VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další miliony na modernizaci Dukly a Višňovky připraveny

Pardubice - Pardubická sídliště mohou získat na regeneraci veřejných prostranství dalších 25 milionů

13.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Sídliště Dukla a Višňovka mohou získat na regeneraci veřejných prostranství dalších 25 milionů korun z prostředků Evropské unie. Tuto částku je možné rozdělit v rámci nedávno vyhlášené 8. výzvy z Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) pro toto území. Do začátku července mohou žádat majitelé bytových domů také o další dotace na jejich modernizaci. K rozdělení je připraveno sedm milionů korun.

„Prostřednictvím IPRM sídliště Dukla a Višňovka lze čerpat prostředky z kapitoly směřující ke zlepšení prostředí a zkvalitnění života na problémových sídlištích. Tyto peníze musejí směřovat do revitalizace veřejných prostranství nebo do regenerace bytových domů. V současné době jsou otevřeny výzvy pro obě oblasti,“ řekla manažerka integrovaného plánu Petra Harišová.

Dotací na regeneraci veřejných prostranství je možno využít na úpravy veřejných prostor sídliště, například obnovu či výsadbu veřejné zeleně, na parkové úpravy, budování či modernizaci nekomerčních volně přístupných rekreačních ploch včetně dětských hřišť a podobně.

Na Dukle a na Višňovce byly zatím dokončeny dva takovéto projekty v celkové hodnotě převyšující 43 miliony korun. Díky nim se k nepoznání proměnily vnitrobloky i další veřejná prostranství.

Vedle dotací na regeneraci veřejných prostranství mohou v rámci IPRM Dukla a Višňovka získat podporu z evropských fondů i vlastníci bytových domů. Pro nedávno otevřenou 7. výzvu je vyčleněno sedm milionů korun.

Tyto prostředky mohou být využity na modernizaci bytových domů, například jejich zateplení, rekonstrukci společných prostor včetně střech, modernizaci či rekonstrukci technického vybavení domů a podobně.

Informace o podmínkách poskytnutí dotací, způsobu podání žádosti a podobně jsou zveřejněny na elektronické adrese http://www.mmp.cz/mesto/iprm/dukla-a-visnovka.html.

Na webové adrese https://www.eu-zadost.cz je zveřejněn elektronický formulář žádosti, včetně návodu jak jej vyplnit. Vyplněné žádosti o dotace na regeneraci veřejných prostranství (s příslušnými přílohami) přijímá do 6. června do sedmnácti hodin podatelna v přízemí budovy magistrátu na Pernštýnském náměstí. Termín podání žádostí o dotace na regeneraci bytových domů je 4. července do poledne.

Pardubice mohou na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 čerpat prostřednictvím IPRM cca 266 milionů korun. Dotace z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) mohou získat projekty na obnovu veřejných prostranství (85 procent způsobilých nákladů z ERDF), tak regeneraci bytových domů (40 procent způsobilých nákladů z ERDF a státního rozpočtu). Zhruba 166 miliony na proměnu přispěje ERDF a státní rozpočet, o zbývající část nákladů 100 milionů se podělí město (cca 20 milionů korun) a vlastníci bytových domů (80 milionů korun).

Nataša Hradní, tiskový úsek Magistrátu města Pardubic

13.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení