VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dejte si pozor, abyste poslali přihlášku na vysokou včas

Pardubice - Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice přijímá přihlášky jen do konce února.

27.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Máte doma budoucího vysokoškoláka? A už má jasno, kam si podat přihlášku? Dejte si hlavně pozor na to, abyste nezmeškali termíny jejich podání. Například Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice přijímá přihlášky do bakalářského studia již jen do konce února. Na další fakulty je možné se hlásit ještě v březnu či dokonce v květnu.

Na Fakultu zdravotnických studií se tradičně hlásí velké množství zájemců.

Budoucí sestry nebo záchranáři

„Fakulta přijme do svých bakalářských studijních oborů 270 uchazečů, kteří se budou připravovat na profesi všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře či radiologického asistenta, případně zdravotně-sociálního pracovníka," informovala mluvčí Univerzity Pardubice Valerie Wágnerová.

Jelikož je zájemců více než, kolik jich může být přijato, musí projít přijímacími zkouškami a testováním.

„Vloni byl takto přijat každý třetí uchazeč o studium na fakultě, ale například na obor Zdravotnický záchranář se dostal až každý devátý zájemce, na všeobecnou sestru každý pátý či na porodní asistentku každý čtvrtý uchazeč," dodala mluvčí univerzity.
Pokud se chystáte studovat na pardubické univerzitě, vybírat můžete z široké škály studijních oborů v bakalářském, magisterském a doktorském stupni studia.

Přes tři tisíce uchazečů o studium

„Naše univerzita nabízí celkem 65 studijních programů s téměř 130 obory. Do 51 oborů bakalářského studia ve 26 studijních programech budou fakulty univerzity přijímat přes tři tisíce uchazečů-středoškoláků," uvedla Valerie Wágnerová.
Studenti by si měli také určit, podle čeho se budou při výběru své budoucí školy a oboru řídit. Někdy hraje roli i vzdálenost od bydliště.

„Při výběru vysoké školy jsem se řídila hlavně tím, aby ta škola byla daleko od mého bydliště, proto jsem se třeba na pardubickou univerzitu nehlásila. Chtěla bych totiž bydlet na koleji či na bytě a osamostatnit se. Pak jsem se rozhodovala také podle toho, zda daná vysoká škola bere uchazeče bez přijímaček na základě průměru známek na vysvědčení či díky státní maturitě z matematiky," prozradila studentka Pavla Absolonová z Přelouče.

Fakulta zdravotnických studií – do 28. února (přijímací zkouška)
Dopravní fakulta Jana Pernera – do 15. března (bez přijímací) zkoušky
Fakulta ekonomicko-správní – do 15. března (bez přijímací zkoušky)
Fakulta filozofická – do 31. března (přijímací zkouška)
Fakulta chemicko-technologická – do 31. března (bez přijímací zkoušky)
Fakulta elektrotechniky a informatiky – do 31. března (bez přijímací zkoušky)
Fakulta restaurování – do 15. května (přijímací zkouška)

Autor: Redakce

27.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení