VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyhovět všem prostě nelze

Východní Čechy - Petice občanů vyprovokovala městský úřad k vysvětlení jeho záměrů s nábřežní komunikací v centru Jičína.

27.1.2008
SDÍLEJ:

Letecký snímek Jičína, nábreží Irmy Geisslové a okolí s jasně viditelnou stávající komunikací podél břehů Cidliny.Foto: Archiv MěÚ Jičín

„Opět nám úředníci chystají pod okny komunikaci… pokud věc necháme, budou tu jezdit tisíce aut a kamionů,“ stálo na letácích, oslovujících především majitele bytů na nábřeží Irmy Geisslové v Jičíně. Mnozí výzvy k petici uposlechli a podepsali.

O co šlo? O zbytečné nedorozumění, ke kterému nemuselo dojít, kdyby především vedoucí odboru územního plánování a rozvoje města ing. Ondřej Bodlák překročil mez svých povinností a snažil se i prostřednictvím prostoru nabízeného Deníkem vysvětlit občanům, oč vlastně jde.

Dopravní síť v Jičíně se řeší stále a s přibývající výstavbou a motorizací obyvatel je tento problém stále palčivější. Na leteckém snímku v levé dolní části je zřetelně vidět arch. Musilem v první polovině minulého století projektovaná trasa podél Cidliny. Nebyla tehdy dokončena.

„V budoucnu se počítá se sjezdem z obchvatu města u hvězdárny. Chtěli bychom zprůjezdnit Nové Město za kinem směrem na Popovice a potom dál ven. Není cílem, aby tudy vedla tranzitní kamionová doprava, to je naprostý nesmysl. Tvoříme nový územní plán a jsme ve fázi jeho zadání. Tam by mělo být co nejvíce variant, o kterých by se dále diskutovalo. Některé mohou působit i určité problémy, ale právě od toho je zadání. V dalším procesu budeme s občany hovořit a varianty, které postupně nebudou vhodné, budeme vypouštět,“ uvedl starosta ing. Martin Puš.

Je navrženo několik možností propojení Nového Města na popovickou silnici. Jednou z nich je nábřežní komunikace, potom kolem Edeky, podél zahradnictví a čtvrtá na konci ulice Přátelství.

Které řešení bude to správné, ukáže se v dalších dvou letech rozhodování.

„Budeme brát v potaz názory občanů. V lokalitě vzniklo téměř sedm stovek bytů a přibudou další. To jsou obrovské nárůsty množství aut. My přece řešíme především situaci lidí, kteří tam žijí, a ti by měli mít možnost vyjet jinudy než pouze kolem kina.Pro tranzitní dopravu bude schválená varianta naprosto vyloučena. Jsme připraveni udělat v budoucnu taková opatření, aby tam kamiony nejezdily ani náhodou ,“ dodal starosta.

Autor: Radovan Sál

27.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Dynamo zdolalo podruhé Motor. Tentokrát po obratu

Pohřesovaná Markéta Lohynská

Policie hledá vozidlo a jeho řidičku, která hrozí sebevraždou

Nepoučitelný zloděj, za čokoládu už mu hrozí soud

Pardubice - Krást se nemá. Krást opakovaně už vůbec.

Hádali se tak, až doma nikdo nezůstal

Pardubice - Každý do svého rohu. Žena šla spát k dceři, muž k mamince.

Hledaného poznala hlídka na ulici

Pardubice - Hledaný muž měl smůlu, hlídka strážníků jej poznala na ulici

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení