VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kladrubský hřebčín má v čele nového ředitele

Kladruby nad Labem - První dubnem začíná areál fungovat pod Jaroslavem Dražanem. Oslovilo jej ministerstvo

1.4.2009
SDÍLEJ:

Národní hřebčín v Kladrubech nad LabemFoto:

Novým ředitelem Národního hřebčína v Kladrubech je oficiálně od dnešního dne MVDr. Jaroslav Dražan. Do funkce jej jmenoval ministr zemědělství Petr Gandalovič. Po pěti měsících má tak náš nejstarší hřebčín s vyhlášeným chovem starokladrubského koně nové vedení namísto přechodného.

Personální změny v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem se odehrály na konci loňského října. Ministr Gandalovič tehdy nečekaně odvolal z funkce ředitelky Lenku Gotthardovou a jako důvod uvedl nedostatky v hospodaření hřebčína.
Této verzi však z jezdeckých kruhů věřil málokdo a za odvolanou ředitelku se tehdy postavila řada lidí. Ani petice však nic nezmohla. Na veřejnosti se spekulovalo, zda za odvoláním není fakt, že pokud se podaří pro kladrubský hřebčín získat evropské peníze, budou se do obnovy tohoto areálu investovat významné finanční prostředky. Řádově stovky milionů korun.

Pět zájemců

Ministerstvo zemědělství poté vyhlásilo výběrové řízení na nového šéfa. Nabídku předložilo celkem pět uchazečů. „Nabídky byly hodnoceny spolupracující personální agenturou, komoditním úsekem, personálním a zakladatelským odborem ministerstva zemědělství, zároveň s nimi byl seznámen předseda dozorčí rady podniku a poradního orgánu státního podniku. Následně zasedla také hodnotící komise, která nedoporučila nikoho z pěti kandidátů, protože nikdo z nich nesplňoval požadované podmínky na funkci ředitele hřebčína,“ popisuje průběh konkurzu mluvčí ministerstva Petr Vorlíček. Hodnotící komise následně doporučila ministrovi zemědělství oslovit další možné kandidáty, což se také stalo v případě dvou osob. Z nich byl nakonec vybrán Jaroslav Dražan, který se ujme funkce ředitele hřebčína od prvního dubna.
„Osobnost Jaroslava Dražana je celoživotně spojena s problematikou chovu koní, jedná se o fundovaného odborníka, který své schopnosti již prokázal ve významných pozicích i publikováním expertních studií. Jaroslav Dražan představil ministerstvu zemědělství ucelenou a promyšlenou koncepci toho, kam by se měl hřebčín v Kladrubech posunout,“ uvedl mluvčí Petr Vorlíček s tím, že Jaroslav Dražan je od roku 2000 prezidentem Asociace svazů chovatelů koní České republiky. V současné době rovněž vyučuje na Vysoké škole veterinární v Brně, v Ústavu výživy, zootechniky a zoohygieny. Nastupujícímu řediteli je čtyřiapadesát let.

Mezi priority nastupujícího kladrubského ředitele patří péče o kvalitu chovu kladrubského koně. Podle ministerstva zemědělství má rovněž usilovat o obnovení využití tohoto plemene pro ceremoniální státní účely, jako tomu bylo v československých a rakousko-uherských dějinách. Další oblastí bude jeho snaha zrealizovat přesun evropských peněz v objemu tří set milionů korun z Integrovaného operačního programu na revitalizaci a obnovu této národní kulturní památky, jíž hřebčín je.

Autor: Petr Doubrava

1.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká.
19

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pardubice - Díky vstřícnosti pardubické porodnice vám dnes na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších Pardubáků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení