VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá stavba pokračovala i po 'ukončení'

Pardubice - Ve středu by se měla uskutečnit schůzka investora, města, ale i firmy, pro niž se hala staví

28.7.2009 3
SDÍLEJ:

Černá stavba logistického centra v SemtíněFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V sobotu večer měly utichnout všechny stavební práce na projektu Zelená louka v Semtíně. Na černé stavbě, která je trnem v oku pardubické radnici, však pokračovaly přes předcházející prohlášení firmy a jejího ředitele Petra Dědka i nadále. Vedení města je postupem společnosti D+D pořádně rozčíleno, společná schůzka nad budoucností logistického centra se však pravděpodobně uskuteční.

Krejčíř: Nevěřím mu

Když se v neděli dopoledne vydal náměstek primátora Alexandr Krejčíř na obhlídku staveniště, pohledem přes oplocení zjistil, že přes veřejný slib firmy D+D se zde stále provádí stavební práce. „Pohybovalo se tam několik dělníků a brousili betony, které nesnesou odklad a technologicky se musí dělat v určitých termínech. To je vysvětlení pana Dědka. Já mu sice rozumím, na druhou stranu ho nechápu, když veřejně vyhlásí, že v neděli bude na stavbě klid,“ uvedl Alexandr Krejčíř. „Nicméně když jsem se tam jel podívat odpoledne, venku nebyly žádné stavební činnosti na první pohled vykonávány.“ Podobnou informaci získal náměstek Krejčíř i z pondělka od stavebního úřadu magistrátu. „Ale pořád je to dohled zpoza plotu, dovnitř se zatím nikdo nedostal,“ upozornil náměstek.

Boj s největší černou stavbou města v jeho novodobé historii vede pardubický magistrát po dvou liniích. První se týká samosprávy, radní města totiž dali firmě ultimátum, že s ní nebudou jednat o pronájmu městského pozemku, který D+D nutně potřebuje, do doby, než zastaví černou stavbu. Druhý tlak na firmu, která si nedělá příliš těžkou hlavu s dodržováním stavebního zákona, vede stavební úřad magistrátu. Jednání představitelů radnice, stavební firmy, ale i dalších subjektů plánoval Alexandr Krejčíř na středeční odpoledne. Jednu chvíli zvažoval, že setkání zruší. V úterý se o tom bude debatovat na poradě vedení města. „Osobně si myslím, že by jednání asi proběhnout mělo. Zveme tam i zástupce firmy Schenker a ten by nám měl vysvětlil některé souvislosti, které známe jenom zprostředkovaně. O termínu, kdy firma Schenker odstoupí od dohody atd. Tohle my víme jenom od pana Dědka a já panu Dědkovi už moc nevěřím,“ dodal náměstek primátora.

Podmínkou města, aby se černá stavba nechala vůbec zlegalizovat, je, aby k logistickému centru byla upravena příjezdová komunikace, cyklostezka a došlo k vyřešení napojení na silnici I/36.

Autor: Petr Doubrava

28.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení