VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětem s problémy v učení pomohou v Basicu

Pardubice - Studijní centrum pomáhá všem, kteří mají potíže se čtením, psaním, gramatikou českého jazyka nebo i s učením celkově

14.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Zaregistrovali jste u svých dětí nechuť k učení, nedostatek soustředěnosti, nesamostatnost při učení, domýšlení slov při čtení, nechuť ke psaní, vynechávání písmen, problémy s rozlišování i/y? Pak můžete využít specializovaného doučování Studijního centra BASIC Pardubice, které je určené všem, kteří mají potíže se čtením, psaním, gramatikou českého jazyka nebo s učením celkově.

Přibývá učiva, horší se výsledky

Do Studijního centra Basic zašla i Petra Marešová, maminka sedmačky Míši. Holčička nastoupila do třídy s pouhými deseti dětmi. Díky tomu se zde mohl uplatňovat individuální přístup učitele k žákovi. Navzdory tomu Michalčiny problémy s učením začaly. Měla velké těžkosti si něco zapamatovat. Na doporučení třídní učitelky ji proto maminka objednala do pedagogicko-psychologické poradny.

Výsledek zněl: dyslexie a dysortografie. Rodiče začali dodržovat pokyny, které v poradně dostali třeba častější přestávky při domácí přípravě, využití pomůcek při čtení a tak dále. A i když to šlo pomalu, Michalka nakonec základy čtení, počítání a psaní zvládla. V dalších ročnících však učiva přibývalo a těžko se dalo zvládnout vše, co bylo třeba. Tím se také začaly horšit známky. I přes pravidelnou spolupráci s poradnou a velkou Míšinu pilnost a vytrvalost se výsledky horšily. Na konci 6. třídy se to už neobešlo bez čtyřek.

Tehdy se paní Marešová od kamarádky dozvěděla o BASICu. Pedagogové v centru zjistili, co Míšu nejvíce „tlačí“ ve čtení a v gramatice a domluvili se na doučování. Tam začala Míša oprašovat veškeré učivo od 1. třídy. Učení probíhalo formou hry, třeba pexesa s vyjmenovanými slovy nebo se slabikami. Metoda využití obrázků při výuce je velmi jednoduchá a dětem hodně pomáhá. Naučila se také pracovat se slovníky, vyhledávat si informace, být samostatná. Využívala i techniku modelování slov pro lepší zapamatování. Její maminka si pochvaluje: „Miška je teď vyrovnanější a hlavně jí stouplo sebevědomí. V českém jazyce i čtení se hodně zlepšila. Tempo je mnohem rychlejší a lépe porozumí čtenému textu. Hodně jí to pomohlo i po psychické stránce.“

BASIC vedle specializovaných kurzů pořádá i přednášky na téma, jak se s dětmi doma připravovat. Nejen rodiče a studenti, ale i učitelé díky nim mohou lépe porozumět dětem s poruchami učení a následně jim pomoci. A hlavně při takových setkáních člověk zjistí, že se s těmito problémy potýká plno rodičů a mohou si vzájemně vyměnit své zkušenosti. Vlastní výuka je vedena formou individuálních lekcí s proškolenými lektory ve studijním centru.

Začít je možné kdykoliv v průběhu roku. Na úvodní bezplatné konzultační schůzce se udělají krátké testy, které ukážou úroveň dovedností čtení, psaní a znalosti české gramatiky. Na základě výsledků se stanoví individuální plán výuky. Po celou dobu je lektor v úzkém kontaktu s rodiči, informuje o postupu výuky a radí, jak postupovat při učení doma. Docházet je potřeba minimálně 2 krát týdně na 2 vyučovací hodiny, má-li být výuka efektivní.

Více informací můžete získat na webových stránkách www.basic.cz/pardubice, telefonu 777 926 776 nebo na pardubice@basic.cz.

Martina Vrbická

14.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

BRÁNIL HVĚZDU. Ještě donedávna znal Martin Peterka gruzínského pivota jménem Zaza Pachulia jenom z vyprávění...

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel. 

Pardubice čeká ostravská mise. Letos již třetí

Pardubice – Potřetí v roce 2017 vyrazí pardubičtí fotbalisté na Městský stadion v Ostravě. Na jaře zde vybojovali bod v duelu s Baníkem, Vítkovicím potom podlehli 0:1. A právě Vítkovice jsou středečním soupeřem Pardubic v 5. kole Fortuna národní ligy. Utkání v Ostravě má výkop v 18 hodin.

Kráska a zvíře zazpívají v kině

Pardubice – Na programu Pardubického letního kina je dnes fantasy muzikál Kráska a zvíře. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení