VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bohdaneč zatím s obchvatem počítat nemůže. Vytěsní kamiony značení?

Lázně Bohdaneč - Ministr dopravy Dobeš nabídl městu tři postupné kroky, které by mělo zlepšit jeho situaci

25.10.2011
SDÍLEJ:

Ministr Pavel Dobeš v PardubicíchFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Lázeňské město, kterým denně projíždí až 75 kamionů za hodinu, to byl hlavní problém, který řešila s ministrem dopravy České republiky Pavlem Dobešem při jeho návštěvě Pardubického kraje starostka Květa Jeníčková.

Ministr nabídl tři postupné kroky

Ten Lázním Bohdaneč nabídl tři postupné kroky, které by měly dočasně situaci zlepšit – změnu značení na 68. kilometru dálnice D11, směrování tranzitní dopravy na úseky silnic, které budou do tří let dokončeny (D11 u Hradce Králové a čtyřpruh I/37 do Pardubic) a následně převedení nynější kritické silnice I/36 z I. do II. třídy a tím pádem do vlastnictví Pardubického kraje. V jeho kompetenci je na takové silnici jízdu kamionů striktně zakázat.

Pardubický kraj však trvale upozorňuje na značné podfinancování silničního hospodářství, které se pohybuje mezi 25 až 50 procenty možné reprodukce. „Pokud vláda nezmění politiku financování silnic II. a III. tříd, kraj nebude schopen přibírat další úseky a financovat je,“ poznamenal náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý a pokračoval: „Souhlasím, že takové řešení by bylo pro Lázně Bohdaneč a další postižené obce vhodné, protože na silnici I. třídy nyní nemůžete zakázat jízdu kamionů. Ale musíme k tomu slyšet i další podmínky financování.“

Na obchvat nejsou zatím prostředky

„Obchvat města Lázně Bohdaneč je sice zanesen ve všech strategických dokumentech, dokonce prochází i procesem hodnocení vlivu na životní prostředí, ale v současné době na něj nejsou vyčleněny žádné prostředky a zdá se, že jeho čas ještě nenastal,” shrnula mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.

25.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Osmnáctý ročník Dne pardubických dětí na pardubické Cihelně

Den pardubických dětí: americký fotbal, soutěže a hlavně zábava

Z tiskové konference před začátkem světového hokejbaloévho šampionátu.

Hokejbalový šampionát začíná v Pardubicích již příští čtvrtek

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Pardubice/Chrudim – Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

Začíná profesionální golfový turnaj. I s třináctkou Čechů

Kunětická Hora – Právě dnes startuje tradiční turnaj golfové European Challenge Tour, který potrvá až do neděle. Na šestém ročníku D+D REAL Czech Challenge v resortu Kunětická Hora se mezi 156 hráči z celého světa představí i 13 českých golfistů.

Žádný příběh není černobílý, říká Jan Sklenář

Pardubice – Žádný příběh není černobílý. Každý z hrdinů upadá do různých poklesků a vin. Klepny spřádají své bulvární pomluvy, chlapi propíjejí své sny, schopnosti a sebeúctu v hospodách a v karbanu, stařec svádí jeptišku, nemanželské děti se derou na svět rychle jako houby po dešti, kšefty a „malá domů" jsou hnacím motorem osobního růstu. A nad tím vším se houpou svatí a nehnou ani brvou…

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies