VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ČTENÁŘI PÍŠÍ: Investor, jenž nedodržuje zákony, je hrozbou

Pardubice - V Pardubickém deníku ze dne 19. srpna jsem se dočetla o tom, že pardubičtí zastupitelé doporučili radě města pronajmout firmě D+D Park Pardubice pozemky, na kterých už dlouhou dobu buduje černou stavbu.

23.8.2009 3
SDÍLEJ:

Černá stavba logistického centra v SemtíněFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Jako zdůvodnění uvedli, že i přes „nesporné výhrady“ by bourat tuto stavbu bylo nesmyslné a že v době hospodářské krize je nutné vážit si všech investorů.

Copak si opravdu neuvědomují, že přesně tyto činy a takováto zdůvodnění hospodářské krize způsobují? Vždyť tohle je přímo učebnicový příklad, proč jde pokrok kupředu tak pomalu! Jednou promineme lež, podruhé nesplněný slib, potřetí malou krádež, počtvrté černou stavbu, a protože zlo se šíří rychle, není-li zastaveno hned v počátku, najednou nevíme, co s kriminalitou a s krizí. Uvedená situace je přesným potvrzením Masarykových slov, že každá hospodářská krize je především krizí mravní.

Jak vůbec může zastupitel města vyslovit, že dodržování zákona je nesmyslné? Zbouráním černé stavby jistě vznikne škoda hmotná, ale přinese právě onen obrovský zisk mravní!!! A jestli ještě dnes ve 21. století někdo neví, že o hodnotách hmotných rozhodují hodnoty nehmotné, tak v této funkci nemá co dělat, protože se v ní rozhoduje o životech lidí.

I druhé zdůvodnění, že je nutné si v době krize vážit všech investorů, je neuvěřitelné. Jak je možné si vážit investora, kterému nevadí nedodržování zákonů, nerespektování úřadů, neplnění dohod? Takový investor je pro město do budoucna naopak spíš hrozbou. Děsí mě zjištění, že nakonec byli v otázce pronájmu pozemků zastupitelé jednotní, a proti hlasoval pouze jediný!

Moc bych si přála, aby takto jednotní byli i občané v blížících se volbách, a už nikdy nevolili ty, kteří nemravnost a hloupost v této zemi zaseli a ty, kteří z ní udělali životní normu.

Dana Urbancová

23.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Ilustrační snímek.

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem. 

Na poli "vyrostlo" auto. Vrak si majitel odklidil

Chvaletice - Nepojízdný vrak v poli strážníci majiteli připomněli.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Opatovice nad Labem – Obhájci prvenství budou za rok zase obhajovat prvenství. Tento jednoduchý rébus „vymysleli“ národ ní házenkáři z Opatovic. Na stadiónu v Humpolci, který nese název V podhradí uspořádala zdejší Jiskra 69. ročník dvoudenního turnaje s názvem O pohár Zálesí. 

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Pardubice - Už pošesté ožije pardubický zámek folkovými koncerty letního hudebního festivalu Pernštejnská Fortuna. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení