VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Česká republika a její lidé mají obrovský potenciál,“ říká Hilario Virgo

Pardubice - Pastor z Latinské Ameriky má druhý domov v Pardubicích.

26.7.2016
SDÍLEJ:

Hilario Virgo v PardubicíchFoto: DENÍK

Pardubice Málokterý Čech ví o Učitelovi národů Janu Amosovi Komenském tolik jako on, stejně jako o některých českých a moravských městech, která za více než patnáct let svého putování zemí v srdci Evropy stihl navštívit. Po celém světě navíc neúnavně propaguje Českou republiku i řadu našich výrobků a firem. Řeč je o panamském pastorovi, člověku mnoha profesí a zájmu HILARIU VIRGOVI, pro něhož se východočeské Pardubice staly druhým domovem.

Navštívil jste mnoho zemí po celém světě. Proč vám právě Česká republika tolik přirostla k srdci?
Když jsem přijel do České republiky poprvé, měl jsem pocit, že se v některých případech dost podobá Panamě. Postupně jsem tu začal objevovat spoustu úžasných věcí a lidí a Českou republiku si jednoduše zamiloval. Stále tu vidím obrovský potenciál, které tato země a zdejší lidé mají. A mým cílem je, abych je povzbuzoval k lepšímu, kvalitnějšímu životu, abych v nich probudil pozitivní myšlení a víru, že mohou naplnit svá přání. To totiž zatím stále ještě mnohým Čechům chybí. A já bych to rád pomohl změnit.

Jak se vám to zatím daří?
Myslím, že je to, díky Bohu, na dobré cestě. Když člověk vidí, na kolik věcí mají Češi talent, jak mají šikovné ruce a jakými jsou mistry improvizace, tak jsem přesvědčen o tom, že potenciál je tu dost velký.

Máte velký přehled o české historii. Proč jste ji studoval?
Historie země je jedním z klíčů poznání lidí. Ta vaše je neuvěřitelně bohatá. Je trochu škoda, že si to málokterý Čech uvědomuje. Skoro všichni tu třeba znají Komenského, ale jeho myšlenky už málokdo. Žila tu řada skvělých osobností, které ovlivnily dějiny v různých koutech světa. Občas s úsměvem říkám, že sem jezdím i proto, abych to Čechům co nejvíc připomínal.

Do České republiky se snažíte vracet pravidelně každý rok. Vaší základnou vždy bývají Pardubice. Proč?
Staly se mým druhým domovem. Pardubice byly prvním městem v Evropě, kde jsem kázal. Potkal jsem tu úžasné lidi, kteří mě přijali a já cítil, že ještě více potřebují poznat Boha. Proto se sem stále vracím.

Co vám Česká republika a její návštěvy dávají?
Spoustu krásných zážitků, setkání a zajímavých poznání. Vždycky se tu snažím mít otevřené oči i mysl. Když se člověk snaží někomu dát ze sebe to nejlepší, tak může i hodně dobrých věcí dostat. Mám pocit, že se to při každé mé návštěvě České republiky naplňuje měrou vrchovatou.

Autor: Tomáš Dvořák

26.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení