VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ČSSD o přestavbě Plaveckého areálu: Nesmyslné a drahé!

Pardubice - Opozičním sociálním demokratům se nelíbí snaha města vybudovat drahý akvapark

31.10.2008 2
SDÍLEJ:

Vladimír Srb, předseda ČSTVFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Na zachování skokanského bazénu v Plaveckém areálu Pardubice trvají sportovci i představitelé opozičních sociálních demokratů. Na mimořádném jednání zastupitelstva, které se koná za necelé tři týdny, chtějí podat návrh, aby se městské lázně rekonstruovaly podstatně skromnějším způsobem a s důrazem na zachování sportovních aktivit a vý〜uky plavání dětí. Do Pardubic je včera přijel podpořit i první muž české tělovýchovy.

Skokanský bazén?

„Zachování skokanského bazénu je důležité. Pojetím je to stále jeden z nejmodernějších skokanských bazénů v Evropě,“ uvedl včera předseda ČSTV Vladimír Srb, který se zúčastnil tiskové konference svolané v této záležitosti sociál〜ními demokraty. Vedle komunálních politiků na ní byli přítomni i zástupci zdejšího skokanského klubu, kteří před časem zorganizovali i petiční akci na podporu zachování skokanského bazénu v Pardubicích. Získali již přitom desítky tisíc podpisů sportovců a občanů a další přibývají. Podle Vladimíra Srba město často argumentuje tím, že ČSTV se nechce na rekonstrukci finančně podílet. Majitelem areálu je ale město a tělovýchova mu může pomoci pouze tím, že podpoří jeho žádost na získání státní dotace od ministerstva školství. „Město, ačkoliv jsme o této možnosti debatovali na mnoha fórech, tuto žádost písemně nepodalo,“ prohlásil předseda ČSTV.
Spor mezi radnicí a ČSSD se vede o podobu Plaveckého areálu Pardubice. Město v současnosti připravuje jeho rekonstrukci a přestavbu na moderní akvapark. Právě ten by měl nahradit dosavadní skokanský bazén. V tuto chvíli se již mluví o nákladech přesahujících šest set milionů korun, u nichž se navíc neví, jestli v průběhu stavby neskočí až k miliardě. Podle opozice je v Pardubicích dostatek příkladů, jak probíhají stavby v režii města, namátkou operují přestavbou ledního stadionu. „Není vůle. Je to nesmyslný projekt na nesmyslném místě a za nesmysl〜né peníze,“ nebere si servítky Jan Tichý, zastupitel za ČSSD v prvním městském obvodu. Dokonce mluví o sabotáži a nastiňuje scénář, podle nějž je cílem, aby se uskutečnila co největší investice a pak areál získala nějaká zájmová skupina za zlomek ceny. „Město má jiné starosti, ne rozhazovat stamiliony. Toto je pro soukromé investory,“ dodává Tichý k akvaparku, který považuje za předimenzovaný.

Chtějí lidové lázně

ČSSD tak navrhuje, aby se městské lázně rekonstruovaly, ale zůstaly moderním plaveckým areálem s možností plavecké výuky pro všechny děti a nejširší vrstvy obyvatel města a okolí. A aby skokanský bazén byl rozhodně zachován. Drží se přitom původních odhadů nákladů, které operovaly s částkou do tří set milionů korun.

„To by bylo pro město finančně únosné,“ soudí zastupitel za ČSSD Jiří Rozinek, který má obavy i z návštěvnosti případného akvaparku a ekonomiky provozu. Dnešní rodinné vstupné pro čtyřčlennou rodinu do lázní činí 165 korun, v libereckém akvaparku je to již tisícovka, jinde ještě více.

Návštěva akvaparku se pak podle ČSSD stává pouze sváteční záležitostí jednou dvakrát do roka. O tom, jak kauza skokanského bazénu a celé rekonstrukce dopadne, se má rozhodnout na mimořádném jednání zastupitelstva 18. listopadu. Opozice přitom připraví vlastní návrh usnesení.

Autor: Petr Doubrava

31.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Ivan Hlas

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

Pardubice – Odvážný plán. Jmenuje se návrat do ŽBL. Sice do dvou let, ale je vskutku smělý. Za necelé dva měsíce zahájí mistrovskou část nové sezony 2017/18 prvoligové basketbalistky BK Studánka Pardubice. 

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Rosice – O víkendu se na rosickém nádraží uskuteční setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic, některé větší typy nabídnou i svezení. 

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení