VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dostihový spolek: válka mezi vedením a dozorčí radou

Pardubice - Ztracené dokumenty se prý našly u Jiřího Stříteského, podle kterého je celá záležitost odvetou za kritiku

25.1.2011 7
SDÍLEJ:

Jiří StříteskýFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Těsně před čtvrteční valnou hromadou Dostihového spolku (DS) Pardubice vypukla válka mezi končícím představenstvem spolku v čele s poslancem Miroslavem Petráněm a dosavadním předsedou dozorčí rady DS Jiřím Stříteským.

Na tiskové konferenci členové představenstva nešetřili ostrými slovy na adresu bývalého senátora. Ten měl prý před svědky prohlásit, že zničí předsedu představenstva DS Miroslava Petráně.

„Před jednáním představenstva přišel tehdejší senátor Stříteský ke mně do kanceláře a začal vykřikovat, že Petráně zničí, i kdyby to mělo položit celý Dostihový spolek a závodiště. Reagoval jsem na to tenkrát velmi podrážděně. Z doslechu jsem se pak dozvěděl o dalších útocích ze strany Stříteského,“ pravil ředitel DS Jiří Kunát.

Ztráta dokumentů

Bývalý senátor Jiří Stříteský rozhodně odmítá, že by takový výrok někdy vyřkl.
„Je to naprostý nesmysl! S Petráněm jsem vždy vycházel, znám ho třicet let. Důrazně se proti tomu ohrazuji. Proč bych to vlastně dělal? Nechápu, že to pan Kunát může dosvědčit,“ konstatoval Stříteský.

Bývalého senátora členové představenstva DS spojují také se ztrátou některých dokumentů.
„V roce 2009 z firmy zmizelo několik dokumentů a smluv. Později se ukázalo, že některé z nich byly v držení předsedy dozorčí rady, aniž by o tom byl kdokoli z představenstva nebo managementu společnosti informován,“ sdělil médiím Miroslav Petráň.

Jiří Stříteský připouští, že si některé dokumenty vzal k sobě, věděla o tom prý dozorčí rada. „Vzal jsem k sobě část dokumentů, na kterých byly nákupy v hotovosti. Některé z nich byly minimálně podezřelé. Někdo z DS třeba jel do Prahy koupit sedačku za 35 tisíc korun. Proč ji nemohl koupit v Pardubicích, když od místních podnikatelů chceme, aby dostihy sponzorovali?“ ptá se Stříteský.

Pronájem zdarma

Dalším propíraným tématem byla Stříteského prodejna jezdeckých potřeb, kterou měl mnoho let na závodišti zadarmo.
„Bylo to nehospodárné. Zjistilo se to ale až v roce 2006, byla to záležitost předchozího vedení společnosti. Tehdejší senátor Stříteský chtěl v té době pronajmout tyto prostory za peníze třetí osobě. Požadovali jsme proto od něj vysvětlení,“ podotkl Kunát.

„Já jsem uzavřel smlouvu s předchozím ředitelem DS Petrem Pucandlem. Prodejnu jsem měl mít zadarmo pronajatou po dobu deseti let, nakonec to bylo jen sedm let. Na oplátku jsem celou prodejnu zařídil. Musím také upozornit, že jezdecké potřeby se tam prodávaly vždy jen osm dní v roce,“ vysvětlil Stříteský, který se netajil tím, že ho obsah tiskové konference představenstva DS šokoval.

„Souvisí to podle mě s tím, že DS už neví kudykam. Proto vytahují takové podpásovky, jako je třeba moje prodejna jezdeckých potřeb, kterou jsem měl na pardubickém závodišti,“ nechal se slyšet bývalý senátor.

Zděšení sponzoři

Miroslav Petráň uvedl, že představenstvo DS přichází s interními záležitostmi na veřejnost kvůli tomu, že nepravdivé informace, které se dostaly do médií, již způsobily DS nevyčíslitelné škody.

„Kvůli účelové kampani byla poškozena naše důvěryhodnost u důležitých sponzorů. Oproti předchozí praxi jsou třeba požadovány platby v hotovosti, sponzoři jsou zděšeni a opakovaně požadují vysvětlení,“ vysvětloval důvod tiskové konference Miroslav Petráň.
Stříteský si ovšem celou akci vysvětluje jinak.

„Je to odveta za kritiku, kterou jsem vedení DS ve své funkci zahrnoval. Nebyla to ovšem žádná osobní kritika, jen jsem představenstvu tlumočil názor dozorčí rady. Pevně věřím, že po valné hromadě dojde ve spolku ke změnám,“ uzavřel Jiří Stříteský.

Lukáš Dubský

25.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

FK Pardubice

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Sportovní park přilákal sto tisíc lidí. Vrátí se zase za rok

Pardubice - Sportovní park Pardubice, který na více než týden zakotvil v parku Na Špici, na pardubickém zámku, ale i na soutoku řek Labe a Chrudimky, se stal nejnavštěvovanější městskou akcí letošního léta. 

Swingoví Piráti z Pardubic míří do Abbey Road

Pardubice – Populární pardubická hudební formace Pirate Swing Band má nakročeno do Abbey Road, jednoho z nejslavnějších nahrávacích studií na světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení