VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přiznání je polehčující okolnost, stýská si Čechlovský

Pardubice – Začátkem ledna se mohli čtenáři Deníku přesčíst hodnocení pracovitosti poslanců zvolených v Pardubickém kraji vysvědčením ze statistik jejich účasti na hlasování v poslanecké sněmovně.

19.2.2011
SDÍLEJ:

Poslanec Parlamentu ČR Jan Čechlovský.Foto: DENÍK/Pavla Janoušková

NÁZOR POSLANCE

„Co mi dělá vrásky, je poslední schůze Sněmovny, po které si u novinářů známku za účast na hlasování zřejmě pohorším,“ řekl Jan Čechlovský zvolený za ODS.

Pro mě osobně nedopadlo nijak špatně, v uvedeném přehledu docházky se moje jméno nacházelo někde v polovině. Nestal jsem se s 87% premiantem třídy, ale ani na ředitelskou důtku za neomluvené hodiny to zatím nevypadá. Co mi však dělá vrásky, je poslední (v pořadí 13. – nešťastné číslo) schůze Sněmovny, po které si u novinářů známku za účast na hlasování zřejmě pohorším.

Obávám se, že mi nepomůže ani výmluva na opozičního spolužáka Chvojku, kterého jsem na plné dva dny „pároval“ z důvodu jeho zahraniční cesty s parlamentní delegací do Izraele.

Co je mi platné, že jsem v době nahlášeného záškoláctví zaběhl na jednání s náměstkem ministra vnitra v záležitosti jednoho starosty (navíc jiné polické příslušnosti) z regionu, protože mě o pomoc požádal, na schůzku s náměstkem ministra práce a sociálních věcí k tématu připravovaných reformních zákonů nebo na jednání Výkonného výboru Asociace náhradní výchovy kvůli transformaci systému péče o ohrožené děti.

ČLÁNEK HODNOTÍCÍ PRÁCI VÝCHODOČESKÝCH POSLANCŮ NAJDETE ZDE

To se mi ve statistikách bohužel neobjeví, protože se jedná vlastně o zájmové kroužky a ty se na vysvědčení nepíšou. Měl bych slíbit, že se příště polepším, ale s mou pověstí kverulanta to neudělám.

Možná bych mohl zkusit požádat alespoň o dobrou známku za slušné chování, protože jsem ještě ani jednou na jednání Poslanecké sněmovny neusnul. To by však bylo poněkud vychytralé, protože takto relaxovat při vystoupení lídrů opozice v rozpravě se stejně nedá. A tak se alespoň přiznávám…

Jan Čechlovský
poslanec parlamentu,
Občanská demokratická strana

19.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení