VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsou Pardubice přitažlivým městem, ptá se Mazuch

Pardubice - Zdá se být až neuvěřitelné, jak silně zařehtal úřední šiml v případě Tyršových sadů

2.10.2011 15
SDÍLEJ:

Jan MazuchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Integrovaný plán „Pardubice – přitažlivé město“ umožňuje čerpání dotačních prostředků z regionálního operačního programu a Pardubice mají tu výhodu, že nemusely soutěžit o jednotlivé dotační tituly, ale byla jim přidělena částka ve výši cca 400 milionů korun.

Podmínkou je předložení vyhovujících projektů a jejich vyčerpání do roku 2013.
Zajímavých projektů byla celá řada a některé z nich se již realizovaly (Integrační centrum sociálních aktivit, sportovní areál TJ Sokol Pardubice a poslední dobou tolik diskutovaný sportovní areál v Dašické ulici).

Vyřazení dvou projektů. A co sady?

Po vyřazení projektů „modernizace plaveckého areálu Pardubice“ a „vybudování sportovní haly a výstavby fotbalového stadionu na Vinici“ se zdá, že na pokraji vyřazení je i další významný projekt – „revitalizace Tyršových sadů“.

Podle informací z tisku je na vině po formální stránce špatně vypracovaná žádost o povolení kácení stromů, díky níž Česká inspekce životního prostředí tuto žádost zamítla.

Zdá se být až neuvěřitelné, jak silně v tomto případě zařehtal úřední šiml a na nějaký čas utnul dilema na téma „Kácet či nekácet“, kterým poslední dobou žilo naše město. Nyní hrozí, že Pardubice nestačí celou dotační částku vyčerpat.

Proč se máme utápět ve sporech?

Jako pardubický rodák a patriot se ptám, to opravdu není možné, abychom na věcech, které mají naše město udělat více přitažlivým nalezli širší shodu a neutápěli se ve sporech, tak jako to bylo u výše uvedených případů?

Vím, že je to těžké, někde se kříží zájmy soukromých majitelů a města, jinde sportovních klubů navzájem, jinde odlišných zájmových skupin, ale společně bychom měli všichni chtít, aby naše město bylo opravdu přitažlivé. Tomu může v tuto chvíli svým dílem napomoci i využití dotačních titulů. Na vyčerpání dotací zbývá ještě více než dva roky, pojďme toho využít.

Jaké jsou reálné možnosti čerpání?

Současné vedení města Pardubice by nás mělo podrobně seznámit, jaké ještě zbývají reálné možnosti čerpání a na základě vyjádření odborníků a občanů se co nejrychleji rozhodnout.

My, občané, bychom je poté měli v jejich úsilí podpořit. Podaří se to?

Jan Mazuch

2.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení