VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Generál Ján Gurník zamířil na hejtmanství

Pardubice – Hejtmanu Radko Martínkovi se na Pardubický kraj přijel představit nový velitel Sil podpory Armády ČR, brigádní generál Ján Gurník. Doprovodil ho ředitel Krajského velitelství Pardubice, plukovník František Hlaváček.

22.10.2011
SDÍLEJ:

NA PARDUBICKÝ KRAJ se přijel představit nový velitel Sil podpory Armády ČR, brigádní generál Ján Gurník. Foto: Foto: archiv krajského úřadu

„Cílem set-kání bylo navázat na dobrou spolupráci kraje se Silami podpory Armády ČR z předchozích let,” řekla mluvčí kraje Magdalena Navrátilová.

„Role těchto sil v oblasti logistiky, zdravotnické a veterinární podpory na území Pardubického kraje i České republiky je důležitá. Jsem proto rád, že jsme se s novým generálem shodli na prioritách v zajištění potřeb ozbrojených sil, které budou uvedeny v krizovém plánu kraje,“ pravil hejtman Martínek.
S generálem hovořili také o elitní vojenské škole v Moravské Třebové, jediné svého druhu v Česku.

Pardubický kraj tradičně spolupracuje se silami podpory armády na vojensko-historické akci Cihelna – Králíky. „Jsme potěšeni, že jste vzal vojenskohistorickou akci Cihelna pod svá křídla,“ poděkoval za spolupráci generál Gurník. „Hejtmana také informoval o přípravě cvičení Boleslavská hradba 2012, které se zaměří na napadení základny s municí, zajištění ochrany a obrany areálu ve spolupráci s jednotkami Aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Pardubice, Vojenské policie a Policie ČR,” dodala mluvčí kraje.

22.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení