VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOPRAVA: Servis (nejen) pro řidiče k Velké pardubické

Pardubice - Uzavírky, dopravní problémy, parkování. Jak se dostat na (a ze) závodiště?

11.10.2015 2 AKTUALIZOVÁNO 11.10.2015
SDÍLEJ:

Dopravní serivs k 125. Velké pardubická. Silnice I/37 se mění v parkoviště pro návštěvníky.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Městská hromadná doprava pojede na závodiště zdarma
VÍCE O JÍZDNÍCH ŘÁDECH NAJDETE ZDE

V neděli 11. října bude od sedmé hodiny ráno uzavřena část silnice I/37 v úseku od Parama po odbočku před Dražkovicemi, na níž bude zřízeno improvizované parkoviště pro návštěvníky dostihového závodiště. Na Chrudim tak bude možno z Pardubic vyjet pouze po Chrudimské ulici, tedy přes centrum města.

Od 3. října je na nadjezdu U Trojice uzavřen sjezd ke kruhovému objezdu u Lidlu. Ve směru od Chrudimi či od Přelouče tak není v tomto úseku možné odbočit k nádraží. K němu se lze dostat až na dalším exitu z výpadovky na Hradec Králové, tedy přes Polabiny.
V Hlaváčově ulici pokračuje údržba mostu a doprava je tu vedena kyvadlově v jednom jízdním pruhu.

Složitější bude také cesta na závodiště pro pěší. Kvůli stavbě je pro ně uzavřen nadjezd u nádraží. Příchozím od Dukly se zase do cesty postaví dukelský lesopark, uzavřený v současné době kvůli rekonstrukci. Obejít se dá Sokolovskou ulicí, na niž navazuje stezka vedoucí na nadjezd u závodiště.

Mapa okolí závodiště. Pro zvětšení klikněte

Orientační mapa k dopravě na 125. Velké pardubické

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

19:30 - Dopravní opatření kvůli Velké pardubické skončilo. Od 19:00 je opět pro vešekerou dopravu zprůjezdněna silnice I/37 z Pardubic na Chrudim. Děkujeme za pozornost.

17:39 - Odjezd ze závodiště je pomalý, ale plynulý. Kolony samozřejmě jsou.

17:00 - 125. Velká pardubická je u konce. Začíná odjezd diváků z dostihového závodiště. Ve městě můžete čekat kolony vozidel.

16:27 - "České dráhy a Pardubický spolek historie železniční dopravy přepravily na závodiště mezi 10. a 14. hodinou asi 800 cestujících. Řada vlaků na trati 238 je posílena. Stejně tak bude posílen i vlak ze závodiště na hlavní nádraží s odjezdem v 17.29, kde lze očekávat největší nápor. Místo obvyklé jedné jednotky RegioShark pojedou dvě," napsal čtenář Oskarák.

16:17 - Policisté v okolí závodiště zaznamenali na Velké pardubické jeden "úlovek". "Dopravní policista zastavil jedno z vozidel taxi a vyzval řidiče k podstoupení zkoušky na požití omamných látek, která vyšla pozitivní. Řidiči byla zakázána další jízda a věc bude dále řešena," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

15:25 - Vozy parkující na silnici I/37 budou odjíždět pouze ve směru Chrudim. Tam je ale čeká další uzavírka na světelné křižovatce u Dražkovic. Kolony tak lze očekávat jak v pardubické části Dukla, tak v Mikulovicích na objízdné trase na Chrudim.

15:20 - Město Pardubice je bez dopravních nehod. Hlavní závod se běží v 16:40. Po17:00 hodině lze očekávat zhoršení dopravní situace ve městě.

10:25 - Dopravní policisté varuje návštěvníky, aby si nezkracovali cestu přes železniční trať a dbali své osobní bezpečnosti.

10:11 - Letos je z bezpečnostních důvodů pro pěší uzavřen průchod podél závodiště podél pražské ulice. Návštěvníci musí nahoru ke sjezdu k závodišti a odtud podél silnice.

10:00 - Vážení čtenáři. Narazíte-li během dne na dopravní problém, o který byste chtěli dát vědět i ostatním, napište nám do diskuze pod článkem, případně využijte i náš Twitterový účet @denikpce1 Za vaše podněty předem děkujeme!

9.50 - Sjezd k dostihovému závodišti je vyhrazen pouze pro vozidla určená organizátorem, VIP hosty a hromadnou dopravu. Návštěvníci mohou využít parkovací plochu na silnici I/37 nebo velká parkoviště v centru města a na závodiště přijet autobusem. Jízdní řády a odjezdová místě najdete ZDE

8:47 - Doprava ve městě i okolí závodiště je v tuto chvíli bez nehod a zcela plynulá.

7:32 - Pro motoristy se v neděli komplikuje doprava na Chrudim. Objízdné trasy jsou značeny centrem města.

7:20 - Silnice I/37 se uzavírá pro dopravu. V úseku od nadjezdu Paramo až po nadjezd u Dražkovic bude v neděli sloužit jako záchytné parkoviště pro návštěvníky 125. Velké pardubické

Autor: Redakce

Místo události:
11.10.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení