VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Tři představy o třídě Míru na Dni s Deníkem

Pardubice - Na budoucnost třídy Míru existují tři protichůdné názory. Potvrdila to páteční debata občanů a pardubických zastupitelů na Dni s Deníkem, který tentokrát zavítal na Pernštýnské náměstí. Ostrou diskuzi uvolňovala hudba, tanec a mažoretky. Veřejnost tady měla také možnost nahlédnout více pod pokličku novinářské práce.

14.6.2008
SDÍLEJ:

DENÍK SE VYDAL ZA ČTENÁŘI. V centru Pardubic se páteční akce Dne s Deníkem zúčastnil i zastupitel prvního městského obvodu Jan Tichý, který v ostré debatě o třídě Míru vysvětloval svůj postoj k pěší zóně. Mluvilo se ale i o novinách a soutěžilo se.Foto: DENÍK/ L. Jeníček mladší

Dvouhodinový program odstartovaly mažoretky Berušky, které za řízného hudebního doprovodu předvedly několik svých choreografií. A jakoby tím navodily i atmosféru, která následovala poté. Na řadu totiž přišla vážnější záležitost, a tou se stala debata nad budoucí podobou třídy Míru.

Prostý fakt, že zde vznikne někdy v budoucnu pěší zóna, nikomu nevadí. Naopak. Vášně ale již vyvolává otázka, jak vlastně bude vypadat. Zda se zachováním trolejbusů, či bez nich. Do vášnivého názorového střetu se v moderované diskuzi pustili představitelé jak podnikatelů a obyvatel této části města, tak komunálních politiků.

Závěr Dne s Deníkem ale znovu patřil muzice, a to skupině Coolers, a vylosování výherců různých soutěží.

TŘI NÁZORY NA BUDOUCÍ PODOBU TŘÍDY MÍRU:

1) Tato jedna z nejdůležitějších komunikací města by se měla stát do budoucna pěší zónou. V roce 1996 zastupitelé města rozhodli, po předcházejícím dopravním výzkumu, že se tak stane za současného vymístění městské hromadné dopravy. A právě zrušení trolejbusů na úseku tří set metrů dlouhém se některým lidem nelíbí. „Nepovažujeme budování plnohodnotné pěší zóny s vymístěním trolejbusů za efektivní a smysluplné,“ říká například Miloslav Šimek, který zastupuje Stavební bytové družstvo Pernštejn. To nyní sbírá podpisy na zachování trolejbusů mezi podnikateli a občany, kteří na třídě Míru působí či bydlí. S cílem zachovat zde rozumný provoz a nezablokovat na třídě Míru rozvoj obchodu a služeb.

2) Miloslav Šimek byl i jedním ze tří hostů debaty nad dalším osudem třídy Míru a názorově se „pustil“ do Jana Tichého, zastupitele prvního městského obvodu. Jan Tichý je totiž naopak příznivcem čisté pěší zóny bez MHD a také stál u první petice, která se třídě Míru věnovala a získala v loňském roce na dvacet tisíc podpisů, s převažujícím názorem pro pěší zónu bez hromadné dopravy. Zastánci čisté pěší zóny bez trolejbusů argumentují, že pokud budou nově zajíždět přes Sukovu třídu a Sladkovského ulicí zpět na třídu Míru, zastávky se posunou pouze o pár desítek metrů.

3) Třetí pohled na problematiku třídy Míru doplnil zastupitel za Stranu zelených Jan Linhart, který v tuto chvíli není pro vymístění trolejbusů, ale v budoucnu si to dovede představit. Ale až v okamžiku, kdy město vyřeší závažnější dopravní boláky.

Autor: Petr Doubrava

Místo události:
14.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení