VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival plný rozmanitosti začíná jarmarkem

Pardubice – V pátek začíná Festival plný rozmanitosti s podtitulem Svět je náš. Každý ročník festivalu je spojován s jiným tématem. Tím letošním je trvale udržitelný rozvoj, ekologie, příroda a přístup k nim z pohledu různých kultur.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Festival plný rozmanitosti v Pardubicích.Foto: archiv pořadatelů

Festival potrvá pět dní a první akcí je dnešní Multi-kulturní jarmark, který se uskuteční na Pernštýnském náměstí. „Nebudou chybět stánky s ochutnávkou cizokrajných kuchyní, pěvecká a taneční vystoupení ani aktivity pro děti," uvedla Vanda Vaníčková, koordinátorka informačního střediska Evropské unie Europe Direct Pardubice, jednoho z hlavních organizátorů akce. Na jarmark naváže komponovaný večer spolku Ruský domov o původu, vývoji a současném stavu slovanských jazyků.

V NEDĚLI NA PALETĚ
Zítra bude festivalový program pokračovat Mezinárodním sportovním dnem. Uskuteční se utkání ve fotbale a volejbalu.
V neděli ožije Ekocentrum Paleta, které nabídne odpolední program pro děti i dospělé. Budou moci navštívit přednášky o Turecku, Indii a Íránu, či sledovat film z cyklu Promítej i Ty!. Součástí budou venkovní tvořivé aktivity pro děti a závěr neděle bude patřit táboráku.

I pondělí bude pestré – od odpočinkové svačinky s ukázkou bojových sportů v Tyršových sadech až po Kávu po francouzsku s Francouzskou aliancí Pardubice. Pondělní program zakončí přednáška „Ukrajina – od Majdanu k válce" v pardubické Divadle 29.

DVAKRÁT FOTOGRAFIE
Festival provází i dvě výstavy fotografií. „První se jmenuje Reflexe a představuje tvorbu bulharského fotografa Alexandra Ivanova a jeho pohled na Bulharsko, které v sobě skýtá jak panenskou přírodu, tak industriální oblasti," řekla Vanda Vaníčková o výstavě, která je k vidění v Ekocentru Paleta do 17. května.

Druhou výstavu Tváře pomoci je možné zhlédnout v komunikačním prostoru Galerie města Pardubic. Výstava zachycuje humanitární činnost v různých částech světa.

Festival plný rozmanitosti ale pokračuje ještě v úterý a ve středu. Na úterý je připraven program pro základní školy, Bilingvní čtení pohádek v Základní škole KLAS. Odpoledne a večer bude pokračovat v duchu přednášek a filmových projekcí. Návštěvníci se mohou těšit na filmy Babylon v lavicích a Freedom to Marry v Divadle 29, na besedu přijdou i tvůrci druhého zmíněného filmu.

Závěrečný den, středa, bude opět rozmanitý. "Srdečně zveme všechny, kdo mají chuť vydat se na Cestu kolem světa, o kterou se postarají studenti z Filosofické fakulty Univerzity Pardubice. Dobrá čajovna nabídne v podvečer další přednášky členů Katedry religionistiky tentokrát zaměřené na Egypt a Japonsko, u kterého nebude chybět ochutnávka japonských čajů.

Festival zakončí společně s přednáškami ještě cyklus krátkých mexických filmů, jež budou ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Centro Hispania promítány v Pernerově ulici," dodala Vanda Vaníčková.

Autor: Pavlína Roztočilová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Spánková porucha může dost vyděsit. Podobá se i smrti

Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.

Heydrichiáda v ulicích města? Jen jako

Pardubice /FOTO/ - Pardubice se v sobotu vrátily do roku 1942. V ulicích rachotily německé motorky a zněly skotské dudy.

Na den ředitelem strážníků nebo také letiště

Pardubice - Dětský a Studentský parlament v Pardubicích tak trochu převzal vedení.

Oheň (bez)naděje putuje z Ležáků až do Polska

Pardubice – Památku dětí z Ležáků a Lidic a osud Jiřího Potůčka uctil sedmý ročník projektu Oheň (bez)naděje, pořádaný Československou obcí legionářskou.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies