VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dostanou chátrající pardubické areály novou tvář?

Pardubice - Kromě samotných zakreslených brownfieldů najdou na geoportálu případní zájemci o podnikatelský záměr také takzvanou identifikační kartu se základními informacemi o daných lokalitách.

24.2.2015
SDÍLEJ:

Areál TeslyFoto: Deník/Luboš Jeníček

Často jde o místa, která jsou ostudou města. Nebo pro ně momentálně není žádné využití. Úřednickým jazykem se jim říká „potenciální rozvojová území" nebo také „hezky česky" brownfieldy.
Informace o těch pardubických budou už brzy přístupné na městském webu, a to mimo jiné i proto, aby se třeba v budoucnosti změnily z objektů, které mnohdy nahánějí spíše hrůzu, na areály s nějakým smysluplným účelem.

Pilotní projekt

„Jedná se o pilotní projekt, kdy se bude možné dostat proklikem z webu města na jeho geo᠆portál. Zájemci o podnikatelský záměr se tak dozvědí základní informace o zmapovaných brownfieldech v našem městě. V databázi se už v březnu objeví prvních čtrnáct lokalit, které potřebují zvelebit," informuje náš Deník Pavla Kosíková z tiskového úseku pardubické radnice.

Kromě samotných zakreslených brownfieldů najdou na geoportálu případní zájemci o podnikatelský záměr také takzvanou identifikační kartu se základními informacemi o daných lokalitách.

„Poskytujeme informace o vlastnictví, poloze a rozloze nebo infrastruktuře, nechybí ani dopravní napojení či původní využití areálu. K dispozici ale budou v mnoha případech i další dokumenty, například katastrální mapy, rozvojové studie, vizualizace či geologický průzkum," říká Jan Řehounek, náměstek primátora zodpovědný strategický plán a rozvoj města, a dodává, že se v databázi budou díky legendě – tedy rejstříku zapsaných areálů – jednoduše orientovat i lidé, kteří Pardubice neznají.

Ve fázi testování

„Celý systém je od ledna ve fázi testování. Předpokládáme, že veřejnosti ho zpřístupníme asi za měsíc," konstatuje vedoucí úseku vnějších vztahů magistrátu Hana Svobodová.

V geoportálu Pardubic budou v první fázi zaneseny všechny městské brownfieldy – areál Hůrka, bývalá Tesla v ulici Kyjevská, Masarykova kasárna a areál Letního stadionu, a dalších deset území, která nejsou v majetku města.
„Jedná se například o pět lokalit v Semtíně nebo areály někdejšího lihovaru a bývalé Prokopky na ulici Palackého i nevyužitý prostor v ulici Milheimova," sděluje Hana Svobodová s tím, že se zároveň předpokládá, že databáze bude postupně doplněna o další zhruba desítku nevyužitých průmyslových ploch, které jsou v soukromých rukou.

„Věříme, že se nám podaří oslovit investory a chátrající areály dostanou díky nim novou a lepší tvář. Mým přáním je, aby do budoucna v Pardubicích nebylo území, za které bychom se museli stydět," podotýká náměstek Řehounek.

Národní databáze

Všechny městské brownfieldy, ale také některá nevyužitá rozvojová území v majetku soukromých vlastníků, jsou už od loňského podzimu zaneseny v národní databází brownfieldů Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Autor: Redakce

24.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení