VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galerie Gong podala trestní oznámení na rozvojový fond

Pardubice - Důvodem jsou nejasnosti kolem výběrového řízení na pronájem nebytového prostoru po bývalé provozovně Baťa

26.10.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jednatelka Galerie Gong Klára Spolková podala trestní oznámení na Městský rozvojový fond (MRFP). „Je to kvůli nejasnostem a pochybnostem výběrového řízení MRFP na pronájem nebytového prostoru po bývalé provozovně Baťa na třídě Míru,” uvedla Klára Spolková.

Marně hledají vhodné prostory

„Už téměř čtyři roky se marně snažíme získat v Pardubicích adekvátní výstavní prostory. Když už se vhodné vyskytly, tak se výběrové řízení zmanipuluje, a to i přes to, že Rada města Pardubic přijala v říjnu 2008 usnesení, které uložilo MRFP vyhledat vhodné prostory pro galerii,” sdělila jednatelka Gongu.

„Fond nejprve vypsal výběrové řízení, do kterého jsme se přihlásili. Poté, co se rozlepily obálky, ho představenstvo MRFP zrušilo nebo prodloužilo (o tom nemá jasno ani vedení fondu) s tím, že jej doplnilo o požadavek, který v něm zpočátku nebyl. Šlo o minimální nájemné ve výši 3500 korun za metr čtvereční na rok,” pravila Klára Spolková.

„Do výběrového řízení jsme se přihlásili znovu a od té doby se ze strany MRFP nic nedělo. A to i přesto, že jsme na fond podali trestní oznámení, požádali o prošetření tohoto výběrového řízení její dozorčí radu a o celé záležitosti informovali primátorku Pardubic Štěpánku Fraňkovou, všechny její náměstky a radní města. Až poté, co jsme požádali o schůzku přímo Štěpánku Fraňkovou, nám bylo umožněno sejít se s vedením MRFP v čele s náměstkem primátorky a současně místopředsedou představenstva fondu Martinem Bílkem. Ten nám společně s právníkem MRFP sdělil, že výběrové řízení bylo v naprostém pořádku. O nájemci objektu, kde dlouhá léta sídlila prodejna Baťa, už je prý rozhodnuto, ale smlouva zatím podepsána nebyla,” konstatovala jednatelka pardubického Gongu.

„Na této schůzce nám bylo doporučeno, abychom se pokusili lobovat u všech zastupitelů, aby mohlo být vypsáno výběrové řízení na provozovatele komerční galerie. Ale i v tomto případě nám bylo zdůrazněno, že musíme obstát s nejvyšší nabídkou. Galerie Gong prý pro Pardubice žádný význam nemá, a to z toho důvodu, že je komerční galerií,” prohlásila Spolková.

„Uvažovali jsme, že bychom trestní oznámení stáhli, ale po tomto jednání to neuděláme. Byla jsem z něj velmi rozladěná,” dodala jednatelka pardubické Galerie Gong.

Nabídka prý nebyla dost vysoká

„Ztotožňuji se s názorem právníka MRFP, že výběrové řízení bylo zcela v souladu se zákonem. Samozřejmě se můžeme bavit o tom, proč zde nebyla uvedena minimální částka. Chápu, že se jednatelka Galerie Gong cítí být poškozena, ale její nabídka nebyla dostatečně vysoká,” reagoval místopředseda MRFP a současně náměstek pardubické primátorky Martin Bílek (Sdružení pro Pardubice).

„Galerie Gong je společnost s ručením omezeným, u níž je předpoklad, že bude generovat zisk. Pokud se město Pardubice rozhodne, že takovou galerii, jako je Gong, potřebuje, může se vypsat jiné výběrové řízení na provozování komerční galerie. Jestli se však do něj přihlásí i někdo jiný a Gong bude mít nabídku byť jen o korunu nižší než on, bude zase jen ten druhý,” zdůraznil Martin Bílek.

„Jednatelka Gongu se snaží argumentovat usnesením městské rady z roku 2008. Ta uložila fondu najít pro galerii vhodné prostory. Gong uvádí, že potřebuje pro svou činnost 200 metrů čtverečních výstavní plochy a 50 metrů čtverečních depozitáře. Takové prostory ovšem MRFP momentálně nemá. Snažili jsme se Gongu nabídnout objekt na Karlovině, v němž dlouhá léta sídlil předprodej jízdenek dopravního podniku, či prostory, které vzniknou v nově zrekonstruované Pasáži. Představa, že bychom se domluvili na nájmu 500 korun za metr čtvereční na rok, ale není na místě,” podotkl Bílek.

„V případě bývalé prodejny Baťa je velmi pravděpodobné, že už brzy bude podepsána smlouva s novým nájemcem,” řekl náměstek primátorky a místopředseda MRFP v jedné osobě. Konkrétnější být nechtěl. Proslýchá se, že by zde měla najít své místo prodejna drogerie.

Autor: Tomáš Dvořák

26.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jindřiška Janoušková a Josef Pejchal.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Ilustrační foto.

Pardubická univerzita hledá nového rektora. Kandidát je jeden

Pardubičky to ženou vysoko. U Borku došla trpělivost s tendenčně řízenými duely

Pardubicko - Černý kůň zkrocen. Fotbalové Moravany senzačně vyhrály na půdě druhého celku krajského přeboru. O soutěž níže planou emoce. V Pardubičkách se vaří krev z výkonu sudích v Načešicích. Přeloučský trenér spílá hráčům za odfušovaný zápas.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Pardubice - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení