VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsou to lži, reagují na výroky Vašíčka Fraňková a Rozinek

Pardubice - Nájemce Ideonu obvinil primátorku Pardubic a jejího náměstka z toho, že si řekli o úplatek

12.9.2011
SDÍLEJ:

Štěpánka Fraňková, primátorka PardubicFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Válka mezi současným vedením města a nájemcem Výstavního a společenského centra Ideon Petrem Vašíčkem pokračuje.

Prohlášení: Vašíček si vše vymyslel

„Zásadně se ohrazujeme proti výrokům, které zazněly ve středu 7. září z úst pana Vašíčka na jím svolané tiskové konferenci k budoucnosti výstavního centra Ideon. Byli jsme nařčeni z toho, že jsme si v souvislosti s možným prodejem Ideonu a provozováním výstavní činnosti v Pardubicích řekli panu Vašíčkovi o úplatek. Tato tvrzení jsou naprosto lživá a jejich cílem nemůže být nic jiného, než poškození našich dobrých jmen,“ říká se v prohlášení primátorky Štěpánky Fraňkové a jejího náměstka Jiřího Rozinka.

„V případě pana náměstka Rozinka navíc zašel pan Vašíček ve svých výrocích až do osobní roviny a urážlivě se vyjádřil také o jeho rodině. Proto jsme se rozhodli řešit situaci právní cestou a v současné chvíli činíme prostřednictvím advokátní kanceláře kroky k podání žaloby na ochranu osobnosti a dále trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy,“ pokračuje prohlášení primátorky a jejího náměstka Rozinka.

„Naprosto flagrantní je tvrzení pana Vašíčka, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal. Již tato skutečnost svědčí o věrohodnosti tvrzení pana Vašíčka. Tvrdíme, že takový záznam neexistuje a nikdy existovat nemohl, vše je pouze vymyšleno,“ stojí v prohlášení, k němuž se připojila i zbylá část vedení města.

„Jsme znechucení aférou poškozující dobré jméno primátorky Pardubic Štěpánky Fraňkové a jejího náměstka Jiřího Rozinka, kterou svým vystoupením na tiskové konferenci rozpoutal nájemce Ideonu Petr Vašíček. Důrazně se ohrazujeme proti jeho lžím, kterými se snaží poškodit jméno našich kolegů a tím celého města. Jsme jednoznačně přesvědčeni o tom, že jeho nečestné výpady a obvinění z údajného korupčního jednání obou politiků jsou motivovány pouze jeho osobními zájmy,“ podotýká prohlášení podepsané náměstky primátorky Martinem Bílkem, Františkem Brendlem a Jindřichem Tauberem.

„Oběma našim kolegům chceme vyjádřit jednoznačnou podporu, protože jsme přesvědčeni o jejich nevině. Věříme, že policie případ rychle a řádně prošetří a soud jméno primátorky Fraňkové i náměstka Rozinka jednoznačně očistí. Není možné, aby křivá a lživá nařčení zůstala bez zaslouženého trestu,“ dodává prohlášení.

Proti výrokům Petra Vašíčka ostře vystoupilo i Sdružení pro Pardubice (SPP): „SPP se důrazně ohrazuje proti vyjádření Petra Vašíčka, který na tiskové konferenci lživě nařknul primátorku Pardubic a předsedkyni Sdružení pro Pardubice Štěpánku Fraňkovou z údajného korupční jednání,“ přidává se Sdružení pro Pardubice.

„Šokuje nás drzost a troufalost tohoto pokusu o diskreditaci dobré pověsti paní Fraňkové. Známe její pevné morální zásady a plně stojíme za jejím rozhodnutím bránit se tomuto nařčení právní cestou. Jsme jednoznačně přesvědčeni, že se jedná o ryze účelovou lež,“ pokračuje prohlášení SPP.

„Pokus pana Vašíčka vnímáme nejen jako snahu o poškození bezúhonné představitelky našeho sdružení, ale také jako výsměch svobodě a demokracii, kterou si někteří jedinci pletou s bezbřehou anarchií. Pevně věříme, že orgány činné v trestním řízení očistí dobré jméno paní primátorky a že pravda zvítězí nad nevybíravými praktikami lhářů a nactiutrhačů, kteří se neštítí kvůli vlastnímu prospěchu použít jakýchkoliv prostředků a hrubě manipulovat s veřejností,“ dodává prohlášení SPP.

Trestní oznámení na primátorku

„Na primátorku Fraňkovou a jejího náměstka Rozinka jsem už podal trestní oznámení,“ reagoval nájemce Společenského a výstavního centra Ideon Petr Vašíček.

12.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení