VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holečka podrazili politici? Prý mu slíbili nový územní plán

Pardubice - Pardubický podnikatel chce dosáhnout toho, aby byl jeho pozemek označen za stavební

4.3.2011 3
SDÍLEJ:

Černé stavbě pardubického podnikatele Miloše Holečka, která se nachází Na Ležánkách, nyní hrozí zbourání.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Majitel luxusní vily v Pardubicích podruhé žádá o změnu územního plánu. Podnikatel Miloš Holeček tak chce dosáhnout toho, aby jeho pozemek byl označen za stavební a on získal dodatečné stavební povolení na dům, který na něm začal před několika lety budovat. Podle nynějšího územního plánu může být na pozemku maximálně park. Mariana Zmítková z odboru hlavního architekta uvedla, že Holeček dům postavil bez povolení. Stavební úřad navrhuje vilu odstranit.

Majitel luxusní vily kritiku odmítá

Holeček svůj postup hájí a kritiku odmítá. „Chceme napravit nelogický stav. Mám řádně povolený plot a na části pozemku mohu stavět, ale tam, kde stojí vila, už ne. Já si tohle líbit nenechám,“ řekl Holeček. Společně s ním podali návrh na změnu územního plánu místní zahrádkáři, které dokument rovněž omezuje.

Stavební úřad s Holečkem vede správní řízení od roku 2008 a odstranění domu navrhl už dvakrát. Podnikatel se ovšem pravidelně odvolává. Pravomocná je zatím vyměřená pokuta 200 tisíc korun.

Primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice) před časem sdělila, že jediné správné řešení je podle ní demolice Holečkovy vily.
Podle architekta a radního Milana Košaře (Pardubáci) společná žádost asi třiceti majitelů pozemků o změnu územního plánu mnoho šancí nemá. „Ke změně musí být především politická vůle. Není to proces na týdny. V této chvíli bylo dohodnuto, že se už další změny dělat nebudou a bude se pracovat na novém územním plánu. Změny jsou takový byznys, účelově se povolovaly ty, které vedly k rozpadu koncepce celého plánu,“ prohlásil Milan Košař.

Architekt míní, že v parku se stavět nemělo vůbec, městu totiž rekreační plochy chybějí. Navíc domy, které už tam stojí legálně, jsou každý jiný a z architektonického hlediska jde podle Milana Košaře o nešťastně řešené území.

Dohoda s politiky prý byla jen ústní

Podle Holečkova právního zástupce Milana Podolce podnikatel v roce 1996 směnil s městem pozemek za jiný. Za to mu politici slíbili, že územní plán změní, uvedl právník. Žádnou smlouvu ale nemá, prý šlo o ústní dohodu. „Politiky byl o slibu ujišťován, ale nic se nedělo. Tak začal stavět oplocení, potom garáž a pergolu. A protože pan Holeček je workoholik, začal stavět i vilu,“ nechal se slyšet Podolec.

Stavební úřad pardubického městského obvodu nedávno vydal na vilu demoliční výměr. Podnikatel se ale odvolal. Stavební úřad na magistrátu má nyní na rozhodnutí dva měsíce.

Vedoucí stavebního odboru Lenka Tobolková očekává, že případ opět skončí u správního soudu. „Zákon umožňuje stavebníkům řadu možností, jak se proti moci úřední bránit,“ uzavřela.

(čtk, red)

4.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení