VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Akce na podporu pěší zóny na třídě Míru čeká na podpis

Pardubice - Opoziční ČSSD chce ukázat, jak by mohl střed města vypadat. Zatím ale nemá kde

8.8.2008 2
SDÍLEJ:

Třída MíruFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Panely s informacemi o pěší zóně, která má vzniknout na třídě Míru, se počátkem týdne měly objevit v proluce nedaleko pošty. Sociální demokraté tak chtějí touto formou poukázat, že příprava rekonstrukce třídy Míru se z jejich pohledu příliš vleče a radnice se do ní nehrne. Opoziční akce však ještě neodstartovala, za zpožděním je fakt, že organizátorům se doposud nepodařilo pronajmout vybrané pozemky.


Čekání na podpis

„Nastaly problémy s pronájmem, jinak vše máme připraveno, všechny dokumenty natištěny,“ uvedl včera zastupitel prvního městského obvodu za ČSSD Jan Tichý. „Do konce týdne by se akce měla rozjet.“ Kritici vedení města za liknavý postoj k přeměně třídy Míru na reprezentativní bulvár si chtěli pronajmout pozemek, který patří vietnamským podnikatelům a na němž kdysi stála prodejna potravin. Vietnamci však odjeli do zahraničí, a tak se s nimi doposud nepodařilo podepsat nájemní smlouvu. Jan Tichý ale věří, že se to co nevidět změní. „Hned jak podepíšeme smlouvu, tak se tam nastěhujeme. Ale kdyby to nedopadlo, budeme hledat jiné místo. Rozhodně naši akci nerušíme,“ dodal Jan Tichý.

Podle posledního rozhodnutí Zastupitelstva města Pardubic má být na třídě Míru zřízena pěší zóna, a to bez trolejbusů. Radnice původně chtěla peníze na její rekonstrukci získat z Evropské unie, a to v rámci Integrovaného plánu rozvoje města, který obnáší celou řadu dalších projektů.

Podle představitelů města se ale v případě třídy Míru objevily problémy, které by mohly ohrozit úspěch celého integrovaného plánu. Hlavní komplikací je negativní postoj některých vlastníků nemovitostí na třídě Míru k vymístění městské hromadné dopravy. Navrhují tudíž revitalizaci třídy Míru z plánu vyřadit a řešit její financování jinak. Buď z vlastních zdrojů či úvěrem. Podle opozice je to ale špatně a město jen rekonstrukci nadále oddaluje.

Podle náměstka primátora Alexandra Krejčíře případné vyřazení třídy Míru z žádosti o evropské peníze neznamená, že se její rekonstrukce nebude realizovat. Část pěší zóny navíc vznikne již v příštím roce, i když na jejím druhém konci, a to před novou výškovou budovou. „V nejbližší době máme připravenou tzv. nultou etapu, to znamená prostor před polyfunkčním domem Magnum a před mléčným barem. V podstatě mohla být realizována v letošním roce, nicméně kvůli zdržením s otevíráním a kolaudací domu Magnum byla tato část pěší zóny odložena do příštího roku. K realizaci dojde někdy v první polovině roku, tak jak to dovolí klimatické podmínky. Třída Míru tak začne měnit svoji tvář k lepšímu,“ řekl Krejčíř.

Autor: Petr Doubrava

Místo události:
8.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení