Kauza kácení stromů u hypermarketu OBI stále hýbe městem. Živo je i na diskuzi. Z ní vybíráme ty nejzajímavější příspěvky.

„Myslím, že už začíná být velmi podezřelé, že za postupným mizením stromů v Pardubicích je stále jedna a táž radnice. Nahrává to otázce, jestli se tady nedaří investorům dobře prosazovat své záměry. Zvláštností je, že paní starostka Tomanová o kácení stromů jaksi pozapomněla informovat veřejnost. Ono je jasné, že když se o tom nebude vědět, nebude nikdo moct protestovat a o to tu přeci jde. Není to poprvé – například v případě Smetanova náměstí u divadla také bylo řečeno, že vzrostlé stromy zůstanou a nakonec tam nejsou. Takže investoři, pokud budete chtít bez průtahů a problémů něco stavět v Pardubicích, víte na koho se obrátit,“ říká na webu Pardubického deníku Petr.

„Malá radnice Pardubice I je neštěstím pro Pardubice, protože si zřejmě vytkla za cíl, že odstraní z centra veškerou vzrostlou zeleň a nahradí ji zakrslými kultivary. Nevím, jak o tak vzácné věci, jako je zeleň v centru průmyslového města, může rozhodovat paní, která považuje padesátileté stromy za přestárlé. V padesáti letech není přestárlý ani člověk, natož strom. Takový javor, buk, dub, lípa, to jsou v padesáti letech mladíci srovnatelní s pětadvacetiletým či třicetiletým člověkem. Navíc jediný vzrostlý strom odfiltruje ve vzduchu přes dva metráky nejjemnějšího polétavého prachu ročně. Zdůrazňuji přívlastek vzrostlý, protože o těch polostromech, co se v centru vysazují, to neplatí,“ píše na webu Jaroslav Jonáš.

Drancují město?

„Kácení je jen další důsledek drancování města investory,“ tvrdí na webu čtenář s přezdívkou noname. „Banda ekologických nevycválanců nevratně zničila přírodní zázemí města a za své zločiny by měla být tvrdě potrestána. Masarykovo náměstí, pardubické ,rodinné stříbro’, prodali za hubičku na lepší obchoďák. Naprosto zbytečně byly zničeny stovky hektarů volné krajiny od Svítkova až po Opočinek, aby zde na zelených lukách ve velkorysém rozmachu vybujely fabriky, které mohly stát v nevyužitých areálech. Dopravní infrastruktura ničí poslední zbytky zeleně, které kolem města ještě zbyly. A strategický plán města básní o dalších průmyslových zónách na zelené louce obklopených novými sídlišti pro pracující roboty, aby se Pardubice mohly stát největší robotárnou Česka, jehož sláva snad i Prahu zastíní. Vše je legalizováno zaklínadlem schváleného územního plánu. Ten si na radnici v tichosti pečou pečlivě vybíraní emisaři stavebních a jiných firem, kterým se z nepochopitelných důvodů říká zastupitelé lidu. Přidejme naprostou pasivitu konzumem paralyzovaných občanů a máme zde město, kde podnikatelský záměr je bůh, investor je jeho prorok a strom odpuzující záležitost, která překáží, stíní, padá z ní listí a musí být proto zlikvidována,“ rozčiluje se čtenář s přezdívkou noname.

Co říkáte kácení stromů u hypermarketu OBI a sporům mezi radnicí a obvodem? Zapojte se do diskuze na našem webu!