VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní kolaps postihl centrum Pardubic

PARDUBICE - Uzavřená ulice Palackého působí řidičům ve městě nemalé problémy. Uzavírka je vede obousměrně po objízdné trase ulicemi K Polabinám a Závodu Míru.

21.8.2007
SDÍLEJ:

Uzavřenou ulicí smí projíždět jen autobusy a vozy integrovaného záchranného systému.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Kolony vozidel v největším denním provozu blokují nedávno vybudovaný kruhový objezd mezi poliklinikou a telefonní ústřednou. Ucpaná v té chvíli je i ulice 17. listopadu. Navíc v křižovatce u ČEZ Areny byly včera porouchané semafory, což dopravní situaci také příliš nepomohlo.

Uzavřeným úsekem, který je kvůli budování nové síťové přípojky Paláce Pardubice zúžen pouze do jednoho pruhu, tak smějí projíždět jen autobusy a vozidla integrovaného záchranného systému.

„Žádné problémy v souvislosti s uzavírkou zatím nejsou,“ řekla mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová.

Ale šeredně se mýlí! Ucpané hlavní dopravní tepny v centru krajského města, nefungující semafory u ČEZ Areny a stovky troubících vozidel mluví jasně proti. Tak alespoň vypadala situace kolem včerejšího poledne.

Fronty se tvořily také po objízdné trase. „Všechno bylo ucpané, nedalo se vůbec hnout. Přijelo vozidlo městské policie a místo řízení provozu začali strážníci rozdávat pokuty za špatné parkování,“ kroutí nevěřícně hlavou jeden z přímých účastníků dopravního kolapsu.

Porucha na semaforech ochromila centrum města

Úterní dopravní kolaps, který ochromil centrum města měl na svědomí nejen uzavřený úsek ulice Palackého, ale svůj díl na něm měla i závažná porucha semaforů na Masarykově náměstí u ČEZ Areny.

Beznadějně přetížené tak byly obě křižovatky na náměstí. Policisté je v jedné chvíli museli řídit obě dvě zároveň. Tu první ručně, druhou pomocí tlačítkového ovládání, aby se nehybná kolona z Masarykova náměstí mohla vůbec rozjet.

„Když se může něco pokazit, tak se to taky pokazí,“ komentoval vzniklou situaci vedoucí odboru dopravy magisttrátu města Pardubice Vladimír Bakajsa.
„Nejhorší možná varianta se naštěstí nepotvrdila. Domnívali jsme se totiž, že je poškozen jeden z kabelů vedoucí napříč pod povrchem křižovatky k řídící semaforové skříni. Následky takové poruchy si radši ani nezkouším představit. Znamenalo by to rozkopání celé křižovatky a to by byla prodopravu ve městě naprostá pohroma,“ říká Bakajsa. Vysvětlení ale bylo podivnější.

„Dlouho to zlobilo a technici se marně snažili přijít na to, co poruchy způsobuje. Závadu má na svědomí asi týden starý úder blesku. Výboj nezasáhl samotnou skříň, ale blízký výboj nějak poškodil časovací zařízení, které ještě do úterý vydrželo,“ doplňuje vysvětlení Bakajsa.


21.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení