VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak zajistit, aby se zelený odpad nedostal na skládky?

Pardubice – Jak docílit toho, aby se zelený odpad, jako je tráva, listí, ovoce či zelenina, nedostával na skládky?

13.2.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

K tomu už osmý rok slouží projekt odděleného sběru bioodpadu ze zástavby rodinných domů, který má ve své režii pardubický magistrát se Službami města Pardubic.
„Cílem projektu je umožnit občanům odkládat zelený odpad  odděleně  od komunálního, a tím  zamezit jeho ukládání  na skládky," konstatoval Miroslav Janovský z tiskového úseku magistrátu.
Odpad míří nejprve do zapůjčených kompostejnerů a poté na kompostárnu v Dražkovicích, kde je zpracováván na kvalitní kompost.
Svoz  a vyprazdňování  zapůjčeného  kompostejneru bude  mít svůj pravidelný harmonogram. „Bude vybírán poslední dva pátky v dubnu, od května do listopadu pak každý pátek a od prosince do března poslední pátek v měsíci," řekl Pardubickému deníku Miroslav Janovský.

„Jedná se o nadstandardní službu pro občany, proto ji nelze zahrnout do platby místního poplatku za svoz komunálního odpadu," vysvětlil vedoucí odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic Miroslav Míča.

Finanční příspěvky

Všichni  účastníci  tak zaplatí 300 korun na nádobu a rok,  zbývající  část  nákladů  uhradí pardubický  magistrát.
„Poplatek  za službu odděleného sběru bioodpadu na letošní rok je splatný do konce dubna," dodal Miroslav Míča.
„Noví  účastníci  projektu,  kteří  se  přihlásí do poloviny  března,  obdrží složenku s jedinečným variabilním symbolem při předání nádoby svozovou firmou v první polovině dubna," poznamenal šéf odboru životního prostředí pardubické radnice.

Dárek zdarma

„Pro občany zapojené do projektu sběru bioodpadů platí i pro letošek nabídka na bezplatný odběr padesáti kilogramů kvalitního kompostu v dražkovické kompostárně," ujistil Miroslav Míča.
„Pokud vás tato služba oslovila, bydlíte v rodinném domě a do projektu dosud nejste přihlášeni,  najdete podrobnější  informace na  webových stránkách města www.pardubice.eu/bioodpad," uzavřel Miroslav Janovský. 

Autor: Redakce

13.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení