VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Časté vypínání proudu vadí obchodníkům, přicházejí o tržby

Pardubice - „Odstávky se plánují dlouho dopředu. Jsou součástí pravidelné údržby,“ říká mluvčí ČEZu

20.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Energetici v posledních týdnech v souladu s energetickým zákonem vypínají v rámci pravidelné údržby proud postupně v celých Pardubicích. Letošní údržba trafostanic je podle energetiků náročnější než v jiných letech. Odstávky se prý plánovaly dlouho dopředu a není možné měnit jejich termíny.
„V Pardubicích provádíme plánovanou údržbu a kontrolu našich zařízení, abychom byli schopni i v budoucnu zajistit dodávku energie tak, jak nám to ukládá zákon. V některých lokalitách je s tím spojena také montáž chytrých elektroměřičů,“ řekla mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

ČEZ: Za komplikace se omlouváme

„Zákazníci jsou o těchto našich krocích dopředu informováni. Odběratelům se za případné komplikace omlouváme, ale z našeho hlediska jde všechno podle plánu,“ sdělila Šárka Beránková.

„Je neuvěřitelné, co je v dnešní době možné. Už po několikáté v krátké době ČEZ oznámil, že prostě vypne na celý den proud. To, že podnikatelé a drobní řemeslníci přicházejí tímto krokem o své tržby, jim je prostě jedno,“ rozohnil se jeden z pardubických živnostníků.

Bez dodávky elektřiny bude ve čtvrtek 22. září, tedy poslední den letošního léta, i budova bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky.
Kvůli plánované odstávce bude uzavřena agenda cestovních dokladů a matriky, normálně však bude fungovat úsek občanských průkazů a evidence obyvatel.

Omezený provoz bude i na odboru sociálních věcí pardubického magistrátu.
Přerušení dodávky elektřiny naruší také chod podatelny, která bude moci poštu převzatou ve čtvrtek zpracovat a vypravit až v pátek.
„Vydávání občanských průkazů a přihlášení k trvalému pobytu dokážeme přechodně zvládat i bez elektřiny. Ale pasy a matriční doklady bez elektřiny vydávat nelze,“ sdělil vedoucí odboru správních agend pardubické radnice Petr Kramář.

Telefony prý fungovat budou

Odbor sociálních věcí nebude moci 22. září vyplácet dávky, vydávat rozhodnutí, různá potvrzení, průkazy mimořádných výhod a podobně. Ostatní provoz nebude nijak narušen. „I bez počítačů můžeme poskytovat sociální poradenství, vydávat příslušné tiskopisy, přijímat různá podání, zkrátka fungovat pro naše klienty,“ pravila vedoucí odboru Jana Procházková.

Přerušení dodávky elektřiny se prakticky nedotkne chodu oddělení krizového řízení. „Telefony v budově díky elektrocentrále fungovat budou, navíc informace o mimořádných událostech nám chodí formou sms zpráv na mobilní telefony a zařízení ovládající systém varování je zálohováno pro výpadek dodávky elektřiny v délce až 72 hodin“ prozradil vedoucí oddělení Jiří Kyncl.

20.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení