VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival plný rozmanitosti začíná jarmarkem

Pardubice – V pátek začíná Festival plný rozmanitosti s podtitulem Svět je náš. Každý ročník festivalu je spojován s jiným tématem. Tím letošním je trvale udržitelný rozvoj, ekologie, příroda a přístup k nim z pohledu různých kultur.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Festival plný rozmanitosti v Pardubicích.Foto: archiv pořadatelů

Festival potrvá pět dní a první akcí je dnešní Multi-kulturní jarmark, který se uskuteční na Pernštýnském náměstí. „Nebudou chybět stánky s ochutnávkou cizokrajných kuchyní, pěvecká a taneční vystoupení ani aktivity pro děti," uvedla Vanda Vaníčková, koordinátorka informačního střediska Evropské unie Europe Direct Pardubice, jednoho z hlavních organizátorů akce. Na jarmark naváže komponovaný večer spolku Ruský domov o původu, vývoji a současném stavu slovanských jazyků.

V NEDĚLI NA PALETĚ
Zítra bude festivalový program pokračovat Mezinárodním sportovním dnem. Uskuteční se utkání ve fotbale a volejbalu.
V neděli ožije Ekocentrum Paleta, které nabídne odpolední program pro děti i dospělé. Budou moci navštívit přednášky o Turecku, Indii a Íránu, či sledovat film z cyklu Promítej i Ty!. Součástí budou venkovní tvořivé aktivity pro děti a závěr neděle bude patřit táboráku.

I pondělí bude pestré – od odpočinkové svačinky s ukázkou bojových sportů v Tyršových sadech až po Kávu po francouzsku s Francouzskou aliancí Pardubice. Pondělní program zakončí přednáška „Ukrajina – od Majdanu k válce" v pardubické Divadle 29.

DVAKRÁT FOTOGRAFIE
Festival provází i dvě výstavy fotografií. „První se jmenuje Reflexe a představuje tvorbu bulharského fotografa Alexandra Ivanova a jeho pohled na Bulharsko, které v sobě skýtá jak panenskou přírodu, tak industriální oblasti," řekla Vanda Vaníčková o výstavě, která je k vidění v Ekocentru Paleta do 17. května.

Druhou výstavu Tváře pomoci je možné zhlédnout v komunikačním prostoru Galerie města Pardubic. Výstava zachycuje humanitární činnost v různých částech světa.

Festival plný rozmanitosti ale pokračuje ještě v úterý a ve středu. Na úterý je připraven program pro základní školy, Bilingvní čtení pohádek v Základní škole KLAS. Odpoledne a večer bude pokračovat v duchu přednášek a filmových projekcí. Návštěvníci se mohou těšit na filmy Babylon v lavicích a Freedom to Marry v Divadle 29, na besedu přijdou i tvůrci druhého zmíněného filmu.

Závěrečný den, středa, bude opět rozmanitý. "Srdečně zveme všechny, kdo mají chuť vydat se na Cestu kolem světa, o kterou se postarají studenti z Filosofické fakulty Univerzity Pardubice. Dobrá čajovna nabídne v podvečer další přednášky členů Katedry religionistiky tentokrát zaměřené na Egypt a Japonsko, u kterého nebude chybět ochutnávka japonských čajů.

Festival zakončí společně s přednáškami ještě cyklus krátkých mexických filmů, jež budou ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Centro Hispania promítány v Pernerově ulici," dodala Vanda Vaníčková.

Autor: Pavlína Roztočilová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Osmnáctý ročník Dne pardubických dětí na pardubické Cihelně

Den pardubických dětí: americký fotbal, soutěže a hlavně zábava

Z tiskové konference před začátkem světového hokejbaloévho šampionátu.

Hokejbalový šampionát začíná v Pardubicích již příští čtvrtek

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Pardubice/Chrudim – Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

Začíná profesionální golfový turnaj. I s třináctkou Čechů

Kunětická Hora – Právě dnes startuje tradiční turnaj golfové European Challenge Tour, který potrvá až do neděle. Na šestém ročníku D+D REAL Czech Challenge v resortu Kunětická Hora se mezi 156 hráči z celého světa představí i 13 českých golfistů.

Žádný příběh není černobílý, říká Jan Sklenář

Pardubice – Žádný příběh není černobílý. Každý z hrdinů upadá do různých poklesků a vin. Klepny spřádají své bulvární pomluvy, chlapi propíjejí své sny, schopnosti a sebeúctu v hospodách a v karbanu, stařec svádí jeptišku, nemanželské děti se derou na svět rychle jako houby po dešti, kšefty a „malá domů" jsou hnacím motorem osobního růstu. A nad tím vším se houpou svatí a nehnou ani brvou…

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies