdost bojů a klíčové momenty naší historie. Jako stín se mezi ně ale vkrádá nová směrnice Evropské unie, která by mohla pořádání bitev a akcí ovlivnit. Nese název Směrnice o zbraních.

10.5.2017

Zmizelé pardubické osobnosti již mají své pietní místo

Pardubice - Třináct pardubických osobností, které vlivem různých okolností přišly o svůj hrob, již má na městských hřbitovech své pietní místo.

10.5.2017

Hejtmani chtějí 420 milionů korun na platy řidičů

Dříteč – V Dřítči na Pardubicku se sešli hejtmani, aby projednali otázky regionální dopravy a zdravotnictví. A na rozdíl od představitelů nejvyšší státní politiky, kde momentálně panují ostré spory, hejtmani našli shodu.

10.5.2017

Odchyt a kroužkování ptáků na břehu Labe

Pardubice – Další netradiční akci připravilo Východočeské muzeum jako doprovodný program k výstavě Táhni, … ale vrať se!, která je otevřena na zámku a věnuje se migraci ptáků. Na pravém břehu Labe u zdymadla se dnes odpoledne koná ukázka odchytu a kroužkování ptáků.

9.5.2017

Bezdomovci vadil jeho kolega

Pardubice - Jeden bezdomovec na druhého volal městskou policii. Strážníci v Pardubicích řešili oznámení o „válícím se špinavém bezdomovci", před obchodem na Palackého třídě, které podával jeho jinak nerozlučný kolega.

9.5.2017

Na zámku zahrají na španělky. Vystoupí i Hrůza

Pardubice – Nezvykle na pardubickém zámku se ve čtvrtek uskuteční tradiční minifestival Každej chvilku na španělku.

9.5.2017

FOTO, VIDEO: Den vítězství připomněli u pomníků, ale i v ulicích

Pardubice - Konec II. světové války a Den vítězství si v pondělí a připomněl celý svět. Výjimkou nebyly ani Pardubice. Uctění památky padlých na Zborovském náměstí mělo dobovou kulisu. Městem prošel pod dohledem rudoarmějců průvod zajatých Němců.

8.5.2017

Slavnosti perníku na pardubickém zámku

Pardubice - Již šestnáctý ročník Slavností perníku hostil v pondělí pardubický zámek. Kromě nabídky perníkářů čekala na rodiny s dětmi pohádková představení.

8.5.2017

Začínají zápisy do mateřských škol

Pardubice - Úterý a středa budou patřit podávání žádostí o přijetí do pardubických mateřských škol. Vyplněné žádosti rodiče musí osobně zanést do jimi vybraných školek, formulář je k vyplnění na webové aplikaci zapisy.pardubice.eu nebo na některém z kontaktních míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies