VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holický městský stadion je bez vody. Kvůli nánosu bahna

Holice - Špatná zpráva pro milovníky bruslení, neboť je ohrožena tvorba umělé ledové plochy!

5.11.2008
SDÍLEJ:

Rybník Blažkovec se ocitl na suchuFoto: Lukáš Peška

Městský stadion v Holicích je bez vody. Důvodem je nadměrný nános bahna v rybníku Blažkovec ve Starých Holicích. Ten totiž městské sportoviště vodou zásobuje. Nyní je rybník vypuštěn a téměř kilometr a půl potrubí, které vodu z rybníka na stadion přivádí, zeje prázdnotou. Město Holice se totiž rozhodlo situaci řešit a přistoupilo k vyčištění vodního zdroje.

Šetří náklady

„Rybník Blažkovec je pro nás důležitý právě kvůli zalévání areálu městského stadionu. Tamní studniční zdroj vody totiž není natolik vydatný, aby umožnil pravidelné zalévání. Proto došlo v devadesátých letech minulého století k položení potrubí, jež na stadion vodu přivádí právě z Blažkovce. Tehdy se jednalo o jakousi výpomoc ze strany firmy, která sponzorovala holický fotbal,“ uvedl tajemník holického městského úřadu Vladislav Branda a dodal, že voda proudí samospádem a nejsou potřeba žádná čerpadla. „Šetříme tak náklady na vodu i energii,“ podotkl Vladislav Branda.

Blažkovec, sloužící i místnímu rybářskému svazu, se ovšem postupem času zanesl bahnem do té míry, že se spodní výpusť vedoucí vodu právě na stadion ocitla více jak metr pod úrovní rybničního dna. „Odvod vody jsme řešili horní výpustí, ale ani toto řešení nebylo trvalé. Proto město přistoupilo k důkladnému odbahnění rybníka. Vypustili jsme jej a do konce listopadu bude rybník nánosů bahna zbaven. Po dohodě s místní zemědělskou firmou uložíme bahno na přilehlá pole,“ řekl Vladislav Branda s tím, že městský kapitálový rozpočet počítá s částkou osm set tisíc korun. Samotné potrubí se čistit nebude. Je totiž předpoklad, že se posléze vyčistí tlakem proudící vody.

Bruslení ohroženo

Jelikož je ale rybník napájen z velké části dešťovou vodou, byl by podle tajemníka Brandy zázrak, kdyby se jej podařilo napustit, ještě než uhodí mrazy. Pro milovníky bruslení je to špatná zpráva, neboť je tak ohrožena tvorba umělé ledové plochy právě v areálu městského stadionu.

„Bude-li zima stejná jako ta předešlá, voda nebude a bruslení je ohroženo. Nejde však jen o bruslení. Rozhodně potřebujeme, aby se rybník naplnil do příštího jara. Pak totiž budeme vodu potřebovat na zalévání stadionu. Nestane-li se tak, budeme muset brát vodu patrně z vodovodního řadu nebo ji cisternami dopravovat ze studně u hasičské zbrojnice. Obě varianty jsou však příliš nákladné,“ zakončil Vladislav Branda.

(Lukáš Peška)

5.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení