VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brendl nechce v nové funkci kritizovat koaliční partnery

Pardubice - „Nadšený z některých lidí ve vedení městských firem nejsem, ale nepřísluší mi to hodnotit“.

10.12.2010 2
SDÍLEJ:

František BrendlFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Současný náměstek primátorky Štěpánky Fraňkové František Brendl ze sdružení Pardubáci nyní čelí tvrdé kritice. Opozice i někteří čtenáři Deníku mu vyčítají, že ve své nové funkci dokázal „skousnout“, když se osoby, které v minulosti ostře kritizoval za jejich hokejový výlet na Floridu, najednou ujaly funkcí v orgánech společností, které patří městu nebo v nich má město alespoň podíl.

„Stále si myslím, že to bylo jejich politické selhání. Někteří z toho ostatně vyvodili záměry. Například Jiří Razskazov i Vít Vařina tehdy ze svých funkcí v městských společnostech odstoupili,“ uvedl František Brendl.

„Z mého pohledu šlo o jasný střet zájmů především v případě Městského rozvojového fondu,“ pokračoval politik, který tehdy na protest vystoupil z řad Sdružení pro Pardubice (SPP), jehož byl tenkrát členem. „Tehdy jsem kritizoval členy svého vlastního sdružení. Teď, když jsme jedním z koaličních partnerů na radnici, je situace složitější,“ přiznal František Brendl.

Jiří Razskazov má historickou paměť

„To, kdo bude sedět v orgánech těchto společností, jsme rámcově konzultovali, ale konkrétní návrhy byly čistě záležitostí té strany, která měla možnost toho člověka nominovat. Bylo tedy pouze na Sdružení pro Pardubice, že Josefa Kubáta nominovalo do dozorčí rady hokejového klubu HC Eaton a do představenstva Služeb města Pardubic a Jiřího Razskazova do Městského rozvojového fondu. V tomto případě SPP argumentovalo, že je to jediný člověk, který má historickou paměť. Otázkou je, jestli to je výhoda nebo ne,“ nechal se slyšet náměstek primátorky.

„Nadšený z této volby nejsem, ale nepřísluší mi ji hodnotit. Šlo skutečně o svobodnou vůli a rozhodnutí jednoho z našich koaličních partnerů,“ dodal Brendl.

„V mé nové roli s tím udělám mnohem méně, než když jsem vystoupil z SPP a byl v podstatě v opozici,“ vyjádřil se lídr sdružení Pardubáci.
„Já skutečně odpovídám pouze za lidi, které navrhlo mé sdružení. Nerozhoduji o tom, zda si SPP navrhne do těchto společností Jiřího Razskazova nebo sociální demokracie Jána Kasiče, který měl nominaci, ale po vypuknutí jeho úplatkářské aféry byla ČSSD stažena,“ vysvětlil náměstek primátorky.

Účel prý byl splněn, bitva je vybojována

„Navíc jsem přesvědčen o tom, že kauza Florida svůj dopad určitě měla. Od té doby už se nikdo z politiků žádného dalšího výletu nezúčastnil. Takže bitva v podstatě byla vybojována. Politici si to ponaučení vzali k srdci, uvědomili si, že to skutečně není možné považovat za normální. Své plody to zkrátka určitě přineslo,“ uzavřel Brendl.

10.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Želvy Ninja

Želvy Ninja 2 na plátně v letním kině

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice 1:2 (0:1).

Neproměněné šance Pardubic přivolaly drama

V kavárně zazní Pocta pro prsty

Pardubice - Ve středu večer se prostory pardubické kavárny U Čtyř prstů rozezní tóny živé hudební produkce s názvem Pocta pro Prsty. 

Starokladrubští bělouši zářili na závodech v Cáchách

Pardubice - Historického úspěchu dosáhl Jiří Nesvačil junion se čtyřspřežím starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s nimiž reprezentoval Českou republiku na prestižních mezinárodních jezdeckých závodech v německých Cáchách.

Opraví kostel Zvěstování Panny Marie

Pardubice – Pardubický kraj přispěje na projektovou dokumentaci opravy vnějšího pláště kostela Zvěstování Panny Marie, nejstaršího farního kostela ve městě, který založili roku 1359 arcibiskup Arnošt z Pardubic a jeho bratři. 

Otevřeli cyklověž. Trvalo to měsíc

Pardubice – S velkou pompou otevírali na konci června pardubičtí politici zrekonstruované přednádraží. Jednou z jeho dominant už tehdy byla i moderní cyklověž pro 118 kol. Ta však zůstávala dlouho zavřená. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení