VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednotné kontaktní místo pomáhá čtyři roky

Pardubice – Jednotné kontaktní místo, které pomáhá nejen stávajícím podnikatelům, ale i zájemcům o podnikání a dalším klientům, funguje již čtvrtým rokem na pardubickém obecním živnostenském úřadu. Za tu dobu poradilo 838 klientům.

14.5.2013
SDÍLEJ:

Pardubický živnostenský úřadFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Na Jednotné kontaktní místo (JKM) se obracejí podnikatelé, kteří hodlají poskytovat služby v některém z členských států Evropské unie (EU) trvale, tedy usadit se a zřídit si tam povolení k podnikání, za podmínek stanovených příslušným státem unie.

Skoro 200 dotazů

„Naše Jednotné kontaktní místo zodpovědělo k této problematice celkem 198 dotazů. Dalšími klienty jsou ti, kteří do zemí EU hodlají poskytovat službu formou takzvaného přeshraničního poskytování služeb, tedy nadále podnikají v České republice a příležitostně zhotoví zakázku v jiném členském státě Evropské unie. K přeshraničnímu poskytování služeb obdrželo JKM od klientů celkem 342 dotazů," řekla Jaroslava Růžková, vedoucí oddělení registrace pardubického obecního živnostenského úřadu.

Zatímco v prvních letech činnosti kontaktního místa se dotazy týkaly především podmínek podnikání v EU, například jaké povolení je nutné získat, jaké doklady předložit, jaký úřad v cizině navštívit, kde platit daně a zdravotní a sociální pojištění a podobně, v poslední době přibývá dotazů, za jakých podmínek lze získat oprávnění k podnikání v České republice, a to k činnostem, které nejsou živnostmi.

Otázky i od umělců

„Těchto dotazů již pracovnice JKM zodpověděly 205. Nejčastěji se klienti dotazovali na splnění podmínek k poskytování zdravotních služeb, provozování soukromých mateřských škol, podnikání v sociálních službách, podnikání podle energetického zákona, prodeji přebytků energie z fotovoltaických článků – solárních panelů, ale také na podnikání výkonných umělců, například hudebníků a malířů," informovala náš Deník Nataša Hradní z tiskového úseku pardubické radnice.

Kromě informací o podnikání může JKM pomoci a poskytnout informace občanům – spotřebitelům, kteří řeší problémy a spory s obchodníky a poskytovateli služeb v ČR i v EU a předat jim kontakty na příslušné instituce či sdružení, které se řešením takových problémů zabývají. JKM Pardubice sídlí na Obecním živnostenském úřadu v Gorkého ulici.

Autor: Redakce

14.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na zámku v Pardubicích se bude ochutnávat víno a hrát hudba.

Festival vína a Vinařská noc se spojí. Na zámku bude živo

Jan Kolář

Útočník Kolář se vrací. Bude hrát s Píšou za Trutnov

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ostrava, Pardubice – To, co se jim nepodařilo na jaře, na třetí pokus zvládli. Pardubičtí fotbalisté vyhráli na Městském stadionu v Ostravě nad Vítkovicemi. Ve druhé půli přitom hráli přes půl hodiny v oslabení. 

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Pardubice - Tah nočním městem přerušila až hlídka městské policie. Dva jedenáctiletí hoši v Pardubicích se šli projít. 

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení