VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší

Pardubice - Zklamáni budou ti, kteří si od reorganizace slibují zkrácení řízení na dny či týdny. „To fakticky není možné,“ sdělil šéf stavebního úřadu

7.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Na stavebním úřadu v Pardubicích budou k 1. dubnu zrušena veškerá oddělení. Od základů se tak změní a maximálně zjednoduší systém jeho práce a zprůhlední se rozhodování jeho úředníků.

Pardubice budou jedním z prvních měst v České republice, které k takovéto reorganizaci, jejímž cílem je zkvalitnění služeb, sáhnou.
„Klient stavebního úřadu se podle nového organizačního uspořádání bude od dubna setkávat s úředníkem, který ho provede celým řízením od umístění stavby, až po její kolaudaci. Jeho případ si tedy už nebudou, jako tomu je dosud ve většině měst, předávat různí úředníci. Od počátku by jej měl řešit jediný specialista, který také ponese zodpovědnost v případě pochybení,“ sdělil tajemník magistrátu Martin Růžička.

Úředníci budou specializovaní na konkrétní části správního obvodu tak, aby byla zaručena znalost místního kontextu každé stavby.
Zklamáni budou ti, kteří si od reorganizace slibují zkrácení řízení na dny či týdny.

„To fakticky není možné. Ze zákona existují správní lhůty, po něž se vede řízení. Ty zkrátit nelze,“ řekl vedoucí stavebního úřadu Jiří Vopršal.
Reorganizace stavebního úřadu rozhodně automaticky nepředznamenává rušení stavebních úřadů na městských obvodech. V současné době probíhá analýza efektivnosti výkonu státní správy na městských obvodech. Až její závěry mohou být podkladem k diskusi městských zastupitelů o budoucnosti státní správy na městských obvodech.

„Do toho nám ještě vstupují úvahy vlády o rušení stavebních úřadů v některých městech a jejich převedení na obec pověřenou výkonem státní správy. Ty mohou v rozhodování zastupitelů sehrát významnou roli, bylo by nelogické, aby například ze Sezemic lidé jezdili na stavební úřad do Pardubic, kde by vedle stavebního úřadu při magistrátu fungovalo ještě sedm stavebních úřadů při městských obvodech,“ dodala primátorka Štěpánka Fraňková.

Nataša Hradní, oddělení vnějších vztahů Magistrát měst a Pardubic

7.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení