VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čí bude Velká pardubická? Město už nesmí dopustit další diskreditaci tohoto klenotu!

Pardubice - „Obracíme se na vedení města, aby nedopustilo další dezinformace a spekulace o osudu slavného dostihu,“ říká člen Dostihového klubu

18.1.2011
SDÍLEJ:

Dostihy - Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Založení akciové společnosti Dostihový spolek v roce 1992 zachránilo jeden z největších pokladů Pardubic – nejslavnější kontinentální překážkový dostih – Velkou pardubickou.

Nemalé prostředky, ale také zkušenosti

Malá skupina pardubických patriotů a podnikatelů vložila do společnosti nejen finanční prostředky, ale i své zkušenosti a kontakty.
Dalším významným krokem bylo o dva roky později založení Dostihového klubu Pardubice. U obou těchto akcí jsem osobně byl a stal jsem se jedním ze zakládajících členů. Dostihový klub sdružuje příznivce dostihů a Velké pardubické a organizuje spolu se zaměstnanci Dostihového spolku a.s. provoz v prvním patře tribuny D na závodišti. Všichni členové klubu jsou povinni do konce března uhradit roční členský příspěvek přímo Dostihovému spolku a.s. Tato částka je pro ekonomiku Dostihového spolku významná nejen svou výší, ale hlavně časově pomáhá akciové společnosti překlenout období bez příjmů z dostihů a akcí na závodišti.

Pětičlenné prezidium Dostihového klubu vykonává svoji činnost jako čestnou, bez jakéhokoli finančního ohodnocení.
Výsledkem společné práce uvedených institucí, řady jedinců, Magistrátu města Pardubic a řady sponzorů je důstojné pokračování tradice nejslavnějšího kontinentálního překážkového dostihu. Loňská návštěva byla rekordní co do počtu hostů z tuzemska i ze zahraničí.

Podivné snahy o diskreditaci Velké

Jsme znepokojeni zprávami o podivných snahách o diskreditaci a poškození skvělé pověsti Velké pardubické.
Obracíme se na vedení města Pardubic, aby nedopustilo další dezinformace a spekulace o osudu Velké pardubické, aby nepřipustilo jakékoli oslabení pozice města jako jediného majitele dostihového závodiště a jako většinového akcionáře Dostihového spolku a.s., protože Pardubice nemají jinou významnou, opakující se akci, která by se Velké pardubické mohla rovnat. Mimořádný zájem médií (a nejen českých), rekordní sledovanost přímých přenosů, účast významných osobností - to jsou některé z řady důvodů pro ochranu tohoto historického dostihu.

Veřejnost by měla být informována!

Obracíme se na vedení města Pardubic, aby jako většinový akcionář působilo k tomu, aby byla veřejnost pravdivě informována o aktuální situaci kolem Velké pardubické, Dostihového spolku, a.s., Dostihového klubu a o aktuálním postoji města k této problematice z pozice většinového akcionáře Dostihového spolku a z pozice majitele dostihového závodiště.

Věřím, že občané našeho města dají najevo svůj názor a nedovolí další diskreditaci tohoto klenotu města Pardubice.

Vlastimil Freiberk, člen prezidia Dostihového klubu Pardubice

18.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení