VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K posouzení práce tajemníka prý potřebují více dokumentů

Pardubice - „Zjistil jsem, že za mnou stojí mnoho lidí, kterým Jiří Šmaha ublížil,“ tvrdí Jindřich Muška

4.2.2011 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Činnost tajemníka pardubického pátého městského obvodu Jiřího Šmahy bude kontrolní výbor dukelského zastupitelstva posuzovat až do konce února.
Na Šmahu přišla anonymní stížnost, která poukazovala na to, že měl funkci tajemníka údajně využívat k vylepšení své finanční situace.

„Na schůzi výboru jsme se shodli, že musíme sehnat další dokumenty. Dali jsme si čas do konce měsíce února, kdy budeme zjišťovat další informace. Poté zaujmeme nějaké stanovisko. Zatím jsme nenašli nic, co by nám dávalo podnět k nějakému jednání,“ konstatoval předseda kontrolního výboru Jiří Janoš (ODS). Kontrolní výbor má v popisu práce především dohlížet na plnění úkolů zastupitelstvem.

Postavil se na odpor

Vztahy mezi šéfem dukelského úřadu a jeho podřízenými ale nejspíš nejsou právě idylické. Podle slov bývalého zaměstnance úřadu pátého městského obvodu Jindřicha Mušky se podřízení bojí proti Jiřímu Šmahovi vystoupit.

„Já jsem byl jediný, kdo si dovolil tajemníkovi odporovat ještě v době, kdy jsem pracoval na úřadě. Nespadal jsem totiž pod něj, ale přímo pod bývalého starostu Dukly Jaroslava Kňavu. To pana Šmahu velmi rozčilovalo. Jednou se mě dokonce podvodem pokusil dostat zpět pod svou kompetenci. Chtěl, abych podepsal smlouvu, která byla totožná s tou, kterou jsem měl již podepsanou, pouze tam jako přímý nadřízený byl místo starosty uveden tajemník. Já jsem to ovšem odmítl podepsat,“ uvedl pro Deník Jindřich Muška, který byl na pardubické „pětce“ zaměstnán jako vedoucí pracovní čety.

„Spousta lidí musela kvůli Jiřímu Šmahovi opustit úřad. Já jsem na úřadě na konci roku skončil a nyní jsem v důchodu. Mě už se celá záležitost netýká, ale chtěl bych pomoci lidem, kteří tam zůstali. S anonymem, který si na práci tajemníka stěžuje, nemám nic společného. Všechny materiály, které svědčí o chování Šmahy, jsem ale ukazoval zastupitelům Pavlu Studničkovi či Miloslavu Bajerovi a vím, že se s nimi seznámil i starosta Dukly Hájek,“ vysvětlil svou iniciativu Jindřich Muška.

Šmaha původně uvažoval, že kvůli anonymu podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Zda tak skutečně učinil, to se Deníku nepodařilo zjistit.
„Nebudu se k celé záležitosti již vůbec vyjadřovat,“ odpověděl na dotaz Deníku tajemník Dukly Jiří Šmaha.
SMS s podporou

Případného policejního vyšetřování se Jindřich Muška vůbec neobává.
„Alespoň by byla jistota, že se to nezamete pod koberec. Zjistil jsem, že za mnou stojí spousta lidí, kterým tajemník ublížil,“ pravil Jindřich Muška a své tvrzení doložil SMS zprávami, které mu vyjadřují podporu v boji proti šéfovi dukelského úřadu.

Muška totiž nejspíš není jediný člověk, kterému leží jméno Jiřího Šmahy v žaludku. Na sociální síti Facebook dokonce vznikla skupina s názvem Odvolejte tajemníka Jiřího Šmahu z funkce. Včera měla tato skupina kolem stovky členů.

„Cílem skupiny je na konkrétním příkladu demonstrovat odpor proti chování vyšších úředníků, kteří díky létům stráveným ve vlivných funkcích získali pocit, že mohou naprosto vše a jsou neodvolatelní,“ píše se v záhlaví této skupiny.

Členové skupiny si stěžují na údajnou nelítostnou personální politiku na pátém městském obvodu. Ta byla dokonce zparodována formou kvízu.

Lukáš Dubský

4.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Do Pardubic míří světová plochodrážní esa, pojede i domácí jezdec Milík

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Prodloužená v Pardubicích

Pardubice - Ve středu 20. září přinese Pardubický deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Měl chuť je roztrhnout, jak hada

Pardubice - Pardubičky po trapasu. Pilař nařkl hráče ze znevážení klubu. I tak se dají stručně shrnout ohlasy z fotbalového víkendu.

Jeden šmejd do vazby, policie ale stíhá celou skupinu těchto hyen

Pardubice - Podle policistů si tito "podomní obchodníci" z některých seniorů udělali doslova finanční ústav.

Další Hovory o Pardubicku ukáží staré město

Pardubice – První poprázdninové a v pořadí už 279. Hovory o Pardubicku zítra nabídnou sérii několika filmů, ve kterých je zachycena podoba Pardubic v minulosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení