VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak nyní ulevit dopravě na pardubické Kyjevské ulici?

Pardubice – Vedení Pardubic v současné době hledá dopravní řešení pro Kyjevskou ulici. Ta je, vedle křižovatky U Trojice, nejfrekventovanějším místem v Pardubicích.

29.3.2015 2
SDÍLEJ:

Areál TeslyFoto: Deník/Luboš Jeníček

Lokalita s velkou koncentrací dopravy a napojením na krajskou nemocnici má v budoucnu pojmout také dopravu do areálu bývalé Tesly.

Nad plány, jak je možné dopravu v této části města řešit, se sešlo vedení města s architektem Janem Kovářem, který se touto problematikou léta zbývá, a se zástupci nemocnice a Pardubického kraje.

Pro město je podle primátora Martina Charváta řešení dopravy na Kyjevské prioritní. „O napojení nemocnice a areálu Tesly Kyjevská se hovoří léta. Je ale opravdu nejvyšší čas začít se problémem vážně zabývat. Nadjezd u nemocnice je ve špatném stavu, je třeba jej opravit, ale pokud nezajistíme alternativní dopravní napojení, není možno s opravou začít," prohlásil náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek.

Problémem Kyjevské ulice není pouze napojení areálu nemocnice a bývalé Tesly, ale zejména fakt, že tato část města je železnicí a takzvanou rychlodráhou téměř odříznuta od ostatních, nejhustěji obydlených částí Pardubic.
Většina automobilů, které směřují do nemocnice ať z jižní, severní, nebo západní části krajského města, musí projet centrem a využít nadjezdu postaveného v roce 1964. Je proto třeba hledat řešení, jak tuto lokalitu lépe zpřístupnit.

Nejrychlejší řešení

„Řešením by byl jihovýchodní obchvat Pardubic, ale to je otázka delšího času, který bohužel nemáme. Teď je podle nás nejrychlejším řešením propojení ulice S. K. Neu᠆manna a silnice mezi částí města Pardubicky a Nemošicemi. Jednáme o využití armádních pozemků i mostu přes Chrudimku, který zde armáda vybudovala," poznamenal primátor Martin Charvát.

Chtějí získat dotace

Pokud fond dopravní infrastruktury otevře programy, z nichž by město mohlo čerpat dotace na vybudování této komunikace, bude se o ně ucházet. „Stejně tak i na rekonstrukci nadjezdu. Tyto stavby jsou prioritou města, musíme je zrealizovat, ať dotace získáme či ne," dodal pardubický primátor.

Součástí rekonstrukce nadjezdu bude také vybudování chybějícího dopravní napojení areálu bývalé Tesly na Kyjevskou ulici. Studie, kterou představil architekt Kovář, počítá s vybudováním mimoúrovňové kruhové křižovatky zhruba v místech, kde nadjezd ústí před krajskou nemocnici. Z ní by bylo možno sjet jak k nemocnici, tak do areálu, který je nyní k dispozici developerům. Kvůli dopravní obslužnosti nemocnice bude stavba rozdělena na dvě etapy. V první bude vybudován exit do bývalé Tesly, kde má stát i parkovací dům, nemocnice se ke křižovatce bude moci připojit v další fázi.

Radost ze shody

„Jsem velmi ráda, že jsme se shodli se zástupci nemocnice i kraje na základním zadání pro Kyjevskou. Budeme na něm dál pracovat, samozřejmě při respektování podmínek nemocnice. Zároveň budeme řešit i napojení nadjezdu na rychlodráhu. Vzhledem k finančním možnostem města zvolíme nejúspornější variantu," konstatovala náměstkyně primátora Helena Dvořáčková. Tou má být ve směru od nemocnice k centru křižovatka ve tvaru písmene T, která po rampě navede automobily na rychlodráhu.

Autor: Redakce

29.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení