VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

AKTUALIZOVÁNO
8.5.2017

OBRAZEM: Pardubice si připomněly konec války

Pardubice - Na Zborovském náměstí v Pardubicích si u pomníku padlým občané připomněli konec druhé světové války a státní svátek Den vítězství. Na Pernštýnském náměstí do 15:00 pak stojí kolona historických vozidel připomínající ústup německé armády.

8.5.2017

Bonifanti si získali Japonsko českou hudbou

Pardubice/Tokio – Japonci jsou precizní, často si dávají dárky a milují Dvořáka a Smetanu. Se spoustou poznatků a mnoha zážitky se vrátilo 24 pěvců z pardubického chlapeckého sboru Bonifantes z turné po Japonsku. A sbormistr Jan Míšek již nyní plánuje, kdy budou v zemi vycházejícího slunce znovu koncertovat. Sbor v Japonsku získal profesionální zastoupení a bude se tam pravidelně vracet.

8.5.2017

Konec války. Připomínáme si 72 let míru

Pardubicko/Chrudimsko – Je to přesně 72 let, kdy svět oslavoval konec druhé světové války. 30. dubna se v rozbitém srdci nacistické říše Berlíně zastřelil Adolf Hitler, 8. května vstoupila v platnost všeobecná kapitulace nacistických vojsk.

7.5.2017

Pardubice získají miliardový úvěr. Zaplatí velké projekty

Pardubice – Miliardový úvěr od Komerční banky má schválený pardubická radnice. „Peníze využijeme na doplacení projektů podpořených evropskými dotacemi ze zásobníku ITI, refinancování úvěru na opravu 50metrového bazénu a velké sportovní projekty," uvedl primátor Martin Charvát (ANO).

7.5.2017

Nedělní ráno v Polabinách: potopa

Pardubice - K havárii vodovodního řadu vyjížděli v neděli ráno i hasiči.

7.5.2017

V Perníkové chaloupce oslaví svátek Sousedskými slavnostmi

Ráby – Perníková chaloupka pod Kunětickou horou zve v pondělí od 9 do 16:30 hodin na Sousedské slavnosti.

6.5.2017

Klíče od vozu má u strážníků

Pardubice – Auto připravené k odjezdu za pardubickým Grandem, jen ten řidič scházel. 

6.5.2017

Pardubice poběží pro dobrou věc, dokonce hned dvakrát

Pardubice - V neděli a v úterý mohou sportovní nadšenci v Pardubicích absolvovat charitativní běhy. Zítra se v areálu Univerzity Pardubice a okolí běží česká odnož charitativního běhu Wings For Life World Run. Účastníci budou mít možnost využít zázemí na kolejích Univerzity Pardubice v Polabinách. Odtud bude také nedělní závod přesně ve 13 hodin odstartován.

6.5.2017

Opilec si zapálil v nádražní hale

Pardubice – Opilý a hrubý byl muž v pardubické nádražní hale, na kterého ostraha přivolala strážníky městské policie. Muž sprostě nadával a v budově si i zapálil cigaretu. Hlídka strážníků zjistila, že muž je ve stavu, kdy bude domluva jen velmi složitá.

6.5.2017

Jazzový trumpetista Laco Deczi zahraje pro pardubické publikum

Pardubice – V neděli od 18 hodin v Kongresovém centru v Atrium Paláci vystoupí slavný jazzový trumpetista Laco Deczi s kapelou Celula New York. Na programu koncertu, který je součástí festivalu Pardubické hudební jaro, budou autorská díla tohoto významného muzikanta.

6.5.2017

Pardubice v létě znovu ožijí. Chystá se sportovní park

Pardubice – Na loňský úspěšný olympijský park se Pardubice, byť v menším měřítku, pokusí navázat i letos. Od 12. do 20. srpna se totiž v parku Na Špici bude konat Sportovní park Pardubice (SPP).

5.5.2017

Cestu vedení Služeb do Jihoafrické republiky prověří externí audit

Pardubice – Externí audit ukáže, zda cesta vedení Služeb města Pardubic (SMP) do Jihoafrické republiky, která byla hrazena z peněz městské společnosti, byla opravdu v pořádku.

5.5.2017

Malí návštěvníci dostihů se nenudí

Pardubice – Dokážete skočit Taxisův příkop? Vaše děti to dokázat můžou. Na pardubickém závodišti totiž mají zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické. Taxis, Irská lavice, Poplerův skok nebo vodní příkopy čekají na malé závodníky na dětském stanovišti, které je otevřeno po celý dostihový den.

5.5.2017

Muzeum hledá provozovatele zámecké kavárny. Původní skončil

Pardubice – Provozovatele kavárny na Zámku Pardubice hledá Východočeské muzeum (VČM). Vyhlašuje novou veřejnou soutěž, předchozí skončila neúspěchem. 

5.5.2017

Snímek z domácího mejdanu z osmdesátek? Vítejte ve světě retro na zámku

Pardubice – Sádroví jeleni, modrý mončičák, sýr Sedmdesátka, televizory značky Tesla, nábytková stěna, či socialistické heslo: Kdo dá více republice Hradec nebo Pardubice Naskočily vám při těchto slovech před očima obrázky věcí důvěrně známých z minulosti? Dobrá zpráva pro vás, nemusíte se zasnívat. Dva sály pardubického zámku vám tyto vzpomínky nabízí skutečné.

5.5.2017

Osmdesát procent infekcí se šíří špinavýma rukama

Pardubice – Dnes je Den hygieny rukou, připomínají si ho i v Pardubické nemocnici. Od 9 do 11 hodin tam můžete navštívit instruktáž správného mytí a dezinfekce rukou. Čistotu svých rukou si pak můžete ověřit pod ultrafialovou lampou v tzv. black boxu. 

4.5.2017

Pardubice a Chrudim má spojit nová trať

Pardubice – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravuje novou trať, která má zajistit pohodlnější cestování mezi Pardubicemi a Chrudimí. Mnoho obyvatel obcí, jež stavba zasáhne, s ní však nesouhlasí. Hlasitě se ozývají zejména lidé z Ostřešan.

4.5.2017

Přednádraží prošlo švýcarskou kontrolou

Pardubice – O tom, jak pokračuje rekonstrukce pardubického přednádraží, se v minulých dnech přijeli přesvědčit zástupci Švýcarska, které projekt podpoří dotací ve výši až 85 procent způsobilých nákladů.

4.5.2017

Nevyzvednutý nákup a pozorný soused. Senior měl štěstí

Pardubice - Místní senior mohl mluvit o štěstí. Pomohl mu nevyzvednutý nákup.

4.5.2017

Centrum Veská rozšíří park pro „své“ děti, ale i pro obyvatele vesnice

Veská - Dětské centrum Veská je zařízení pro ohrožené děti a rodiny. Přijímá opuštěné, zanedbané, týrané i zdravotně hendikepované děti od narození až do věku 18 let. Pečuje také o nezletilé těhotné a maminky s nařízenou ústavní výchovou a pomáhá i dospělým maminkám s dětmi v nouzi či krizi a rodinám, které se ocitnou v tíživé a problematické situaci.

4.5.2017

Kunětice mají nové stromořadí. Listnáče odhluční část obce

Kunětice – Obec nedaleko Pardubic má nové stromořadí. Dvacet šest vzrostlých stromů vysadili dobrovolníci společně se specializovanou firmou v okolí místního hřbitova. 

4.5.2017

V Automatických mlýnech vzniknou polytechnické dílny

Pardubice – Přímo v Gočárových Automatických mlýnech v Pardubicích budou vybudovány Centrální polytechnické dílny, které mají sloužit školám, ale i veřejnosti. Rozhodli o tom zastupitelé.

4.5.2017

Rosickou školku čeká rekonstrukce kuchyně

Rosice nad Labem – S novou moderní kuchyní vstoupí do příštího školního roku mateřská škola v Rosicích nad Labem. Rekonstrukce stávajícího stravovacího provozu začne v červnu, hotovo by mělo být před koncem prázdnin. Pardubická radnice investuje do rekonstrukce zastaralé kuchyně svého předškolního zařízení zhruba pět milionů korun.

4.5.2017

Majálesy nabízejí známé hudební kapely i tradice

Pardubice, Skuteč – K vítání jara neodmyslitelně patří také studentské oslavy – majálesy. I ty ale mívají více podob. V Pardubicích majáles odstartuje v pátek 12. května a stejně jako loni potrvá dva dny. Na třech pódiích se na louce u koupaliště na Cihelně vystřídá řada kapel hrajících nejrůznější hudební žánry.

4.5.2017

Pokuta pro semtínskou Reklu. Kvůli olejům už tam vypuklo i ohnivé peklo

Pardubice – Pokutu 220 tisíc korun musí státu zaplatit firma Rekla sídlící v areálu Semtín – Zone a to i přes odvolání. Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí inspektorů ohledně kontroly potvrdilo. Firma svém zařízení v srpnu roku 2016 nakládala s kapalnými odpadními oleji. 

4.5.2017

Studenti pardubické univerzity pořádají konferenci Sociocon

Pardubice - V pardubickém Divadle 29 se dnes uskuteční osmý ročník studentské konference, která nese název Sociocon. Studenti, vyučující i hosté Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice představí projekty, terénní výzkumy, filmy či studentské závěrečné práce. Akce je určena i pro veřejnost, začíná ve 14 hodin a potrvá do 20 hodin.

3.5.2017

Žák si na nákup cigaret najal důchodkyni

Chvaletice – Čtrnáctiletý žák chvaletické základní školy zřejmě nedostatkem sebevědomí netrpí. Se zapálenou cigaretou ráno kráčel do školy i kolem hlídky městské policie. Strážníci jej samozřejmě zastavili a zajímali se o to, kde k cigaretě přišel.

3.5.2017

Charita chce „darovat“ zahradu dětem

Pardubice - Oblastní charita Pardubice byla zřízena v květnu 1992 a má status církevní právnické osoby, jejím zřizovatelem je Biskupství královéhradecké. Poslání charity je obsaženo už v jejím samotném názvu.

3.5.2017

V kauze cesty do JAR se přiostřuje. Hrozí trestní oznámení

Pardubice – V otázce cesty bývalého vedení Služeb města Pardubic (SMP), které za peníze městské firmy vycestovalo do Jihoafrické republiky, došlo k dalšímu rozkolu. Proti sobě totiž už stojí i představenstvo SMP a představenstvo dceřiné společnosti SMP Odpady.

3.5.2017

Perníková popelnice. Odpad nejlépe třídí lidé v Plchu

Pardubický kraj – Deset let už se vyhlašuje cena O perníkovou popelnici v Pardubickém kraji. Spočívá v ocenění obcí za třídění odpadu, ale i bez ohledu na jednotlivá umístění jsou výsledky zajímavé. V Pardubickém kraji se totiž ekologické odpovědnost obyvatel pohybuje na velmi dobré úrovni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies