VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klimpl radí Tauberovi, jak připravit podklady

Pardubice – Otevřený dopis zaslal pardubický zastupitel zvolený za ODS Petr Klimpl náměstku primátorky Jindřichu Tauberovi (ČSSD). Radí mu v něm, jak připravit podkladové materiály týkající se rekonstrukce třídy Míru, které má předložit na úterním zasedání zastupitelstva.

21.1.2012 6
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Jsem jedním z těch, kteří podepsali žádost Rady města Pardubic o zařazení bodu Rekonstrukce třídy Míru do programu příštího jednání zastupitelstva. Důvodem této žádosti bylo to, že na jednání zastupitelstva města Pardubic v úterý 13. prosince loňského roku nebyly dostatečně podloženy důležité podklady pro naše rozhodování. Součástí žádosti bylo i to, aby v případě zařazení tohoto bodu do programu jednání zastupitelstva byly předloženy vyčerpávající podklady k této problematice,“ uvedl Klimpl.

Aspoň ekonomický rozbor nákladů

„Bohužel, zpráva do zastupitelstva, kterou jsem obdržel, je totožná s tou, kterou jsme dostali v prosinci. Připomínám, že podepsaní zastupitelé požadovali minimálně ekonomický rozbor investičních i provozních nákladů v následujících letech, základní podmínky pro provoz pěší zóny, jako je dopravní obsluha nemovitostí na třídě Míru, provozní podmínky ve Sladkovského ulici, provoz cyklistů na pěší zóně a harmonogram rekonstrukce třídy Míru s ohledem na možnost čerpání prostředků Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM),“ dodal zastupitel Petr Klimpl.

Nic z těchto požadavků se podle Klimpla v Tauberově zprávě neobjevilo. Zastupitel Klimpl proto v otevřeném dopisu Tauberovi naznačil, co by do svých podkladů měl určitě zahrnout.

Jaký bude rozsah dopravní obsluhy?

V Tauberově zprávě by podle Klimpla rozhodně neměla chybět podoba dopravní obslužnosti nemovitostí na třídě Míru, případný rozsah dopravní obsluhy městské hromadné dopravy (MHD) a provozní podmínky ve Sladkovského ulici, která by se měla opravit společně s třídou Míru. Podklady by prý dále měly obsahovat celkové investiční náklady na úpravu třídy Míru, Sladkovského ulice, Sukovy třídy, mezi kterými by měly být náklady města, jiných investorů, soukromých subjektů a také náklady dopravního podniku.

V závěru by podle Klimpla měly být označeny zdroje krytí investičních nákladů, harmonogram přípravy a vlastní realizace celé akce v návaznosti na případné čerpání prostředků z Integrovaného plánu rozvoje města a rovněž harmonogram projednání celé akce s dalšími subjekty.
Náměstka pardubické primátorky Jindřicha Taubera se včera nepodařilo telefonicky zastihnout.

Lenka Štěpánková

21.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Dynamo zdolalo podruhé Motor. Tentokrát po obratu

Pohřesovaná Markéta Lohynská

Policie hledá vozidlo a jeho řidičku, která hrozí sebevraždou

Nepoučitelný zloděj, za čokoládu už mu hrozí soud

Pardubice - Krást se nemá. Krást opakovaně už vůbec.

Hádali se tak, až doma nikdo nezůstal

Pardubice - Každý do svého rohu. Žena šla spát k dceři, muž k mamince.

Hledaného poznala hlídka na ulici

Pardubice - Hledaný muž měl smůlu, hlídka strážníků jej poznala na ulici

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení