VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Doprava kolem dostihů vázla, ale jen místy

Pardubice - Kvůli Velké pardubické byl po celý den uzavřen úsek silnice první třídy I/37.

9.10.2009
SDÍLEJ:

Doprava aktuálně. Stav parkoviště na silnici I/37 v 9:00 Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

DOPRAVNÍ POLICISTÉ JSOU SPOKOJENI. PO CELÝ DEN NEDOŠLO K ŽÁDNÝM ZÁVAŽNÝM KOMPLIKACÍM V DOPRAVĚ. UKÁZNĚNOST ŘIDIČŮ PRÝ BYLA PŘÍMO VZORNÁ.

DOPRAVA AKTUÁLNĚ:

9:00 - Parkoviště na silnici I/37 (od nadjezdu u Parama ve směru na Chrudim) je uzavřena, parkoviště se plní, místa v blízkosti závodiště jsou zatím volná.

9:30 - Kuriozita: Policisté ve městě zaznamenali skupinku bezdomovců, kteří podle dostupných informací míří k dostihovému závodišti

10:06 - Provoz kolem závodiště pomalu houstne, provoz ale zůstává plynulý. Kapacita parkovacích ploch zatím stačí. Silnici I/37, která slouží jako hlavní parkoviště, je podle odhadů dopravní policie zaplněna již z 50 % kapacity.

10:11 - Policie nabádá řidiče, že situace bude nejhorší kolem 11 hodiny a doporučuje využít především posílené spoje městské hromadné dopravy.

10:12 - Dopravu a areál závodiště monitoruje ze vzduchu policejní vrtulník.

11:30 - Parkoviště v blízkosti závodiště (u Parama) je již zcela zaplněno. Silnicie I/37 je odhadem zaplněna z 60 a 70%. Dopravní komplikace však policie zatím nezaznamenává.

12:00 - Podle informací Městské policie Pardubice začíná být zaparkovanými automobily zaplněno i sídliště Dukla v těsném sousedství závodiště

17:20 - Velká pardubická skončila. Vozidla se začínají rozjíždět. Podle informací, které poskytl policejní vrtulník, jsou silnice směrem do centra ucpané kolonami pomalu jedoucích vozidel. "Největší provoz je ve směru od Dražkovic do centra. To jsou vozidla, která opoustějí záchytná parkoviště," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. "Dále je ucpaná i ulice Teplého a Pražská. Policisté ve spolupráci s leteckou hlídkou řídí křižovatky ručně. Předpokládáme, že nejpozději do osmnácté hodiny bude největší nával pryč a silnice budou opět normálně průjezdné," doplnila Janovská. "Nepředpokládáme, že by v centru města došlo ke komplikacím dopravy v souvislosti s večerním hokejovým utkáním, ale i na tuto situaci jsme připraveni a pardubičtí dopravní policisté budou dopravu hlídat i okolí zimního stadionu," uvedla dále Janovská.

Kriminalita? Nulová!

Policie podle posledních zpráv nezaznamenala na letošní 119. Velké pardubické žádnou větší kriminalitu. "Zatím nebylo hlášena žádná trestná činnost. Policisté zaznamenali jeden případ nalezené peněženky a našli asi tři nedostatečně zabezpečená vozidla. Jejich majitelé se na výzvu přihlásili. Ve městě ani v okolí závodiště nedošlo ani k žádné nehodě, která by zbytečně komplikovala provoz," konstatovala mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Dopravní podnik posílil autobusové linky

O víkendu se koná na pardubickém dostihovém závodišti největší sportovní a zároveň společenská událost - Velká pardubická steeplechase. Nedělní akce v loňském roce přilákala téměř čtyřicet tisíc lidí a podobná účast se očekává i letos. To se promítá do opatření v městské hromadné dopravě a parkování vozidel návštěvníků.

Kdo se o nadcházející neděli vydá sledovat klání dostihových koní a chce k dopravě použít svého automobilu, měl by vědět, že přímo v areálu závodiště ani na příjezdové komunikaci k němu není možné vůz odstavit. Parkovací plochy budou naopak provizorně vymezeny na dvou hlavních silnicích v sousedství areálu. První budou podél severní strany závodiště u silnice vedoucí od Parama směrem na Přelouč, tedy v ulici Pražská. Další lokalitou bude silnice I/37 od nadjezdu u Parama k Dražkovicím.

„Tento úsek bude pro dopravu v době od 8 do 18 hodin zcela uzavřen,“ uvedla mluvčí policie Markéta Janovská. Nejkritičtější okamžiky během dne bude sledovat z výšky letecká služba monitorování dopravy.
„Přijďte včas,“ doporučuje policejní mluvčí návštěvníkům dostihů. U vchodu totiž na příchozí čekají bezpečnostní rámy a kontrola, aby se dovnitř nedostaly nepovolené nebezpečné předměty.

Dopravní podnik města Pardubic na neděli posílí normální linky o kyvadlovou dopravu, a to hned ze čtyř míst. Z Polabin, Dubiny sever, Dubiny točny a hlavního železničního nádraží.

V Polabinách vyjede první posilový spoj z ulice Sluneční v 10.30 hodin a přes Bělehradskou ulici, Masarykovo náměstí a autobusové nádraží bude směřovat na závodiště. Po něm pojede každých dvacet minut ještě dalších devět spojů. Z Dubiny sever vyjede v neděli pět mimořádných spojů v době od 10.35 až do 13.15 hodin, stejný počet rovněž z Dubiny točna v rozmezí od 10.55 po 13.35 hodin. Posilových spojů z hlavního nádraží připravil dopravní podnik devět, první vyjíždí v 10.35 a poslední ve 13.15 hodin.

„Po ukončení závodů bude zajištěn rozvoz diváků ze závodiště přes hlavní nádraží, autobusové náraží na Palackého a třídu Míru. Ve stanici Závodiště bude zřízen předprodej jízdenek. V posilových spojích je umožněn nástup pouze předními dveřmi,“ upozorňuje vedení dopravního podniku a dodává: „Platí v nich shodné tarifní a přepravní podmínky jako na pravidelných linkách.“

Petr Doubrava, Jiří Sejkora

Autor: Redakce

9.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Basketbalista Kříž vyhlíží důležitější roli

Pardubice – Jako myslivec, co vyhlíží jelena osmnácteráka… To už musíte mít nervy, abyste vydrželi čekat na lovu. Bývalý pardubický basketbalista, který už několik let hájí nymburské barvy MARTIN KŘÍŽ (24 let) se zásluhou trpělivosti dostal až do mužské reprezentace. A na „Evropě“ nehodlá dělat jen nosiče vody.

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Pardubice - Trpělivost růže přináší. V jeho případě se dá toto rčení změnit na Trpělivost reprezentaci přináší… Bývalý pardubický basketbalista MARTIN PETERKA (22 let) sice spíš vysedává v Nymburce na lavičce, přesto se stal jedním z kamínků české mozaiky na blížícím se mistrovství Evropy.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení