VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chemická průmyslovka v Pardubicích zazáří v září

Pardubice - Žáky Střední průmyslové školy chemické čeká hezčí první září. Přijdou do nového.

10.8.2014
SDÍLEJ:

Chemická průmyslovka v Pardubicích zazáří v záříFoto: Deník

Vracet se domů z dovolené je vždycky tak trochu zvláštní pocit. O to hezčí ale je, když se člověk vrací do nového.

Zažít takový pocit, to se letos v září poštěstí žákům a učitelům ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích, která přes prázdninové týdny prochází rozsáhlou venkovní i vnitřní rekonstrukcí.

Přibudou nové fasády a zateplení

„V první den nového školního roku žáci a učitelé pardubické chemické průmyslovky svoji školu možná ani nepoznají. Rozzáří se na ně nejen nové fasády, ale přibudou také nová okna a zateplený plášť budov i stropů nad nejvyššími podlažími," upozornil na chystané změny mluvčí Pardubického kraje Jakub Rychtecký.

To vše by přitom mělo stát přes dvaatřicet milionů korun. Nejen tím, ale i modernizací učeben, laboratoří a výstavbou nového venkovního hřiště pro nácvik výškových prací a pro požární sport za dalších osmadvacet milionů, se tak tato škola podle Jakuba Rychteckého posune svým vybavením na vyšší kvalitativní stupeň.

Požární věž k výuce i ochraně objektu

Střední průmyslová škola chemická se snaží držet krok s moderními trendy v chemii i požární ochraně, která se tam před pár lety stala jedním z nových oborů.

Ke zlepšení technického vybavení této školy prý mimo jiné přispělo její přestěhování z centra města na Poděbradskou ulici. Díky novým prostorům bylo možné nově a lépe vybavit budovu a zkvalitnit tak nejen výuku.

Zvenku si nelze nevšimnout nové výrazné fasády a hřiště, mnoho novinek se nachází také uvnitř školní budovy. Vzdělávací centrum chemie, biologie a požární ochrany například nedávno získalo nové moderní laboratoře a na hřišti stojí mimo jiné i požární věž.

Projekt modernizace pardubické střední chemické školy završí Pardubický kraj nákupem potřebného technického a laboratorního vybavení. „Věřím, že zvláště letošní investice této škole výrazně napomohly k tomu, aby se z ní stala dobře vybavená moderní instituce evropského formátu," podotkla náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová.

Krajské léto se nese ve znamení investic

Nejen chemická průmyslovka se letos dočkala krajských peněz, a tedy i tolik potřebných oprav.

„Letošní léto je pro mnoho našich škol klíčovým obdobím z hlediska nových investic. Kraj do nich vkládá velké množství vlastních finančních prostředků. Zateplujeme nyní čtyři školy za celkem dvaaosmdesát milionů korun, necelou polovinu nám na to přispěje Operační program Životní prostředí," informoval o činnosti kraje jeho hejtman Martin Netolický.

Pardubický kraj vedle toho letos provádí ještě údržbu a rekonstrukci havarijních částí několika školních budov v celkové ceně jednapadesát milionů korun.

(kd)

Autor: Redakce

10.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení